چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴:۵۴ قبل از ظهر

و ۱۳۷۴ اربعین گذشت

کد خبر: 32654
تعداد بازدیدکننده: 85
تاریخ: ۰۲ دی ۱۳۹۲

و ۱۳۷۴ اربعین گذشت
اسلام را عاشورا بیمه کرد و عاشورا را اربعین.
چند روزی است که شبکه های سیمای جمهوی اسلامی ایران بطور زنده آئین عظیم پیاده روی اربعین حسینی را برای دلباختاگان وعاشقان کوی حسینی پخش می نماید آئینی که بزرگترین اجتماع جهانی است که توسط شیعیان و برای عزای حضرت سید الشهدا(ع)و یاران باوفایش بعد از ۱۳۷۴ سال از اربعین شهادت آن حضرت برگزار میگردد چه آئین بسیار زیبائی که از زن و مرد، پیر و جوان و کودک، فقیر و غنی و عرب و عجم با هر زبان و نژادی از سراسر گیتی با طی کردن کیلومترها با پای پیاده طی سفر کرده و در راه رسیدن به معشوق خود می باشند همان معشوقی که کشتی نجات و چراغ هدایت است همان معشوقی که هرچه داریم ونداریم از آن اوست در این مسیر دلدادگی، فقط عشق میبینی و زیبائی
پیرمردی با عصا ،پیر زنی با ویلچر ،نوزادانی در کالسکه ،کودکانی با در دست داشتن پرچم های لبیک یا حسین ،جوانانی پر نشاط و سینه زن و لبیک گویان که با جان خریدن تمام سختی ها و مشکلات قدم در وادی عشق نهاده و برای رسیدن به معشوق خود جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و صحنه های زیبای بندگی را خلق می کنند.
جالب است که در این مسیر عشق و بندگی همه کس پیر وجوانان  و کودک خود را خادم الحسین (ع) نموده و از زوار حضرت حتی با زور هم که شده پذیرائی می کنند چه صحنه های عجیبی دارد این مسیر عشق و بندگی که در هیچ کجای جهان نمیشود این عشق و صفا و اخلاص و بندگی را پیدا نمود.
 آری پیاده روی اربعین نشانه عشق به ثارا.. است که هنوز هم بعد از ۱۳۷۴ سال پس از اربعین شهادت امام حسین (ع)و اصحاب با وفایش خاموش نگردیده است
آری پیاده روی عظیم اربعین حسینی مانور وحدت و اقتدار شیعه و تولی و تبری در میدان عمل است.
و اربعین فرصتی برای اعلام همبستگی با عاشوراست اربعین یک واژه نیست، کتابی قطور و پرماجراست. کتابی که گذر زمان و حادثه‏های زمین، هرگز نمی‏تواند نوشته‏های آن را محو کند و البته کهنگی در آن راه ندارد.
اربعین، صدای عدالت و صداقت، و شاخه‏های درخت آزادگی است که از خاک کربلا روییده و تا ژرفای روزها و روزگاران ریشه دوانیده است.
و اربعین، تمرین سوختن، تمرین شعله‏ ور شدن، مشق ققنوسی بودن، مشق سوختن در آتش عشق، مشق فداکاری و ایثار، تمرین پرواز با بال‏های شکسته
و اربعین جویبار همیشه جاری و سرخ تاریخ،
السلام علی الباکین علی الحسین
التماس دعا
هادی فتاحی بافقی

۳ نظر

  1. محمد می‌گه:

    عالی بود خسته نباشید آقای فتاحی

  2. ebrahem می‌گه:

    با سلام.از مطالب زیبا وبجا که منتشر میکنید سپاسگذارم.

  3. روح الله می‌گه:

    خوب بود.متشکرم هادی جان .اماباپای پیاده رفتن خوب است انشاا لله کارهاواعمالمان هم مثل پیاده روی محکم وقوی باشد وظاهری نباشد….