سه شنبه ۸ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱:۰۷ قبل از ظهر

صبا نامه ( طنز ) پرسش های چند گزینه ای ؟؟؟؟

کد خبر: 32939
تعداد بازدیدکننده: 102
تاریخ: ۰۷ دی ۱۳۹۲

صبا نامه ( طنز )
پرسش های چند گزینه ای ؟؟؟؟
۱-به نظر شما چرا با گذشت ماه ها از شروع به کارِ دولتِ جدید ، هنوز بسیاری از درها بسته مانده اند .
الف : زمان زیادی از بسته بودنِ درها گذشته و قفل ها حسابی زنگ زده اند .
ب : نه کلید ها به قفل ها می خورند و نه قفل ها به کلید ها . ( مسلماً با زور و فشار !!!  هم که نمی شود آن ها را به هم خوراند . البته شاید هم بشود . باید از گروهِ فشار پرسید )
ج :هر در به ظاهر یک قفل در رو دارد و متاسفانه چندین قفل در قسمتِ پُشت ، که هرگز باز نخواهند شد . ( یعنی پشتِ در ، یک موزه از انواعِ قفل ها از عصرِ حجَر گرفته تا شبِ فَجَر  وجود دارد . البته ایجادِ چنین موزه ی منحصر به فردی مسلماً مدیونِ همت و تلاشِ آدم هایی است که بیشتر اهلِ بستنند تا باز کردن )
د : تمامِ موارد فوق به اضافه ی ده ها موردِ شناخته شده و شناخته نشده ی دیگر .
۲-به نظر شما چرا اسبِ تورم همچنان به تاخت می تازد و او را لِگامی نیست .
الف : اسبِ تورم از نژادِ اسب های سَرکش است  نه از نژادِ اسب های بارکش . بنابراین به تاخت رفتنش ، نه از رهِ کین است بلکه اقتضای طبیعتش این است .
ب : اصولاً چیزی به اسمِ تورم و یا هر واژه ی دیگری که به هر صورت ، نشان دهنده ی گرانی و یا بالارفتنِ قیمت ها باشد در فرهنگِ لغاتِ ما تعریف نشده است و اِلّا  دولت ، حتماً  فکری به حالِ آن می کرد .
ج :به طور کلی  لِگام زدن به اسبِ سرکش ، یک جور توهین به تمامِ اسب های پیشرو  و یکه تاز است . چرا که لِگام یا دَهنه ، آن ها را از تب و تاب انداخته و انگیزه را برای ادامه ی حیات و جولان دادنشان در مقابلِ ما آدم ها  از ایشان سلب می نماید .
د : تمامِ موارد فوق اشتباهِ محض بوده و اصولاً چیزی به اسم گرانی یا تورم ، وجودِ خارجی ندارد و اسبِ تورم و سرکش و لگام و دهنه و غیره و ذلک ، همه ، هذیانی بیش نیست که عده ای آن هم فقط  به خاطرِ گشنگی و توهمِ ناشی از آن ناخواسته بر ذهن
و زبانشان جاری می شود .
ه : تمام موارد فوق و یا هیچکدام از آن ها
نویسنده : جلیل زعیمیان ( صبا بافقی )

۲ نظر

  1. زبان سرخ می‌گه:

    به قول قدیمیها آب آمده از روغن چربتر

  2. ناشناس می‌گه:

    با سلام ای کاش کمی به فکر دیگران بودید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!