دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰:۵۹ بعد از ظهر

یک ساعت پس از اتمام رای گیری نتایج اعلام می شود

کد خبر: 3305
تعداد بازدیدکننده: 271
تاریخ: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱

جانشین ستاد انتخابات استان یزد دربافق اعلام کرد:

 یک ساعت پس از اتمام رای گیری نتایج اعلام می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، جانشین ستاد انتخابات استان یزد در نشست مشترک هیاتهای اجرایی ، نظارت و بازرسی ستاد انتخابات شهرستان بافق که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به حساسیت بالای اخذ رای در شیوه مکانیزه گفت:این شیوه علاوه بر تسریع در امور و تضمین سلامت انتخابات ، بسیاری از دغدغه ها و حساسیت های قبلی و اشتباهات احتمالی را از بین می برد .

مهدی تقوایی ادامه داد: در شیوه مکانیزه انتخابات یک ساعت پس از اتمام زمان رای گیری نتیجه نهایی و قطعی اعلام می شود و این امر اوج امنیت و آسانی کار انتخابات است.

وی برگزاری کارگاههای آموزشی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این شیوه را مورد تاکید قرار داد و گفت :‌مردم باید با فراگیری آموزشهای لازم با روش مکانیزه بیشتر آشنا شوند زیرا در آینده همه انتخابات به روش مکانیزه برگزار خواهد شد.

تقوایی با اشاره به حضور گسترده مردم در مرحله اول در پای صندوقهای اخذ رای از همه مسئولان و عوامل اجرایی انتخابات خواست تا از هم اینک زمینه حضور پرشور مردم را نیز در این مرحله فراهم کنند.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استان گفت:دور اول انتخابات استان یزد در زمینه IT و برگزاری انتخابات بصورت مکانیزه مقام نخست را در سطح کشور از آن خود کرد و امیدواریم در دور دوم حوزه مهریز نیز جز برترین حوزه های کشور در این خصوص باشد.

مهدی تقوایی با اشاره به رشد تکنولوژی و فناوری اطلاعات گفت: ما امیدواریم که طی چند سال آینده و انتخابات بعدی مراحل برگزاری به کمترین زمان برسد و افراد با یک اشاره انگشت خود تمام مراحل اخذ رای را انجام دهند.

وی با اشاره به تعداد شعب ثابت وسیار شهرستان و برگزاری تمام شعب بصورت تمام مکانیزه گفت: به تعداد شعب اخذ رای دستگاه تدارک دیده شده و تعدادی دستگاه نیز بصورت کمکی و رزو در اختیار شهرستان است و جای هیچ گونه نگرانی برای مردم و مسئولین اجرایی نیست.

جانشین ستاد انتخابات استان یزد با تاکید بر حساسیت انتخابات مجلس گفت: انتخابات مجلس حساسیت‌های خاص خود را در بین مردم داراست و فضای انتخاباتی در روزهای آینده به سمت و سوی تحلیل‌های متفاوت و احیاناً جوسازی‌های کاذب پیش می‌رود که به هیچ وجه نباید در این وادی وارد شد.

فرماندار بافق هم در این نشست ضمن تبریک روز معلم و روز جهانی کارگر با اشاره به اینکه در دور اول شهرستان بافق و مهریز از لحاظ برگزاری بهتر انتخابات مشترکاً ‌برتر شناخته شدند گفت: در این دوره چون انتخابات مجلس به شیوه مکانیزه برگزار می شود کار رای گیری بسیار مشکل تر از گذشته است البته جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی با اشاره به آغاز فعالیت تبلیغاتی نامزدها اظهار داشت : نامزدهای انتخاباتی نسبت به توجیه وآموزش اعضای ستاد تبلیغاتی خود اقدام نمایند تا مردم با بصیرت و دقت تمام، پرشور و شعور در دومین دوره نهمین دوره انتخابات مجلس شرکت کنند تا نماینده اصلح به مجلس شورای اسلامی بفرستند.

حسین ندافیان در ادامه از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا در این زمینه پررنگ تر ظاهر شوند تا در کنار کارگاههای آموزشی اطلاع رسانی دقیق و گام به گام انجام شود.

به گفته ندافیان، هدف ستاد انتخابات شهرستان و همه عوامل آن، فراهم کردن زمینه و حضور آگاهانه حداکثری مردم در دور دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که بدون شک مردم همچون گذشته در انتخابات پیش رو و مقتدرانه پای اهداف انقلاب، امام و رهبری و حفظ ارزش‌های نظام ایستاده‌اند.

ندافیان همچنین از برگزاری کارگاههای آموزشی و برگزاری مانور انتخابات مکانیزه در نماز جمعه بافق خبر داد و گفت: در این مانور بیش از ۱۰۰ نفر به صورت نمادین با شیوه مکانیزه رای خود را به صندوق انداختند.

در پایان این نشست عوامل اجرایی ، نظارت و بازرسی به بیان عملکرد ، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.