جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵:۵۶ قبل از ظهر

هشدار معاون استاندار:موج مهاجرت نخبگان از یزد

کد خبر: 33620
تعداد بازدیدکننده: 67
تاریخ: ۱۷ دی ۱۳۹۲

معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد از عدم حضور نخبگان در مسائل اجتماعی و سیاسی انتقاد کرد و گفت: نخبگان اغلب به موضوعات فنی و مهندسی می پردازند و با بدنه اجتماع ارتباط بسیار محدودی دارند که این یک آسیب است. 

به گزارش یزدی نیوز، محمدعلی طالبی در دیدار امام جمعه یزد با رئیس بنیاد نخبگان و نخبگان استان یزد اظهار داشت: اگر در بحث توسعه استان به جای ملاک قرار دادن محورهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، منابع انسانی را محور توسعه قرار دهیم، نخبگان بیشترین مسئولیت را در فرآیند توسعه استان بر عهده خواهند داشت و زمینه‌ های لازم برای بهره ‌گیری از این توان به وجود می ‌آید.

وی، آسیب‌های موجود در زمینه نخبگی را ارتباط کم نخبگان با مردم و جامعه دانست و یادآور شد: نخبگان با محدودیت ارتباط در جامعه روبه‌رو هستند و به خاطر فضای علمی، کمتر وارد متن جامعه می‌شوند.

طالبی ادامه داد: استان یزد دومین استان مهاجر پذیر کشور است و سالانه تعداد زیادی از مهاجران را که تحصیلات کمی دارند، در خود جای می‌ دهد و در مقابل افراد تحصیلکرده بسیاری از استان مهاجرت می‌کنند.

وی افزود: برای رفع این آسیب باید حضور نخبگان در صحنه‌ های سیاسی و اجتماعی بیشتر باشد تا نخبگان علاوه بر مسائل دانشگاهی و علمی، بتوانند در زمینه‌ های اجتماعی و سیاسی نیز حضور داشته باشند.

۳ نظر

 1. دلدار می‌گه:

  خدمت آقای طالبی معاون محترم عرض کنم که وقتی کاری برای نخبگان نباشه ، برای آنها ارزش قائل نشوند و هر نفر دارای ۲الی ۴ شغل باشه معلومه که نه نخبه ای می مونه و نه کاری …

 2. مهدی می‌گه:

  بنده با نظر دلدار موافق هستم:
  بیشترین مهاجرت نخبگان به نسبت جمعیت از بافق صورت میگیرد. بر هیچ کس پوشیده نیست که اساتید و بزرگان زیادی پس از اخذ مدرک تحصیلی و کسب افتخارات بسیار به دلیل بی مهری و عدم توجه از این شهر مهاجرت کرده و خواهند کرد، دکتر قانعی، دکتر یاراحمدی، دکتر آیت اللهی، دکتر زمانی و ….. از نمونه های مثال زدنی هستند که هر سال بر تعداد آنها افزوده خواهد شد….. به فکر چاره باشیم….

 3. امیر حسین می‌گه:

  با سلام خدمت شما وقتی نظری داده شودو یاری نشود این مشکلات ایجاد میشود …باید به فکر چاره باشیم