یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۵:۲۵ بعد از ظهر

پیشرفت ۵۵ درصدی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق

کد خبر: 33649
تعداد بازدیدکننده: 110
تاریخ: ۱۸ دی ۱۳۹۲

مدیرعامل مجتمع فولاد بافق خبر داد
پیشرفت ۵۵ درصدی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق

مدیرعامل مجتمع فولاد بافق از پیشرفت ۵۵ درصدی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، محسن ابویی، صبح امروز در نشستی با مسئولان شهرستان بافق با حضور خبرنگاران اظهار داشت: این کارخانه سه سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده و اکنون برای تسریع در احداث این کارخانه، نیاز به برنامه‌ریزی با مسئولان است.

وی از ایجاد اشتغال برای هزار و ۵۰۰ نفر در آینده نزدیک در شهرستان بافق خبر داد و بیان کرد: این شغل‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم در کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق و طرح ملی فولاد بافق ایجاد می‌شود.

ابویی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح نورد میلگرد فولاد بافق، زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و هزار و ۲۰۰ نفر نیز به طور غیر مستقیم فراهم می‌شود.

ابویی با اشاره به ظرفیت ۵۵۰ هزار تنی این کارخانه بیان کرد: طرح کارخانه نورد میلگرد بافق تا سال ۹۳ راه‌اندازی می‌شود.

محمد حیدری، سرپرست کارگاه این کارخانه نیز با اشاره به محصول نهایی این طرح بیان داشت: میلگرد نمره هشت تا ۳۲ محصول نهایی کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق است.

به گزارش فارس، طرح فولاد بافق از طرح‌های هشت‌گانه استانی است که در سال ۱۳۸۵ در بافق کلید خورد و شامل یک واحد احیا مستقیم و یک واحد فولاد سازی است و این طرح در خرداد ماه ۱۳۹۰ به بخش خصوصی واگذار شد که طراحی و تامین تجهیزات خط نورد این کارخانه توسط این بخش در حال اجرا است.