چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸:۳۰ بعد از ظهر

ایرانیان نیکنام و دیندار همیشه و همه جا یکتایی پروردگار را فریاد زدند

کد خبر: 3403
تعداد بازدیدکننده: 219
تاریخ: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

نقیب الذاکرین در مصاحبه با بافق فردا: ایرانیان نیکنام و دیندار همیشه و همه جا یکتایی پروردگار را فریاد زدند

عالیه نقیب الذاکرین بافقی (مهرگان) : نویسنده و پژوهشگر ایران باستان نویسنده کتابهای «دلشکسته ها » و « داستان شهریاران » در مصاحبه ای با خبرنگار ما گفت:ایرانیان نیکنام و دیندار همیشه و همه جا یکتایی پروردگار را فریاد زدند وی در مورد کتاب اسب سفیدش گفت : یک داستان تخیلی تاریخی است که با حمیت و غیرت یک ایرانی مسلمان و دیندار ارتباط دارد .

به گزارش خبرنگار ما ، عالیه نقیب الذاکرین بافقی، نویسنده و پژوهشگر ایران باستان که دو کتاب جدیدش به نام های « اسب سفید» و « شاه و وزیر » در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال تهران رونمایی خواهد شد ، در خصوص علل فعالیتش در زمینه ایران باستان گفت:

علاقه وافر به ایران زمین و تاریخ مرا بر آن داشت تا از نوجوانی در این زمینه مطالعاتی داشته باشم در این بین به نتایج بیشماری دست یافتم که مهمترین آن وجود تمدن درخشان ناشناخته ایران بود همچنین شیرمردان و زنان فرهیخته ای که در کشور خودشان ناشناخته مانده اند زندگی آنها پر از تجربیات نیکیست که دانستنش برای مردم خالی از لطف نیست. تاریخ عبرت است چیزی است که با زندگی امروز ما پیوند دارد شناسنامه ملی ماست و هیچگاه فراموش نمی شود.

وی ادامه داد: من سعی کردم مطالبی را که عنوان می‌کنم مورد علاقه مردم باشد خوشبختانه همشهریان بزرگوار همیشه در این زمینه مشوق من بودند و هیچگاه تنهایم نگذاشتند همچنین مردم خوب ایران روز به روز علاقه مندی بیشتری نسبت به کشورشان و مردمشان نشان می دهند ایرانیان نیکنام و دیندار همیشه و همه جا یکتایی پروردگار را فریاد زدند و مردان دینیشان را عزیز داشتند ما دانشمندان مسلمان بزرگی داشته ایم و داریم که شناختشان را به نوجوانان عزیز توصیه می کنم تاریخ نه خسته کننده است نه بی فایده تا نخوانیش و همراهش نشوی به سودهای بیشمارش دست نمی یابی.

این نویسنده و محقق ایران باستان درباره دو کتاب جدیدش گفت: اسب سفید و شاه و وزیر را برای کودکان عزیز ایران زمین نوشته ام که امیدوارم خوششان بیاید. همیشه دوست داشتم ادبیات کودکان و نوجوانان را نیز تجربه کنم دنیای شیرین و دوست داشتنیشان باید با نوشته های خوب و سرگرم کننده شیرین تر شود

وی خاطرنشان کرد: به نوعی این دو کتاب نیز با تاریخ ایران پیوند دارد اسب سفید یک داستان تخیلی تاریخی است که با حمیت و غیرت یک ایرانی مسلمان و دیندار ارتباط دارد. شاه و وزیر هم یک سرگذشت است البته بازبانی که نوجوانان دوست دارند. انتشارات قاضی تهران که یک انتشارات بین المللی است امید بسیاری دارد که در آینده نزدیک این کتاب را ترجمه کند به زودی هر دو کتاب را در دسترس همشهریانم قرار می دهم.

نقیب الذاکرین با اشاره به تحقیقات تاریخیش در مورد بافق ، تصریح کرد : برخلاف تصور عده‌ای که فکر می‌کنند می توانند با استفاده از احساسات پاک مردم به برخی اهدافشان برسند من امید بسیاری به مردم خوبمان دارم همیشه بافقیها برایم نمونه بوده اند سختیها را کنارشان تحمل کرده ام و می کنم دوست دارم شکوفایی شهرم را ببینم به زودی نتیجه تحقیقاتم در زمینه تاریخ بافق را در اختیار مردم می گذارم تاریخی که جمله به جمله اش با تحقیق و پژوهش همراه است.

نویسنده بافقی در مورد پژوهشهایش گفت : پژوهشی به زودی به شکل کتاب در اختیار مردم قرار می گیرد پژوهشی است درباره «سردارن ایران زمین» زندگینامه و شرح جان بر کفیها و رشادتهای فرزندان ایران از آغاز تاریخ آریایی تا به امروز ، بیان زندگی بزرگ مردان ایران چون سورنا، آریو برزن…..شهید همت، شهید باقری، شهید آوینی و سرداران دیگر ایران عزیز. وی ادامه داد : در کنار دو «رمان تخیلی» بلندی که چند سالی است مشغول نگارش آن هستم داستان زندگی« کورش هخامنشی » به روایت ایرانیان را نیز به انجام خواهم رساند.

این پژوهشگر در پایان عنوان کرد: مهر و دوستی و محبت در بین مردم نتیجه همه تلاشها و کوششهاست تا همرنگ و همدل نباشیم به جایگاه خود دست نمی یابیم به نظر من گوهر نیکی که در وجود همه انسانها به ودیعه گذاشته شده هیچگاه از بین نمی رود خداوند راه راست را به ما نشان داده و ما خود باید با هوشیاری در آن راه گام بگذاریم پیروی از پیامبر و ائمه معصومین در این راه ما را یاری می نماید خوشبختانه زیر سایه پدری به تحقیق پرداختم که سلام صبحش و شب به خیر شبش با نام سیدالشهداء عجین بود خداوند را شاکرم که بزرگترین هدیه را به من عطا کرد خانواده ای با ایمان و مهربان که همیشه یارم بودند و همشهریان دوست داشتنی که موجب آرامشم هستند.

لازم به ذکر است نقیبب الذاکرین پس از چاپ دو کتاب مذکور ، کتاب «واژه نامه بافق » را در دست چاپ دارد این واژه نامه همراه با تاریخ کوتاهی از بافق و فرهنگ مردم بافق میباشد که در تهران به چاپ خواهد رسید.

کتابهای تازه منتشر شده «اسب سفید» و « شاه وزیر » هر کدام در ۱۶ صفحه در تیراژ ۲۰۰۰نسخه توسط انتشارات قاضی تهران تمام رنگی در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه کودک و نوجوان سالن ۲۵ آ- در حال عرضه است.

۵ نظر

 1. رضا می‌گه:

  من به نوع خودم به داشتن چنین همشهری فرهیخته ای افتخار می کنم و برای ایشان آرزوی سلامتی دارم .

 2. بهرام من می‌گه:

  بسیار بر خود بالیدم به این افتخارآفرین بافقی همیشه سربلند و پیروز باد ایران من

 3. کوروش کبیر می‌گه:

  کوروش کبیر says:
  Your comment is awaiting moderation.

  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۱ at ۴:۱۹ ب.ظ
  درود بر این همشهری خوش ذوق ولی چه سود کسی قدر نمیدونه حالا اگه یه ورزشکاری مثلا یه مقام ناچیزی کسب کنه چه پارچه نویسی و بنر زدنی و چه برداشتی از مسولین درخواست میشه در یه مراسم مهمی از ایشون دعوت و قدر دانی بشه

  Reply

 4. عباس می‌گه:

  بله افسوس افسوس آزارش ندن برادر تشکرشون پیشکش

 5. دانیال می‌گه:

  با سلام خانم نقیب الذاکرین مبارک باشه و انشاالله توفیقات بیشتر به زودی زود البته با تلاش مضاعف تر.

  تعجب کردم مسئولین سایت رو به تقدیر از درس خونای شهرم کردن.

  مسئولین از خواب بیدار شین برای پیشرفت بیشتر باید درس خوان ها رو به هر ظریقی تشویق کرد بیشتر تلاش کنن و همجنین با این کار کوچیک ها هم بیشتر به درس خوندن روی بیارن

  به پیشنهاد من نظر بدین : مردم چظوره یه روز رو تو تقویم بافق بگذاریم مراسم تجلیل از قهرمانان عرصه علم سال؟؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا نظر بدین