پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۰:۰۳ قبل از ظهر

ایجاد فضای گفتگو و نشاط سیاسی نیاز محیط های دانشگاهی است

کد خبر: 34038
تعداد بازدیدکننده: 50
تاریخ: ۲۸ دی ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “محمدعلی طالبی”  در جلسه کمیسیون دانشجویی استان، اظهار داشت: اصل فعالیت کمیسیون بر پیشگیری از بروز تنش در محیط های دانشگاهی است و آن محقق نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم فضایی مبتنی بر تفاهم و همدلی را در دانشگاه¬ها ایجاد کنیم.
طالبی با تاکید بر لزوم مدیریت مسایل دانشجویی در محیط های دانشگاهی، گفت : باید به سمتی برویم که نیازی به ورود دستگاه¬های خارج از دانشگاه به مسایل دانشجویی نباشد و از این طریق هزینه دستگاههای دیگر را کم کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فضای جدید سیاسی را فرصتی برای همدلی بیشتر میان دانشجویان و نهادهای برخواسته از نظام دانست و با تاکید بر گسترش فعالیت قانونمند تشکلهای دانشجویی گفت : نهادها و تشکلهای فراجناحی مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بسیج دانشجویی باید چتر پوشش خود را گسترده تر کنند تا ملجأ و پناهی برای همه دانشجویان باشند.
طالبی، قانون را ملاک و معیار فعالیت های دانشجویی ذکر کرد و گفت: همه اعم از دانشجویان و مسئولان دانشگاه باید در تعامل با یکدیگر و در برخورد با فعالیت های دانشجویی، قانون را مبنای فعالیت خود قرار دهند و به آن التزامی عملی داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان جلسه از مسئولان دانشگاه ها خواست تا در برخورد با مسایل سیاسی مورد پیگیری دانشجویان، اطمینان بخشی و ایجاد اعتماد را در دستور کار قرار دهند.