جمعه ۴ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۱۷:۰۴ قبل از ظهر

اکبر شاهپورزاده یکی از سه سردار شهید شهرستان بافق

کد خبر: 34101
تعداد بازدیدکننده: 300
تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۳۹۲

 

 

چه روز خوبی به دنیا آمد اکبر ؛ ۱۳۴۶/۱/۱ همراه با اولین روز بهار ، خدای منان چه دسته گلی به شهر بافق  عنایت کرد…

 

گلی که درست بیست سال بعد با پرپر شدنش تا سالیان سال مایه غرور و مباهات و فخر جوانان دیار دارالشجاعه شد ؛ اکبر شاهپورزاده فرزند محمد درس وتحصیل را تنها تا دوران راهنمایی ادامه داد ، وی با تاسیس سپاه پاسداران در بخش تعاون سپاه بافق شروع به فعالیت کرد و با شروع جنگ مثل خیلی دیگر از جوانان سر از پا نمی شناخت ، اکبر چندین بار عازم جبهه شد و دیگر او هم زمینی ها و زمینی بودن را دوست نداشت !!! مثل اینکه او هم به افلاکی شدن می اندیشد ، رشادت های این نوجوان بافقی که تا قبل از شروع جنگ نه آموزش خاصی دیده بود و نه در دوره های نظامی شرکت کرده بود او را به یکی از سرداران دلاور جبهه ها تبدیل کرده بود.

سردار شهید شاهپورزاده در سال ۱۳۶۲ ازدواج کرد و دو پسر به یادگار گذاشت.

خلاصه اکبر شاهپورزاده بافقی بعد از دلاوری ها و مجاهدت های بی دریغ در یک روز سرد و سوزناک  در تاریخ ۱۳۶۶/۱۰/۲۵ ، درخلال عملیات بیت المقدس ۲ درمنطقه ماووت عراق شراب ناب شهادت را نوشید و افلاکی شد … و ما زمینی های حقیر را به خودمان واگذاشت .

اکبر شاهپورزاده یکی از سه سردار شهید شهرستان بافق می باشد که دلاورمردی های او زبانزد هم رزمان و یاران اوست.

 

باشد تا ما جوانان بافقی به داشتن چنین افرادی افتخار کنیم و تا سال های سال یادشان را از سر نرانیم و اگاه به گذشتگان خود باشیم.

محمد حسام نصیرزاده بافقی

 

9.jpg

15.jpg

22.jpg

24.jpg

شـــادی روح 

شـــهـــدا صـــلـــوات

۲ نظر

 1. همت می‌گه:

  سلام از اینکه از زندگینامه شهدا هم در سایت استفاده می کنید کمال تشکر را دارم انشاالله که اولی وآخری نباشد در ضمن اگر از سرداران زنده ای که در جمع ما هستند گزارش تهیه کنید که نسل امروزی ها هم
  آنها راهم بشناسند واز زحمات آنها قدردانی شود.

 2. محمد می‌گه:

  با سلام
  از جناب آقای نصیرزاده کمال تشکر را دارم .
  خدمت همت عزیز باید عرض کنم وبلاگ افسران جوان جنگ نرم بافق به آدرس afsaranbafgh.blogfa.com در حال حاضر توانسته اند وصیت نامه شهدا را همراه با روز شهادتشان را در این وبلاگ گذاشته تا در دسترس همه باشد