چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۴:۵۶ بعد از ظهر

حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم (ص) تشکیل شد

کد خبر: 34116
تعداد بازدیدکننده: 108
تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۳۹۲

 با حضور حجت الاسلام ملکوتی نیا، حلقه های طرح صالحین این پایگاه در محل مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد .

در آغاز جلسه رضائی پور جانشین فرماندهی پایگاه نبی اکرم (ص) ضمن تبریک گرامیداشت هفته وحدت و در آستانه ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، خلاصه ای از برنامه های اجرایی در بهمن ماه و ایام ا… دهه مبارک فجر را به استحضار رساند و از همه بسیجیان حاضر در جلسه دعوت نمود تا در این برنامه ها حضور فعال داشته باشند.

وی با حدیثی از امام محمد باقر (ع) که فرمودند خدا به ملائکه فرمود: اگر بنده مومن من قصد کار نیک کرده ولی انجام ندهد ثواب یک کار نیک برایش ثبت می شود و اگر انجام دهد ثواب ۷۰۰ برابر برایش ثبت می شود

حجت الاسلام ملکوتی نیا در ابتدا با روایتی از امام جعفر صادق (ع) که فرمودند: شیعیان ما چند خصوصیت دارند. یکی از این خصوصیت اینست که شیعیان ما با کسانی که بغض و کینه ما را در دل دارند، همنشین نمی شوند و تاریخ اسلام ثابت کرده که کسانی که با دشمنان ما همنشین بودند، به تدریج از اسلام ناب محمدی فاصله گرفته و در مسیر باطل قرار یافتند.

وی در ادامه پیرامون فرقه وهابیت افزود: ما برای این که مسیر حق را از باطل تشخیص دهیم باید ادیان و مذاهب را بشناسیم.

این روحانی اشاره کرد: یکی از فرقه هایی که در حال ایجاد شکاف بین امتهای واحد اسلامی است، فرقه وهابیت است که در تمامی کشورهای اسلامی و حتی کشورهای غیر اسلامی تحرکاتی را ایجاد کرده اند و بایستی این فرقه را که به اسم اسلام در حال رواج است، بشناسیم.

حجت الاسلام ملکوتی نیا همچنین بیان نمود: سابقه این فرقه به حدود ۳۰۰ سال می رسد که علاوه بر ترور شخصیت ها و بمب گذاریها، به ترور عقاید و افکار مذهبی امتهای اسلامی پرداخته و توسط دولت عربستان حمایت می شوند و مخالف صراحت قرآن و گفتار رسول اکرم (ص) هستند و لذا شبهاتی را ایجاد نموده اند.

وی در پایان تاکید کرد ما باید فرقه وهابیت، عقاید، انگیزه ها و شبهاتی که این فرقه ایجاد کرده اند را بشناسیم و با شناخت حقایق در مسیر اسلام ناب محمدی ثابت قدم بمانیم.

در ادامه این جلسه که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، حجت الاسلام ملکوتی نیا در رابطه با فرقه وهابیت و شبهات ایجاد شده، به سوالات حاضرین پاسخ داد.

سایت اطلاع رسانی پایگاه مقاومت نبی اکرم شرکت سنگ اهن بافق