جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱:۱۷ بعد از ظهر

زنان یزدی برای پذیرش مدیریت اعتماد به نفس ندارند

کد خبر: 34227
تعداد بازدیدکننده: 53
تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲

رییس کارگروه زنان و خانواده استان یزد در اولین نشست کاری خود با اعضای کارگروه که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، اولین اولویت کاری اعضای کارگروه و دفتر امور زنان و خانواده استان را ارتقای مدیریتی زنان توانمند عنوان کرد و گفت: عدم اعتماد به نفس و خودباوری زنان یزدی مانعی برای پیشرفت آنان در ادارات استان شده است.

image_82346

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد به نقل از یزد بانو، “محمد علی طالبی” در اولین نشست کاری خود به عنوان رییس کارگروه زنان و خانواده استان یزد با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست از مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد به دلیل پیگیری برنامه ریزی برنامه های دهه فجر ویژه بانوان قدردانی کرد.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و امام راحل (ره) نسبت به نقش و جایگاه زنان، گفت: تأثیر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی در سخنان امام و رهبری به خوبی ذکر شده است.

معاون استاندار با بیان این مطلب که به دنبال دادن برخی مسئولیت ها به زنان توانمند استان یزد هستیم گفت: هنوز زمینه های رشد زنان برای قبول مسئولیت های بزرگ فراهم نشده است و علی رغم توانمندیهایی که در بین زنان استان وجود دارد، متأسفانه خودباوری و اعتماد به نفس لازم در بین زنان توانمند وجود ندارد.

طالبی تصریح کرد: برخی بانوان توانمند فعالیت در پست فعلی خود را کافی می دانند و حاکم شدن همین نگاه زنان بر مدیران مرد هم تأثیر گذاشته و مانعی برای پیشرفت زنان در پست های مدیریتی استان و سیستم های اداری شده است و در برخی موارد ارتقای مدیریتی زنان با مخالفت همسرانشان مواجه می شود.

وی یکی از اولویت های کارگروه زنان و خانواده استان یزد را به عنوان یک مطالبه جدی از دفتر امور زنان و خانواده استان، ایجاد اعتماد به نفس در بین زنان توانمند برای قبول پست های مدیریتی مورد تأکید قرار داد و افزود: نقش زنان درخانواده، فرصت محدودی را برای زنان ایجاد کرده است ولی باید زمینه های رشد آنان  فراهم شود.

رییس کارگروه زنان و خانواده استان با بیان این مطلب که استاندار یزد نیز در شرایط مساوی برای دادن پست های مدیریتی، خواستار دادن اولویت به زنان است اظهار داشت: کارگروه زنان و خانواده باید بتواند کارنامه درخشانی را در این زمینه از خود به یادگار بگذارد.

طالبی حضور زنان در صحنه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اوایل انقلاب را پررنگ دانست و اظهار داشت: الان حضور پررنگ زنان را در صحنه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مشاهده نمی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با انتقاد از برخی نگرش ها نسبت به زنان به عنوان ” پیاده نظام انقلاب اسلامی”، تصریح کرد: برخی با این نگرش فکر می کنند که رسالت زنان به پایان رسیده است و هنوز این دید در بخش هایی از جامعه وجود دارد و بنده معتقدم که در کنار نقش های اساسی و مهم مادری و همسری در تحکیم بنیان خانواده، زنان می توانند در مسایل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور پررنگی را داشته باشند.

طالبی  حضور کمرنگ اعضای کارگروه زنان و خانواده را در این نشست نشانه مظلومیت بحث زنان در استان دانست و تأکید کرد: مدیران عضو کارگروه باید خود را ملزم به حضور و پیگیری مصوبات نشست های کارگروه زنان و خانواده بدانند.

نگاه مدیران در دهه فجر نسبت به برنامه ریزی ویژه بانوان تغییر کند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تغییر نگاه مدیران استان را نسبت به مسائل زنان به ویژه در ایام الله دهه فجر خواستار شد و افزود: وقتی وسیله جای هدف را می گیرد متأسفانه هدف فراموش می شود و در برنامه های دهه فجر برگزاری همایش ها و دیدار ها به عنوان یک وسیله نباید هدف را تحت الشعاع خود قرار دهد.

طالبی  کف برنامه ریزی در حوزه زنان را زمینه سازی حضور مؤثر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بانوان در جامعه با پاسداشت نقش اصلی آنان در خانواده عنوان کرد.

رییس کارگروه زنان و خانواده استان یزد توجه و تفکر به جایگاه برجسته بانوان در برنامه ریزی مسائل مختلف مرتبط با بانوان را مورد تأکید قرار داد و افزود: بعضی برنامه ها و دادن برخی امتیازات نوعی توهین به بانوان است .

طالبی با اشاره به مباحث تساوی حقوق زن و مرد در اسلام و تفاوت های این دو اظهار داشت: با وجود این باید فرصت های مساوی را برای زنان و مردان قائل باشیم و از طرفی زنان هم باید حق خود را مطالبه کنند و این کار با دادن اعتماد به نفس به زنان میسر خواهد بود.

وی یکی از وظایف کارگروه زنان و خانواده را ارتقای منزلت و جایگاه زنان در استان و دور شدن از مظلومت فعلی دانست و افزود: استاندار یزد بر حضور بیشتر زنان در مسئولیت های اداری استان تأکید دارد.

وی با مهم خواندن برنامه ریزی در خصوص  مسائل جمعیتی استان اظهار داشت: علی رغم شرایط نگران کننده جمعیتی که دارای تهدیدات فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است، نباید شعاری برخورد کنیم و برای افزایش جمعیت می بایست زمینه سازی های فرهنگی در این زمینه با اجرای برنامه های کارشناسی شده همراه باشد.