یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴:۲۲ قبل از ظهر

پیشنهادی برای تخصیص کارت سوخت به ایرانی ها

کد خبر: 34275
تعداد بازدیدکننده: 72
تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲

2222

لطفاچند دقیقه وقت گذاشته و در این نظرسنجی شرکت کنید.شاید شد آنچه باید بشود

این روزها بحث سوخت وحاملهای انرژی در هر مجلس ومحفلی داغ است .همینطور که همه میدانیم یکی از اهداف سهمیه بندی سوخت جلوگیری از قاچاق آن واختصاص یارانه سوخت بطور مساوی به هموطنان بودتا هرکسی بنا به وسعش از این یارانه بهره هاببرد ودلخوش باشد.حال اگرسوخت یارانه ای برایش کافی بود چه بهتر اگر نبود سوخت آزاد به وفور دردسترس است .میتواند بسوزد وبسازد هرآنچه راکه می خواهد.

 یک نکته میماند: افراد زیادی هستند که به یمن داشتن شر کت ویا پول بیشتر خودروهای بیشتری هم دارند در نتیجه کارتهای سوخت بیشتری داشته واز یارانه بیشتری هم استفاده میکنند ودر کنار آنها افرادی هم هستند که اصلا وسیله ای ندارند که یارانه سوخت بگیرند.به نظر شما آنها نیاز به مسافرت وتردد در شهر ندارند ؟شاید هم اصلا آنها نباید از خانه بیرون بیایند؟اینجاست که شاعردست بکارشده ومیفرماید (هرکه بامش بیش برفش بیشتر) یعنی  هرکه بیشتر دارد یارانه بیشتری هم بگیرد کسی هم که ندارد به کسی ربطی ندارد باید داشته باشداصلابرود برای خودش بام بسازد.ولی این با شعارمسئولین تناقض دارد.یعنی عدلی در کار نیست .پول بیشتر یارانه بیشتری در پی دارد.یعنی پول پول می آورد .اینطورنیست؟؟؟

یک پیشنهاد به دولتمردان:  آیا بهتر نیست بجای اختصاص کارت سوخت به وسائل نقلیه. یک کارت به نام کارت یارانه سوخت به هرایرانی که به سن قانونی میرسد اختصاص یابد.وهرکسی خودش تصمیم بگیردسوخت اختصاصی خودراچه کند. شاید دوست داشته باشد درده خودرو استفاده کند یا اصلا دوست داشته باشد به دوست وآشنایی ببخشد وخدماتی از اوبگیرد .

مطمئنا شما خواننده گرامی هم نظر خوبی در این مورد دارید.لطفا بفرمائید…شاید فرجی شد.

                                                              محمدرضا رضایی

۱۱ نظر

 1. همشهری می‌گه:

  فکر خوبیست.نمیشود. ولی اگر بشود عین عدالت است

 2. یاسمن می‌گه:

  سلام ………..
  چقدر اطلاعات عمومی زیاده
  بابا کی به نظر ما توجه ای داره الان بخوای تو شهر بافق کار پیدا کنی باید هفتخان رستم رد بشی اخرش هیچی…….. چه برسه به نظر بدی که دو لتمردان قبول کنند
  بازهم توکل برخدا انشاالله فکری به کارت سوخت بکنند

 3. ماشالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  پیشنهاد خوبیه اگر اجرا کنن

 4. ع.الف.حسین اباد می‌گه:

  سلام.جالب بود آقای رضایی عزیز.ولی کو گوش شنوا؟

 5. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  عالی است باید اجرا شود دست مریزاد جناب برادر

 6. رضا بابائیان بافقی می‌گه:

  با سلام خدمت آقای رضایی
  فکر خوبیه اما این کارا نمیکنن چرا ؟ چون دولت قبلا آمارگیری کرده و پی برده که فقط کسانی که وسایل دارن سوخت بده و خیلی هم به نفعش شده نمیاد که ضرر کنه

 7. sajad می‌گه:

  سلام
  به عنوان یک پیشنهاد و طرح ،بسیار نظر خوبیست اما برای اجرا شدن آن،باید نظر افرادی که در سطوح مدیریتی کشور هستند جویا شد.طرح ها تا زمانی که طرح هستند مشکلی ندارند اما وای به روزی که برسد به اجرا(وجود ضعف در سیستم مدیریتی)

 8. مهدی می‌گه:

  چی گفتی…؟!!!!!!!!!!!