دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۶:۱۳ قبل از ظهر

درخواست ایجاد ۲ مرکز جدید اورژانس ۱۱۵جاده ای برای بافق

کد خبر: 34297
تعداد بازدیدکننده: 115
تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲

رئیس شبکه بهداشت بافق خبرداد:

درخواست ایجاد ۲ مرکز جدید اورژانس ۱۱۵جاده ای برای بافق

مسعود دانشی،  با اشاره به درخواست شورای اسلامی و دهیاری روستای بساب برای استقرار مرکز اورژانس ۱۱۵ در این روستا، اظهارکرد:  پیگیری و مکاتباتی با رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد در این خصوص انجام شده است.

IMG_10007040

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق، ادامه داد: بر اساس بررسی و نیاز سنجی ها ۲ مرکز اورژانس ۱۱۵ جاده ای برای استقرار در جاده بافق_سیریز و روستای بساب در منطقه سبز دشت درمسیر بافق_کوهبنان درخواست گردیده است و امیدواریم در بازبینی ها این مجوز داده شود.

وی خاطرنشان کرد: روند کسب مجوز ایجاد اورژانس های کشور هر چند سال یکبار بازبینی و با توجه به نیازها و شرایط اینکار انجام می شود

دانشی، درباره مسایل و مشکلات استقرار پایگاه در این جاده ها، عنوان کرد: خوشبختانه دهیاری روستای بساب درباره اختصاص فضای مورد نیاز این مرکز قول همکاری داد و از این بابت دغدغه چندانی نداریم و فقط منتظر کسب مجوز از سوی مسئولین اورژانس کشور برای این موضوع هستیم.

مسعود دانشی، درباره تامین پزشک مرکز درمانی روستای بساب در منطقه سبزدشت، خاطرنشان کرد: پس از اتمام دوره طرح یکی از پزشکان طرحی وقفه کوتاهی ایجاد گردید ولی با پیگیری های انجام شده پزشک جدید در این مرکز استقرار یافت.

وی افزود: البته با وجود مشکلات و ممنوعیت های استخدامی که اکنون وجود دارد بدنبال کسب مجوز جذب یک پزشک ثابت برای استقرار حداقل ۵ سال در این منطقه هستیم و حتی در سفر هیئت رئیسه دانشگاه نیز یکی از درخواست  های ارایه شده بود.

مسیر جاده بافق_کوهبنان و بافق_سیریز از مسیرهای ارتباطی بین استان های کرمان_یزد است که بعضا حوادث جاده ای در آن رخ می دهد.

۱ نظر

  1. ع.الف.حسین اباد می‌گه:

    دست مریزاد.موفق باشید.