جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰:۱۸ قبل از ظهر

اگر مدیرانی باشند که نتوانند نقدها را تحمل کنند، به جد به آنان تذکر داده می شود

کد خبر: 34388
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۰۷ بهمن ۱۳۹۲

image_82514

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد که در جمع اعضای شورای اطلاع رسانی استان سخن می گفت با اشاره به اینکه فرآیند اطلاع رسانی بدون نقد ناقص است، افزود: این شورا باید گسترش فرهنگ نقادی و ایجاد فضای نقد را از رسالتهای مسلم خود بداند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “محمد علی طالبی” روز دوشنبه در اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان در دولت تدبیر و امید، تاکید کرد: نه تنها خود را قائل به نقدپذیری می دانم، بلکه از نقدهای سازنده که توسط اصحاب رسانه و دیگر افراد دلسوز نسبت به دیگر مدیران در جهت بهبود وضعیت مسائل مختلف طرح می شود، حمایت می کنم.
رییس شورای اطلاع رسانی استان نقد را موجب اصلاح امور دانست و افزود: بقدری به گسترش نقد سازنده اعتقاد دارم که اگر مدیرانی باشند که نتوانند نقدها را تحمل کنند، به جد به آنان تذکر داده می شود و همه مدیران باید تلاش کنند تا جامعه به سمت و سوی ایجاد و گسترش فضای نقد حرکت کند.
وی تاکید کرد: وقتی از نقد سخن می گوییم فقط منظورمان نقادی از طرف اصحاب رسانه نیست بلکه باید کاری کنیم که یک جامعه نقاد داشته باشیم و دانش آموز، دانشجو، کارگر، کارمند و دیگر اقشار جامعه بتوانند در یک فضای سالم و معقول به نقد جامعه بپردازند و موجبات اصلاح امور را فراهم سازند.
طالبی جایگاه شورای اطلاع رسانی استان را مهم توصیف کرد و افزود: باید این جایگاه ارتقا یابد و برای ارتقا جایگاه شورای اطلاع رسانی باید ضمن حضور فعال و موثر و برگزاری منظم جلسات شورا، حتما راهبردهای مشخص داشته باشیم و برنامه های مرتبط با آن راهبردها را مد نظر قرار دهیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به ظرفیت های اطلاع رسانی موجود در استان، گفت: باید طوری رفتار کنیم که جریان اطلاع رسانی در استان به یک جریان روان تبدیل شود و بعبارتی ساز و کارهای آن را فراهم کنیم تا به راحتی این اطلاع رسانی از سوی مراجع مختلف صورت گیرد.
وی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های استان گفت: نه تنها ابزارهای موجود مثل صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی های استان باید فعال تر شوند، بلکه این شورا وظیفه دارد بخش غیردولتی را در امر اطلاع رسانی فعال نماید.
طالبی حمایت از بخش غیر دولتی در امر اطلاع رسانی را ضروری دانست و افزود: باید فضا را به گونه ای آماده کنیم که بخش غیر دولتی با علاقه پا به عرصه اطلاع رسانی بگذارد.
وی با اشاره به اینکه برخی از مراجع اطلاع رسانی در گذشته مورد بی توجهی و کم مهری قرار گرفته اند، افزود: وب سایت های خبری و حتی وبلاگهایی هستند که در عرصه اطلاع رسانی فعالیت دارند ولی در گذشته مورد بی توجهی واقع شده اند و این شورا وظیفه دارد فعالیت آنها را در چارچوب قانون تسهیل کند و احساس دیده شدن و خوانده شدن به اصحاب رسانه دست دهد و آنان را بر ادامه کار امیدوار نماید.
طالبی با اشاره به دستورکار جلسه که موضوع اطلاع رسانی برنامه های دهه فجر بود، افزود: با توجه به وقت و انرژی زیادی که مسئولان برای برنامه های دهه فجر می گذارند، رسالت این شورا، اطلاع رسانی فعالیت ها و  تاکید بر این است که فضا سازی موثر و مناسب برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و اطلاع رسانی از برنامه های دهه فجر انجام شود.
در ابتدای این جلسه مدیر کل روابط عمومی استانداری با اشاره به تشکیل دولت تدبیر و امید و سیاست های کلی دولت در حمایت از ایجاد فضای نقد در عرصه مطبوعات، گفت: استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بارها بر احترام به نقد تاکید کرده اند و این فرصت خوبی است تا رسانه ها و اصحاب قلم وارد عرصه شوند و در چارچوب قانون و با رعایت هنجارهای جامعه از فضای نقادی بوجود آمده استفاده کنند و موجبات پیشرفت استان را فراهم سازند.
وی توجه به گفتمان نسل جدید برای ترویج ارزش های انقلاب را مسلم دانست و افزود: نمی توان با گفتمان نسل گذشته مباحث انقلاب را برای نسل جدید تبیین کرد بلکه باید تلاش کنیم تا با زبان نسل جدید ارزش های انقلاب را طرح و تشریح نماییم.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان همچنین از راه اندازی پرتال خبری استان به آدرس www.yfajr.ir   و تشکیل کانون خبرنگاران و عکاسان افتخاری فجر خبر داد و افزود: امسال تلاش شده است تا اطلاع رسانی برنامه های دهه فجر با حضور خبرنگاران و عکاسان افتخاری انجام گیرد.
در ادامه جلسه هر یک از حاضران نکته نظرات خود در خصوص بهبود وضعیت اطلاع رسانی برنامه های دهه فجر را بیان کردند و مقرر شد لیست کاملی از برنامه ها و پروژه های قابل افتتاح در ایام ا… دهه فجر در اختیار شورا قرار گیرد.

۲ نظر

  1. محمود می‌گه:

    اگر کسی مسئولی را دید وتوانست با او ارتباط برقرا کند کافی است نقد پیش کش

  2. چه جالب ! نقدا بفرمایید با مسؤل روابط عمومی استانداری برخورد کنید که توقع دارند وقتی استاندار حرفی میزنه که رسانه ای میشه نقدش رو در گوشی بهش بگن که کسی نفهمه.