پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰:۰۵ بعد از ظهر

کلنگ کارخانه ۲میلیون تنی کنسانتره آهن در بافق به زمین زده شد

کد خبر: 34504
تعداد بازدیدکننده: 179
تاریخ: ۰۹ بهمن ۱۳۹۲

به گزارش خبرنگار بافق، شهر بافق امروز میزبان قائم مقام و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بود در شرکت سنگ آهن مرکزی بود.

دوست حسینی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، کرباسیان معاون وزیر و مدیرعامل ایمیدرو، جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، میرمحمدی استاندار یزد و جمعی از مدیران کل استان یزد در سفر خود به بافق از سنگ آهن چغارت و کارخانه های فرآوری و جوار معدنی و طرح های صنعتی این شهرستان بازدید کردند.

این مسئولان به همراه استاندار و جمعی از مسئولان استان از سنگ آهن چغارت و کارخانه فرآوری و صنایع جوار معدنی و طرح های صنعتی بافق بازدید کردند.

همچنین امروز کلنگ کارخانه دو میلیون تنی کنسانتره آهن در بافق به زمین زده شد.

این کارخانه به مدت ۳۰ ماه و با سرمایه گذاری ۸۹ میلیون یورو در جوار شرکت سنگ آهن بافق احداث می شود و کنسانتره آهن را با خلوص ۶۷٫۵ درصد تولید می کند.

مسئولان همچنین با حضور در کارخانه هشت هزار و ۹۰۰ تنی آگلومراسیون سنگ آهن بافق از بخش های مختلف آن بازدید و قسمت مکنده این کارخانه را راه اندازی کردند.

این کارخانه در ایستگاه آخر راه اندازی قرار گرفته است که با راه اندازی آن، سالانه بیش از هشت هزار و ۹۰۰ تن کلوخه آهن برای کارخانه های فولاد کشور تولید می شود.

کارخانه در حال احداث نورد میلگرد فولاد و گندله پنج میلیون تنی بافق از دیگر طرح هایی بود که مسئولان صنعتی و معدنی کشور از آن بازدید کردند.

کارخانه گندله بافق دومین کارخانه پنج میلیون تنی کشور است که توسط سه شرکت ایرانی و چینی به مدت ۳۶ ماه احداث می شود و خوراک واحدهای فولاد سازی به روش مستقیم را تامین می کند.

۴ نظر

 1. بیکار می‌گه:

  باباچی میگی؟بافقواین همه گف وکار!!!!

 2. ghalehboy می‌گه:

  با سلام
  ظرفیت کارخانه هشتصد و نود و یک هزار تن در سال است.

 3. فرهاد می‌گه:

  کاش مسولین محترم کلنگها را در بافق آرامتر بزمین میزدند تا سر از اردکان در نیاورد .

 4. عامر می‌گه:

  راست میگن شوراها موافقت معاون وزیر رامبنی پس گرفتندd19 انجام دادن