یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷:۳۵ بعد از ظهر

امام جمعه یزد بر حفاظت و احیای منابع طبیعی تاکید کرد

کد خبر: 34535
تعداد بازدیدکننده: 174
تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با برشمردن اهمیت حفاظت از منابع طبیعی بر احیا و توسعه این منابع تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، آیت الله “محمدرضا ناصری” در دیدار با مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، افزود: همت برای احیای مراتع و جنگل‌ها و توسعه آنها  باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در این دیدار خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز در مجموعه منابع طبیعی افرادی حضور دارند که به دنبال منافع مردم هستند.

امام جمعه یزد تلاش برای مقابله با خشکسالی‌ها را نیازمند برنامه‌ریزی دانست و افزود: برای مقابله با این پدیده بایستی راهکارهای مناسب و آماده پیش‌بینی شده باشد.

حجت الاسلام “سید مصطفی طباطبایی ن‍ژاد” مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور هم منابع طبیعی را جزء انفال دانست که حفاظت و حراست از آن به لحاظ شرعی و قانونی واجب است.

وی افزود: منابع طبیعی از اولویت‌های توسعه پایدار در کشور محسوب می‌شود که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای تحقق این هدف در استان‌ها هماهنگی ائمه جمعه‌، استانداران  و نیز اداره کل منابع طبیعی ضروری است.

طباطبایی‌نژاد همچنین خواستار ترویج و تبین فرهنگ منابع طبیعی از طریق ائمه جمعه و تریبون‌های نماز جمعه شد.

مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به استان یزد با روحانیون طرح هجرت در محل مرکز مدیریت حوزه علیمه یزد نیز دیدار کرد.

وی در این دیدار منابع طبیعی را از نشانه‌های خداوند دانست که آدمی را به تفکر و تامل وا می‌دارد.

طباطبایی‌نژاد به فتوای مراجع عظام اشاره و اظهار کرد: با توجه به فتاوی موجود، حفاظت از منابع طبیعی به استناد ادله اربعه، ضروری است.

“سید ابوالفضل وکیلی” مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد نیز از روحانیون داوطلب برای شرکت در طرح همیاران طبیعت درخواست کرد تا در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی با این اداره کل همکاری کنند.

وی مشارکت را محور تحول در منابع طبیعی دانست و بر نقش ائمه جمعه و جماعات در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری تاکید کرد.

گفتنی است؛ مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در سفر دو روزه خود به استان یزد همچنین با مدیران و کارکنان سازمان جهادکشاورزی و نیز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان دیدار و گفتگو کرد.