چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴:۱۸ قبل از ظهر

یک بافق،یک شهرداری،یک کارشناس ساختمانی!!!

کد خبر: 34730
تعداد بازدیدکننده: 96
تاریخ: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

2222

امروزجهت امور مربوط به سند منزلم از آقای رئیس مرخصی گرفتم وبا کلی شوق وذوق  صبح اول وقت به سمت شهرداری حرکت کردم قسمت ساختمانی شلوغ بود پس از مدتی که نوبت به من رسید ومدارک را ارائه کردم قراربراین شدکه کارشناس ساختمانی از منزل بازدیدی داشته باشد.

 خوشحال بودم که زیاد معطل نشدم وکارها بروفق مراد است واسب تیز پای سعادت چهار نعل برای رتق وفتق امور مسلمین می تازد. کارشناس ساختمانی بعداز بازدید از دفتر خودباخوشروئی ورقه ای بدستم داد به اون اهمیتی ندادم ودر جیب خود قرارش دادم و مثل سربازی که آماده جانفشانی جلوی فرمانده خود به احترام می ایستد جلوی کارشناس مربوطه به حالت احترام ایستادم ایشان مشغول کارهای خود بودند.

 کمی که گذشت نگاهی به من کردند وگفتند چرا ایستاده اید.مثل کودکی خودمون که جلوی معلمانمون دستپاچه میشدیم(حالا فرق کرده معلما اینجوری میشن.البته بعضی هاشون) به ایشان گفتم خوب منتظرم کارشما تمام شود ومنزل من رو بازدید کنید با حالت خاصی پرسیدند مگر نوبت به شما ندادم ناگهان یاد اون کاغذ رنگ ورورفته افتادم که به من داده بودند .نگاهی به آن کردم بله نوبت داده بودند برای پنج شنبه ساعت ده ونیم صبح .

این نوبت نه قابل واگذاری بود ونه میشد ازش استفاده شخصی کرد.روزم تباه شده بود شروع به تضرع کردم والتماس .فایده نداشت که نداشت میگفتند اگراین نوبت را نمیخوای به هفته آینده موکول میشه علت را که جویاشدم فرمودند یک کارشناس داریم وبایدکل شهر رو پوشش بدیم تازه اگر تااون روز برای کارشناس  استراحتی مرخصی چیزی پیش نیاد .

چون شیخ قصه های حسین کرد شبستری ببخشید حسین آباد خودمون زجه هازدم وپیراهن دریدم ناگهان فکری به ذهن خسته ام خطور کرد با حالتی عصبی به سمت اطاق شهردار حرکت کردم تا شایدفرجی شوداز شانس خوب من روز ملاقات عمومی بود واین سعادت میتوانست نصیبم شود.منتظر ماندم تا نوبتم شود یک ساعتی شد ونشد چون کارهای دیگری هم داشتم شماره دفتر شهرداررا گرفتم تاتلفنی با ایشان صحبت کنم چندبار از بیرون تماس گرفتم ولی متاسفانه نشد که نشد

خوشوقتانه دولت الکترونیک وتکریم ارباب رجوع وصد جورشعار رنگارنگ که پیامشون راه انداختن کار مردم درکمترین زمان ممکن هست همه جا ورد زبانهاست.

 به نظر شما آیابهتر نیست مثل امورساختمانی که مستقیم با ارباب رجوع سروکاردارد چند کارشناس داشته باشد تا گرهی از گره های مردم باز شود؟؟و شعار امروز برو فردا بیا .یکشنبه برو پنج شنبه بیا کم کم از فرهنگ لغاتمون حذف بشه؟

                                                                 محمد رضا رضایی

۱۵ نظر

 1. سلام می‌گه:

  سلام و با عذرخواهی از جناب آقای رضایی
  در دولت الکترونیک زمان شروع و پایان کار،و اینکه چه مراحلی از کار انجام شده است مشخص است و همچنین نیاز به حضور فیزیکی نمی باشد.نه اینکه بعد از درخواست همان موقع بررسی شود. ضمنا باید رویه انجام کار درست شود. اضافه کردن نفرات که مشکل را حل نمی کند.خدا را شکر که شهردار را ملاقات نکردید والا یک روز کاری او خراب می شد. از شهردارمان توقعات بیشتری داشته باشیم این کارها را از دیگران بخواهیم. ببخشید باز هم معذرت خواهی می کنم.

  • رضایی می‌گه:

   ممنون سلام گلم.اگرچیزی مینویسم برای اینست که مشکلات را بازگوکنم وعزیزانی چون شما نظردهند تابه طریقی مشکل مرتفع شود والا میشد مثل هزاران نفردیگر بی تفاوت بودوبی تفاوت گذشت به هرحال تامشکلی بازگونشود کسی بفکر حل آن نیست .البته ایرادی از شهردار وشورا نمیگیرم همه خوبند وپیگیر. من مجبورم طبق نوبتی که به من داده شده پنج شنبه مراجعه کنم اما پنج روز انتظار برای یک بازدید پنج دقیقه ای زیاد نیست؟؟بازم ممنونم از شما که بی تفاوت نیستی

 2. همشهری می‌گه:

  واقعا یک کارشناس دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابااینجا مثلا شهره نه روستا

 3. بافقی می‌گه:

  با سلام
  آقای رضایی کدام یکی از ارگانها کارهایشان روی حساب و کتاب است که شهرداری بخواهد حساب و کتاب داشته باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تو هر ارگانی که در بافق میروی همین جواب ها را میشنوی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. بافقی می‌گه:

  جانا که سخن از دل ما میگویی.دو هفته هست دنبال مسئول یکی از بخش های شهرداری هستم.نمیگم کیه.ولی هنوز موفق نشدیم ببینیمش یا گوشیش را جواب بده.اگه دیدش سلامش برسونید

 5. علیزاده می‌گه:

  این روند ناپسند امروز برو فردا بیا را نمی دانم در شهرداری کی راه انداخته ، خیلی بده برای یک فرمی باید فردا بیای (درخواست پروانه).

  شورای شهر جوان ما باید ایم موضوع را رسیدگی کند

  و سرو سامانی بدهد تا در شهرداری هر کار ریزی برای یک روز است که این خوب است وقتی که الکترونیک نویت بدهند و یا حد اقل تلفنی کارت را در دسته بندی مشخص شده بگذارند .نه اینکه هی بری و بیای.

  بعضی فرم ها را می توان در تایپ و تکثیر شهرداری دسته بندی کرد وو به ملت داد.

  خلاصه اگر یک هفته در شهرداری نظارت بر فرآیندها بشود خیلی کارمردم سهلتر و اعصاب کارکنانش نرمتر می شود.

  این کار شوراست بالاخص آقایان تشکری ، امیرزاده ، عباسی ، مهدی رنجبر

 6. محمد می‌گه:

  با سلام و عذرخواهی از جناب آقای رضایی
  یعنی منظورتان این است که تعداد فاعلان را زیاد کنند!!!!!!!

  • رضايي می‌گه:

   سلام محمد عزیز.خواهش میکنم. متوجه منظورتون نشدم.من فقط منظورم بازگوکردن مشکلات هست.چیکار بکنند من دخالتی نمیکنم اگر شهروندان همه پیشنهادات خودشون رو ارائه میکردند شاید راهکار مناسبی پیدا میشد.

 7. شوخ طبع می‌گه:

  آقای رضایی هفتا کارشناس عمران هم که تو شورا هستن برو پیش اونا….

  • رضايي می‌گه:

   شوخ طبع عزیزاتفاقا همونروز عصر رئیس شورای شهررو دیدم ومشکل رو بهشون گفتم با اینکه عجله داشتندایستادند وزنگ زدند وپیگیری کردند.من از ایشان ممنونم که پیگیرند.دوستان مشکلات تابازگو نشه پیگیری نمیشه کامنت یک سلام هم گفته بودند باید توقعاتمون رو بالاتر ببریم درسته اما مسئولین که علم غیب ندارند که به تمام مشکلات واقف باشند یکی رو من میگم یکی یه دوست دیگه کم کم درست میشه….دست در دست هم نهیم به مهر..میهن خویش را کنیم آباد

 8. محمد می‌گه:

  اقای رضایی عزیر از اینکه مشکلات شهر را مطرح میکنید ازشما کمال تشکر را دارم و امیدوارم از شوخی من (یاد داشت شماره ۶) ناراحنت نشوید

 9. عشقی می‌گه:

  دوست عزیز تو چیکار رفته بودی شهرداری ؟ رفته بودی دنبال وام ۴۰میلیونی .عجله نکن بهت میدن

 10. بهنام می‌گه:

  درود بر آقای رضایی امیدوارم همیشه پیروز باشید. موافقم ۱۰۰ درصد

 11. مسعود می‌گه:

  در خیلی از شهرها معمول اینست که دو روز در هفته جهت بازدید است و بقیه روزها به سایر امور محوله به کارشناس یا حتی گزارش نویسی و …