چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷:۰۲ قبل از ظهر

فرهمند؛ خواستار بازشماری آراء شد

کد خبر: 3495
تعداد بازدیدکننده: 372
تاریخ: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

محمد زارع، دبیر ستاد انتخابات شهرستان مهریز در حوزه انتخابیه بافق،مهریز،ابرکوه،خاتم و بهاباد در گفتگو با خبرنگار هفته نامه افق کویر که در صبح روز دوشنبه، انجام شد در پاسخ به این پرسش که گفته شده کاظم فرهمند، اعتراضی درخصوص روند برگزاری انتخابات داشته و مراتب به فرمانداری مهریز منعکس شده گفت: بله، هر دو کاندیدا  در نامه هایی اعتراضاتی نموده اند.

 دخیل عباس زارع زاده مهریزی، ۳ مورد شکایت داشته و کاظم فرهمند یک مورد که فرهمند عنوان نموده است: شواهد عینی است که تخلفاتی در مهریز انجام شده و خواستار بازشماری آراء هست؛ اما عوامل انسانی که آراء را شمارش نکرده اند و بصورت مکانیزه انجام شده است.

وی ادامه داد: در روند برگزاری انتخابات مجموع هیئت نظارت استان، حوزه معاونت سیاسی و امنیتی، هیئت بازرسی وزارت کشور و تیم های دیگر از نزدیک مسایل را پیگیری و نظارت داشتند و مهریز کاملا زیر ذره بین انتخاباتی قرار داشت.

وی ادامه داد: دخیل عباس زارع زاده نسبت به ارسال پیامکی شاکی شده که در ساعت ۱۴همان روز اعلام شده که کاندیدای رقیب چقدر رای داشته است؛ در حالی که  چیز دروغی را منتشر کرده بودند.

مسئله دیگر ارسال پیامکی در ساعت ۲۱ همان شب بوده که پیشاپیش رای اوردن فرهمند را تبریک گفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده از یزد افرادی به نفع کاندیدای خاصی به مهریز آمده و رای داده اند گفت: این هم از مسایلی بوده که هم دخیل عباس زارع زاده و هم فرهمند اشاره کرده اند.

وی در این خصوص تصریح کرد: در انتخابات قبلی رای مهریز ۲۸ هزار نفر بوده و الان ۲۸ هزار و ۶۹۰  نفر شده است.

از دبیر ستاد انتخاباتی مهریز سوال شد که چه وقت نتیجه نهایی اعلام می شود گفت: فرماندار مهریز از هر دو طرف خواسته است تا کلیه مدارک و مستندات خود را ارائه بدهند.

وی ادامه داد: واقعیت آن است که حضور مردم در حوزه انتخابیه بسیار باشکوه و بی نظیر بوده است.                                                             محمد حسین تشکری

۴۴ نظر

 1. محمد می‌گه:

  سلام
  میگن آقای فرهمند سکته خفیف کرده! درسته؟ کسی میدونه که این حرف راسته یا نه؟!

 2. ایرج می‌گه:

  شایعه شده در مهریز شخصی با شناسنامه فرده فوت شده رای داده هرچند به سختی می توان پذیرفت اما بهتره فرماندار مهریز در این مورد جواب بده

  • محمد می‌گه:

   سلام آقای ایرج
   خبر بالا را دوباره بخون”مهریز کاملا زیر ذره بین انتخاباتی قرار داشت.”
   من خودم ۳ ساعتی که نزدیک یکی از حوزه ها وایساده بودم میدیدم که هیئت بازرسی نیم ساعت یه بار میومد و از حوزه بازرسی میکرد.
   چندین تیم بازرسی در مهریز بود و در ابرکوه هیچ تیم.جالبه نه؟!
   با این حساب آیا میشه که حرف شما درست باشه؟!

   • نگاه می‌گه:

    البته باید دید این هیأت بازرسی که عنوان کردید کی بودند و از کجا بودند و جنابعالی سه ساعت نزدیک حوزه چه کاری مهمی داشتید که این قدر وقتتان را صرف کردید

 3. ابرکوهی می‌گه:

  جناب آقای ….، ریاست …..، خدا آخر و عاقبتت را به خیر کند چون به کسی خیانت کردی که با توجه به شناختی که از او دارم می دانم به این راحتی از حقی که بر گردنت دارد رها نمی شوی منتظر روزهای سخت باش

  • قيافه می‌گه:

   انتخابات به صورت مکانیزه نیازی به شمارش دستی نداره . مکه آقایون بدونن چجوری میشه تقلب کرد .
   همانطور که دکتر شیخ ۴ سال پش رای نیاورد .

   • خوش قیافه می‌گه:

    بله دستگاه مکانیزه نیاز به شمارش دستی نداره ولی باید ثابت بشه ۲۸ هزار رأیی که در صندوق های مهریزه حداقل ۲۷ هزار تای آن مردمی بودند که در حوزه انتخابیه سکونت داشتند یه کمی فکر ببین دستگاه مکانیزه ای که ادعا میکنند ۹۰ دقیقه بعد نتیجه آراش مشخصه تا ساعت دو و نیم صندوقی باشه و نتیجه اعلام نشده باشه و یهو سر و کله اش پیدا بشه

    • محمد می‌گه:

     عزیز خوش قیافه
     اون صندوقی که تا ساعت ۱/۵ به گمان شما باز نشد نقص فنی داشت و مجبور شدند تا دستی بشمرن(همون صندوقی بود که در اردکان هم نقص فنی پیدا کرد و درستش نکردند) بعدش هم چرا اون صندوقی که در ابرکوه بود را نمیگید که یهو سروکله اش پیدا شد و بازش نمیکردند و میگفتند اول باید مهریز بگه بعد ما؟!

     • خوش قیافه می‌گه:

      جالبه فقط یک صندوق باید نقص فنی پیدا کنه اون هم تو مهریز، عزیز من مثل اینکه از قانون انتخابات بی خبری سایر حوزه های زیر نظر حوزه مرکزی موظفند ظرف مدت ۹۰ دقیقه نتیجه کل آرا را به حوزه مرکزی اعلام کنند از جمله ابرکوه، متأسفانه ابرکوهی یه بدشانسی آوردند و اون هم مرکزیت مهریز بودخوشون بریدند و خودشون دوختند . دستی هم شمرده بودند ۳ ساعت زمان می برد؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفاً جوری نظر بدید که دستتون رو نشه

     • MAHMOOD می‌گه:

      دعوا نکنید اگر تا صبح هم ادامه پیدا می کرد باز صندوقی پیدا می شد که به نفع آقای زارع زاده باشه

 4. شایان می‌گه:

  اگر اقای استاندار ۴ سال پیش تا ساعت ۲۲ رای گیری را تمدید کرده بود حالا اقای فرهمندی وجود نداشت که اعتراض داشته باشد ۴ سال مجلس بودن نوش جانت اقای فرهمند.فقط خواهشا جاده گزو را که وعده داده بودی در این مدت بافی مانده عملی کن مااز مجموع ۴۰۸ رای ۴۰۰ رای به شما دادیم

  • آسمان می‌گه:

   بدو جاده گزو
   وقتی به خاطر جاده صباغیان را فروختید فکر امروزش را نکرده بودید
   مطمئن باشید هیچ تغیری نمی کنه و قرار نیست اتفاق دیگه ای بیفته چون سلامت انتخابات زیر سوال میره و دولت هم از چنین چیزی خوشش نمی یاد

 5. فتوحي می‌گه:

  فرهمند همیشه پیروز است و در آینده خواهید فهمید چه جواهری را از دست دادید

 6. ناشناس می‌گه:

  خدا ازشون نگذره که به آقای فرهمند چه ظلمی کردن نه تنها به این مرد شریف حتی به مردم و این کشور خیانت کردند همشونو به خدا واگذار میکنم

 7. حسن می‌گه:

  دیری نخواهد گذشت که مردم از نرفتن آقای فرهمند پشیمان می شوند. همچنین باید بررسی بشه طول تاریخ پس ازانقلاب هیچوقت شرکت کننده مرحله دوم بیشتر بوده یا نه. بعدشم چرا اینقدر آراء دیر اعلام شد ما یه لحظه فکر کردیم جزء تهران شدیم.

 8. سجاد می‌گه:

  وقتی تو این چهار سال نمایندگی دخیل عباس یک بار هم اونو تو شهرتون ندیدید می فهمید چه مرد شریف و با ارزشی را از دست دادید.حالا می خوام ببینم دخیل عباس واستون چه کار می کنه

 9. رضا می‌گه:

  به خاطر همین تقلباشه که حول شده دور شهرا راه افتاده واسه خودش جشن میگیره ، اخه یکی بگه شوارای نگهبان تایید کرده؟ اعتبار نامش اومده؟ سوگند خورده؟

 10. زارع می‌گه:

  درد دندان بد دردیه لطفا مواظب دندان های خود باشید !! ضمنا قضاوت را بگذارید برای آینده نزدیک ؟؟! چها سال جواهری (نقره) داشتیم کمی صبر کنید ببینیم برنز به مجلس فرستادیم یا طلا!! ضمنا به رای مردم احترام بگذارید ؟ ودر آخر// اما م متقیان حضرت علی (ع فرموده اند : )دنیا دو روز است ، یک روز با توو روز دیگر علیه تو ، روزی که با توست مغرور مشو و روزی که علیه توست ناامید مگرد. زیرا هر دو پایان پذیرند . پس صبر میکنیو تا در عمل ببینیم مردم خوب انتخاب کرده اند یا خیر .

 11. بافقی می‌گه:

  جرا مهریزی ها تا ساعت ۴صبح رای رو اعلام نمیکردند؟چجوری بود تا ساعت ۱۲میگفتند ۲۷۰۰۰رای داده شده ولی یهو شد ۲۸۶۰۰تا؟

 12. محمد می‌گه:

  چطورشده در دور اول اخرین فرمانداری که رای را اعلام کرد فرمانداری ابرکوه بود در دور دوم هم نگاه کنید به امار واجدین شرایط ابرکوه وامار رای داده شده در ابرکوه اینقدر رای اضافه داده شده از کجا اومده

  • احسان می‌گه:

   لطفاً اطلاعاتتون و زیاد کنید واجدین شرایط رأی در ابرکوه ۳۱هزا رنفرن حالا انشاء اله که ضرب المثل معروف: «خودکرده را تدبیر نیست» تا چهارسال آینده در موردتون صدق نکنه .

 13. بافقی ت می‌گه:

  سلام محمد جان داغ نکن مگر تو سخنگوی فرمانداری مهریز هستی/

 14. حامی محمد می‌گه:

  با یک دور زدن میون کامنت هایی که از طرف حامیان فرهمند داده شده این احساس در هر انسان بافهمی ایجاد می شود که جناب فرهمند(ع) معصوم هستند و مظلوم مانده اند و دوران خانه نشینی ایشان شروع شده است.دوستان (که البته بعید میدانم چند نفر باشند) انتخابات یک میدان مسابقه است که برد و با خت دارد و هر کس بسته به تلاشش در این میدن به پیروزی یا شکست می رسد. پس شکست را قبول کنید و خود را برای ۴سال دیگر آماده کنید.الحق و الانصاف استاندار و فرماندارو سایت های خبرگزاری و دیگران صاحب قدرت برای آقای فرهمند کم نگذاشتند پس لطفا به شعور مردم توهین نکنید و به انتخابشان احترام بگذارید خود من در زمان انتخابات در ابرکوه بودم اصلا در این شهر شور انتخاباتی نبود جز در یک شعبه بانوان در هیچ شعبه ای صف نبود و رأی گیری تقریبا از ساعت ۹ تمام شد و کسی پای صندوق ها نبود ولی نمی دانم این میزان رأی از کجا آمد؟ چرا آقای فرهمند چهارسال پیش ادعای تقلب نکرد؟چرا در دور اول ادعای تقلب نکرد؟ مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که مواظب باشید مانند سران فتنه گول دشمن و هوا و هوس خویش را نخورید و به نتایج اعلام شده احترام بگذارید و سر تسلیم فرو آورید.

 15. یک ابرکوهی می‌گه:

  عزیزان اول:در پاسخ به دوست عزیزی که گفته اند بازرسی در ابرکوه نبود.تیم بازرسی از صبح در ابرکوه حضور داشت.
  -بداخلاقی های انتخاباتی در دور اول و دوم در مهریز فراموش نشود
  -یکی از همین بداخلاقی ها که الان در جریان است همین جشن هایی است که در شهرستان ها با هدف فشارآوردن بر مسئولان برگزار می شود درصورتی که نتیجه انتخابات تا به تأیید شورای نگهبان نرسد قابل قبول نیست.
  -امیدوارم اگر آقای دخیل عباس بر صندلی نشست به خاطر توهین هایی که به برای رفتن به مجلس به مردم ابرکوه کرد و مستندات آن نیز نزد مردم است روی آمدن به این شهر را داشته باشد.
  -انشاآلله ایشان برعکس دیگر همشهریشان محصل که چندین دوره نماینده بود دیگر شهرستان ها را قبول داشته باشد.
  فرهمند به اذعان همه فردی قابل احترام است و اولین نماینده ای از این حوزه بود که مدام در حوزه انتخابیه بود.
  -باید برای تمام کسانی که مورد احترام مردم بودند و رأی بالایی کسب کردند و به دلایلی موفق به ورود به مجلس نشدند احترام قائل شد و نظراتشان را به کار بست که از جمله آن ها آقای صباغیان و احتمالا فرهمند است.

 16. بامرام می‌گه:

  سلام
  اینکه رای مرحله دوم مهریز بیشتر از مرحله اولشه ربطی نداره آخه هستند افرادی مثل من و دوستان که قبلا بافق رای داده بودیم اما الان به دلیل شرایط کاری مجبور شدیم مهریز رای بدیم و چون حوزه انتخابیه یکیست هیچ ایرادی ندارد و اعتراضی وارد نیست.

 17. شایان می‌گه:

  برادران گرامی ابرکویی افتخار دنیای پزشکی یعنی جناب دکتر فروزانیا را به ابرکوه راه ندادند پس مردمانی که درسرزمینشان ازادی وجود ندارد چگونه میتوانند از حقوق دیگران دفاع نمایند دوما آقای فرهمند ۴سال پیش اصلاح طلب بود چطور شد در این انتخابات رنگ عوض کرد وشد اصولگرا؟؟؟