دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰:۳۸ بعد از ظهر

۱۱۰۰ بازرسی از عاملین تولید و توزیع فرآوردهای خام دامی بافق

کد خبر: 34981
تعداد بازدیدکننده: 92
تاریخ: ۱۷ بهمن ۱۳۹۲

رئیس دامپزشکی بافق خبرداد:
۱۱۰۰ بازرسی از عاملین تولید و توزیع فرآوردهای خام دامی بافق
 رئیس دامپزشکی بافق،  با اشاره به بیش از ۱۱۰۰ مورد بازرسی از تولید و عرضه کنندگان فرآوردهای خام دامی شهرستان، عنوان کرد: شهروندان از خریدگوشت از مراکز غیرمجاز خودداری کنند.
11
علی میرزایی  گفت:  این شبکه از ابتدای امسال بیش از ۱۱۰۰ مورد بازرسی از تولیدکنندگان و عاملین نگهداری و توزیع فرآوردهای خام دامی شهرستان داشته است.
رئیس دامپزشکی بافق، ادامه داد: در این راستا با بیش از ۴۰ نفر از متخلفین برخورد و فرآوردهای دامی غیر بهداشتی ضبط گردیده است.
این دامپزشک، با اشاره به ممنوعیت قطعه کردن مرغ در فروشگاه های عرضه گوشت سفید، ادامه داد: ابزارها و وسایل موجود در این قبیل مکان های عمومی بیشتر در معرض آلودگی های مختلف میکروبی قرار می گیرد.
وی با بیان این مطلب که یکی از این آلودگی های میکروبی سالمونلاست که باعث اسهال و استفراغ شدید می شود، افزود: توصیه می شود شهروندان حتی از چرخ نمودن گوشت قرمز در محل عرضه بدلیل ملاحضه های بهداشتی خودداری کنند.
میرزائی، با بیان این مطلب که شکل ظاهری گوشت ملاک مناسبی و مطمئنی برای سالم بودن نیست. افزود:  عرضه محصولات پروتئینی بصورت فله و بدون بسته بندی و همچنین کشتار غیرمجاز دام و طیور نیز ممنوع و پیگیرد قانونی دارد.
علی میرزایی با بیان این مطلب که تشخیص برخی بیماریهای گوشت فقط از طریق کارشناسان دامپزشکی میسر است، افزود: بیماری خطرناک تب خون ریزی کننده کریمه کنگو  چندان از روی ظاهر گوشت قابل تشخیص نیست.
رئیس دامپزشکی بافق خاطرنشان کرد: شهروندان برای خرید گوشت از عاملین مجاز که محصولات دامی را در قالب بسته بندی و لاشه های برچسب دار محتوی اطلاعاتی چون تاریخ تولید و مصرف، محل کشتار و غیره خرید نمایند.۳