سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۴:۰۵ قبل از ظهر

برگزاری اولین مانور امدادو نجات با حضور داوطلبان خواهر جمعیت هلال احمر بافق

کد خبر: 3509
تعداد بازدیدکننده: 109
تاریخ: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، اولین مانور امداد و نجات جاده ای خواهران جمعیت هلال احمر شهرستان بافق به مناسبت هفته هلال احمر با حضور بیش از داوطلبان خواهر این جمعیت در بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این مراسم ضمن تقدیر وتشکر از امدادگران خواهر گفت: هدف جمعیت هلال احمر امداد و کمک رسانی به مصدومان حادثه دیده است و انجام این چنینی مانورها باعث تقویت بنیه کاری و روحی خواهد شد.

حسین ندافیان با اعلام ارتقای آمادگی و توان مقابله حوادث گفت: انجام اینگونه تمرینات برای داوطلبان و امدادگران بسیار مهم است، ولی مهم تر از آن انجام تمرینات مقابله با بلایای طبیعی در صحنه حادثه ضروری تر به نظر می رسد.

ندافیان با اشاره به تاثیر اجرای مانور در کاهش اثرات بلایای طبیعی با اظهار رضایت از نحوه اجرای آن یادآور شد: اجرای مانور در قالب شبیه سازی حوادث آتش سوزی و زلزله و … باید در دستور کار آینده ستاد بحران شهرستان قرار گیرد.

رئیس جمهیت هلال احمر شهرستان بافق در حاشیه برگزاری این مانور گفت: تیم امداد ونجات خواهران در اواخر سال گذشته با مشارکت ۳۳ نفر از داوطلبان خواهر جمعیت هلال احمر بافق با هدف امداد ونجات ویژه مصدومان خواهر در کلیه حوادث و بلای طبیعی و غیر طبیعی کار خود را شروع کرد.

محمد رضا فتاحی افزود: اولین مانور این تیم ۳۳ نفره همزمان با آغاز هفته هلال احمر و با حضور فرماندار و برخی از مسئولین شهرستان بافق در مجموعه ورزشی تختی این شهرستان انجام شد.