یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۰:۵۴ قبل از ظهر

اخبار حوزه علمیه بافق/کمترین کار حوزه‌های علمیه پاسداری از مرزهای فکری و اخلاقی است

کد خبر: 35566
تعداد بازدیدکننده: 99
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲

13921113000273_PhotoA

کمترین کاری که امروز و در شرایط فعلی، حوزه‌های علمیه می‌توانند انجام دهند، پاسداری از مرزهای فکری و اخلاقی است.

حجت‌الاسلام سیدناصر محمدی ظهر امروز در حاشیه افتتاح حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان بافق، کمترین کار کارشناسان دینی را پاسداری از مرزهای فکری و اخلاقی عنوان کرد و اظهار داشت: معلول و مولد فرهنگ اسلامی در جامعه حوزه‌های علمیه هستند.

وی به آموزش علم و دین توأم با معرفت اشاره کرد و بیان داشت: دینداری با معرفت چیزی است که غیر از حوزه‌های علمیه در جای دیگری نمی‌توان یافت.

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیمی از افراد جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، تربیت و پرورش دینی زنان جامعه بر عهده حوزه‌های علمیه خواهران است.

وی ضمانت سلامت دینی و معنوی جامعه را در گرو سلامت زنان جامعه از نظر ایمانی و اخلاقی دانست و بیان داشت: وضعیت خوب و مناسب حوزه‌های علمیه خواهران در استان یزد، کانون‌های مناسب برای تربیت و پروش فکری و اخلاقی در زنان است.

ناصری، خروجی حوزه‌های علمیه و تحصیل در علوم دینی را تاثیرگذاری در زندگی شخصی و پیرامون خانواده و جامعه کشور دانست و اظهار داشت: زنان با تحصیل در حوزه‌ها و استفاده از علوم دینی می‌توانند مشاوران مذهبی برای جوانان جامعه باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در استان یزد با اشاره به فضایل اخلاقی و دینی آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی، به بیان اهمیت کیفیت آموزش و پرورش در حوزه‌های علمیه پرداخت.

وی مقاومت کشور در برابر قدرت‌های جهانی را نتیجه ایمان و تفکر اسلامی جامعه برشمرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به خروج علوم دینی از نجف و پس از آن به شهر قم و بعد از آن انتشار این علوم در سراسر دنیا اشاره کرد و گفت: در کشور اسلامی ایران، ۴۰۰ حوزه علمیه وجود دارد که ۲۰ حوزه علمیه در استان یزد تاسیس شده است.عبداللهی