شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۸:۴۶ قبل از ظهر

جشنواره منطقه‌ای مطبوعات هفته اول اسفند در یزد برگزار می‌شود

کد خبر: 35594
تعداد بازدیدکننده: 84
تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲

جشنواره منطقه‌ای مطبوعات هفته اول اسفند در یزد برگزار می‌شود
یزد – خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: جشنواره منطقه ای مطبوعات استان یزد بر اساس برنامه ریزی انجام شده به احتمال زیاد در هفته اول اسفندماه برگزار می شود.

بهرام عبدالحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همه برنامه ریزی ها برای برگزاری جشنواره منطقه ای مطبوعات برگزار شده اما از آنجا که هنوز کتاب آثار منتخب جشنواره منتشر نشده است، برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره بلافاصله بعد از انتشار کتاب انجام می شود.

وی عنوان کرد: بعد از چاپ کتاب، در هفته پایانی بهمن ماه، نشست خبری به منظور اطلاع رسانی جشنواره مطبوعات و جشنواره کتاب برگزار می شود و به فاصله یک هفته بعد از آن، مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره برگزار می شود.

عبدالحسینی یادآور شد: هیئت داوران از چندی پیش، نتایج این جشنواره را به اداره کل ارشاد ارسال کرده اند اما به دلایل مختلفی برگزاری جشنواره به تعویق افتاد.

وی در مورد جوایز این جشنواره نیز به خبرنگار مهر گفت: جوایز مانند سال گذشته نقدی خواهد بود اما هنوز رقم قطعی آن را مشخص نکرده ایم.

عبدالحسینی تاکید کرد: برای افزایش رقم جوایز تمام تلاش خود را خواهیم کرد و هم اکنون نیز در حال رایزنی برای گرفتن اسپانسر هستیم.

به گزارش مهر، جشنواره منطقه ای مطبوعات استان یزد که امسال با حضور استانهای یزد، هرمزگان و کرمان برگزار می شود، قرار بود دی ماه سال جاری برگزار شود اما تاکنون به تعویق افتاده است.

با پایان زمان تعیین شده برای ارسال آثار به این جشنواره، ۸۳۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره در اداره کل ارشاد استان یزد رسید که ۷۹۹ اثر برای داوری ارسال شد.

سال گذشته جوایز نفرات برتر به ترتیب ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته شده بود.