شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۴:۲۰ بعد از ظهر

هشدارباش قابل تامل یک فردایی به رسانه های استان

کد خبر: 35706
تعداد بازدیدکننده: 78
تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

بنام خدا
سردبیران محترم سایت ها ،روزنامه ها و وبلاگهای خبری دارالعباده یزد
سلام علیکم
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ”مائده ،۸″
ای کسانیکه ایمان آورده اید، بخاطر خدا قسط را بر پا دارید و شهادت به عدل بدهید و دشمنی با گروهی شما را به انحراف از حق نکشاند،عدالت ورزید که آن به تقوی نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از آنچه می کنید باخبراست
احتراما” ، ضمن تشکر از زحماتی که تا کنون در راستای اطلاع رسانی  و تنویر افکار عمومی کشیده اید و قطعا اگر برای رضای خدا بوده است در درگاه حضرت احدیت ماجور خواهید بود نوعا مشاهده می شود برخی ازاخبار و تحلیلهای منعکس شده به دور از اخلاق ، انصاف و عدالت بوده وقطعا برای منتشر کنندگان ،عقوبت دنیوی و بویژه اخروی را در پیش داشته و در یوم الجزاء ، پاسخ قابل قبولی برای خداوند متعال نخواهند داشت لذا از باب امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت خیرخواهانه نکات تکان دهنده ذیل را به حضورتان ارسال می نمایم  امید است که حضرت حق همگان را به راه راست هدایت فرماید.ان شااله
یک فردایی

قرآن کریم مسلمانان را ازهرگونه قضاوت درباره دیگران بدون علم و آگاهی ممنوع کرده است، چنان که فرمود:« ولاتقفُ ما لیس لک به علمُ انّ السّمع و البَصرَ والفؤاد کلّ اولئک کان عنهُ مسئولاً»[اسرا،۳۶] چیزی را که به آن علم و آگاهی نداری دنبال مکن زیرا گوش و چشم و دل ، همه در پیشگاه خدای متعال مورد سوال قرار خواهد گرفت.
بعضی چیزها بسیار گران به دست می آیند، ولی بسیار ارزان از دست می روند. شاید نتوان باور کرد که پس از ایمان، چیزی گران تر از آبروی مسلمان وجود ندارد. آبروی یک فرد محصول یک عمر زندگی ، تلاش و سختی است که ممکن است در یک لحظه از دست برود، بنابراین گناهی نیز بالاتر و بزرگ تر از ریختن آبروی مسلمان وجود ندارد.
امام صادق علیه السلام فرمودند:« المؤمنُ اعظمُ حرمه من الکعبه» [خصال، ص۲۷]حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است.
مفضل بن عمر روایت کرده است که حضرت صادق علیه‌السلام به من فرمودند: هر کس به زبان مومنی سخن بگوید و از آن رسوایی او و از بین بردن مروّت و جوانمردی‌اش را بخواهد تا از چشم مردمان بیفتد، خداوند او را از ولایت خودش به ولایت شیطان می‌اندازد ولی شیطان هم او را نمی‌پذیرد.
شکی نیست که اگر مسلمانی ترور شخصیت شود و از نظر اجتماعی ساقط گردد، این حالت از هزار بار کشتن او بدتر است وچنین شخصی مصداق این آیه شریفه است:
«من قتل نفساً بغیرِ نفسٍ او فسادٍ فی الأرض فکأنّما قتلَ الناس جمیعاً …» [مائده ،۳۲]هر کس فردی را بکشد، چنان است که گویا تمام بشر را به قتل رسانده است(بدون شک کشتن یا ترور شخصیت از ترور وکشتن شخص بالاتر است)
رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمودند:« المومنُ حرامُ کلّه عرضهُ و مسالُهُ ودمُهُ »مومن همه چیزش، آبروی او مال او وخون او حرام(محترم) است.
روزی آن حضرت به کعبه نگاه کردند وفرمودند: « ای کعبه! خوشا به حال تو، خداوند چقدر تورا بزرگ و حرمتت را گرامی داشته است! به خدا قسم حرمت مومن از تو بیشتر است، زیرا خداوند تنها یک چیز را از تو حرام کرده، ولی ازمومن سه چیز راحرام کرده است: مال، جان وآبرو تا کسی به او گمان بد نبرد.]بحار،جلد۶۴،ص۷۱[

یزد فردا