دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹:۱۵ بعد از ظهر

اهمیت دادن به کودکان، اهمیت دادن به پایه و اساس یک جامعه است.

کد خبر: 3575
تعداد بازدیدکننده: 114
تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

 با حضور فرماندار صورت گرفت: بازدید از مرکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری بینش بافق

فرماندار بافق : اهمیت دادن به کودکان، اهمیت دادن به پایه و اساس یک جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، صبح امروز فرماندار بافق از اولین مرکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری شهرستان بافق بازدید و از روند فعالیت این مرکز مطلع شد.

حسین ندافیان در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات پرسنل این مرکز اظهار داشت: پیامبر اعظم (ص) در باره مقام معلمی می فرمایند:در میان صدقه هایی که مردم می دهند، هیچ صدقه ای ارزنده تر از یاد دادن علم و دانش نیست .

ندافیان افزود : تمام موفقیتها شما  در این مرکز بخاطر این است که معلمی را به عنوان شغل انتخاب نکردید بلکه بخاطر عشق و علاقه ای است که به این شغل روی آورده اید و این مسئولیت سنگینی است خصوصا در مورد کودکانی که مشکلات ویژه یادگیری دارند.

فرماندار بافق تصریح کرد: برنامه ریزی برای دوره آموزش قبل از دبستان کودکان ، گستره وسیعی را از بدو تولد تا سن ورود به مدرسه و حتی سالهای اولیه مدرسه که دوران گذر از خانه به مدرسه است در بر میگیرد، و اهمیت دادن به کودکان، اهمیت دادن به پایه و اساس یک جامعه است و در واقع نگاه برنامه ریزان به کودکان و نوجوانان گویای این است که چه نظری نسبت به جامعه فردا دارند.

مدیر مرکز آموزش مشکلات ویژه یادگیری بینش بافق گفت: مرکز مشکلات ویژه یادگیری بینش شهرستان بافق در سال ۱۳۸۵ با همت آموزش و پرورش این شهرستان و پیگیری های مدیریت آموزش و پرورش استثنایی استان یزد تاسیس شد و هم اکنون با شش نفر پرسنل(۱مدیر و ۵ نفر کارشناس ) مشغول ساماندهی و فعالیت می باشد.

“طاهره عسکری” با اشاره به تعریف کودکان و نوجوانانی که مشکلات ویژه یادگیری دارند گفت: کودک یا نوجوان دارای مشکلات یادگیری، در یک یا چند فرآیند پایه مربوط به استفاده از زبان گفتاری و نوشتاری دچار اختلال است که ممکن است به صورت توانایی ناقص برای گوش دادن، تفکر، گفتار، خواندن، نوشتن، املاء یا محاسبات ریاضی بروز کند.
وی، افزود: این اختلال، وضعیت‌هایی مانند معلولیت‌های ادراکی، ضایعات مغزی، بد عملکردهای جزئی مغز، نارسایی در خواندن و ناگویایی تحولی را دربر می‌گیرد.

عسکری با اشاره به مراحل ارزیابی و تشخیص در مراکز آموزشی مشکلات ویژه یادگیری گفت: مراحل ارزیابی و تشخیص در این مراکز شامل: پیشینه کاوی و مصاحبه-مشاهدات بالینی-آزمون های رسمی از قبیل : آزمون روانی شناختی و کسلر- آزمونهای بینایی-آزمون های پیشرفت تحصیلی-آزمونهای شنوایی -آزمون برتری طرفی-آزمون رشد حرکتی و … می باشد که تمام این مراحل در مرکز آموزشی مشکلات ویژه یادگیری بینش بافق به طور کامل انجام می گیرد.

مدیر مرکز آموزشی بینش بافق خاطر نشان کرد :مرکز آموزش بینش چهارمین مرکز آموزشی در استان است که در سال ۸۵ افتتاح و تا کنون بیش از ۵۲۰ دانش آموز به این مرکز مراجعه کردن که پس از انجام مراحل ارزیابی تعداد ۴۵۶ نفر پذیرفته شدند و هم اکنون زیر نظر کارشناسان این مرکز در حال آموزش و رفع مشکلات یادگیری می باشند.

طاهره عسکری توسعه خدمات تشخیصی، آموزشی و توانبخشی برای دانش‌آموزان با مشکلات خاص ، شناسایی کودکان دارای مشکلات یادگیری، تغییر نگرش‌های والدین و آموزش به کارکنان مدارس از طریق اطلاع‌رسانی را از مهمترین اهداف راه‌اندازی این مرکز برشمرد.