پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۶:۴۵ قبل از ظهر

کلنگ طرح فاضلاب شهری بافق زمین زده شد

کد خبر: 35863
تعداد بازدیدکننده: 312
تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲

با حضورمسئولان؛

کلنگ طرح فاضلاب شهری بافق زمین زده شد

با شرکت مسئولان کشوری و استانی کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهری بافق زمین زده شد.

IMG_9465

IMG_9482

به گزارش خبرنگار «بافق فردا»، ظهر امروز کلنگ اجرای طرح فاظلاب شهری بافق با حضور نماینده بافق در مجلس، معاون برنامه ریزی و توسعه  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیرکل آبفای استان، معاون عمرانی استاندار، امام جمعه، فرماندار، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی، رئیس آبفای بافق و عده ای از روسا و مدیران استانی و کشوری و همچنین ادارات و نهادهای شهرستان به زمین زده شد.

IMG_9461

حسین طالعی  به «بافق فردا» گفت: طرح فاضلاب شهری بافق در قالب قرارداد بیع متقابل با شرکت سنگ آهن مرکزی با برآورد اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال  منعقد و بر اساس پیش بینی ها ظرف مدت ۳ سال باید به بهره برداری برسد.

رئیس آب و فاضلاب شهری بافق با اشاره به اهمیت آب در شهرکویری بافق، افزود: بر اساس مطالعات انجام شده شبکه فاضلاب شهری و خط انتقال به طول ۲۰۰ کیلومتر اجرا می گردد

وی ادامه داد: در این طرح توسعه های آینده تا افق سال ۱۴۲۰ و پیش بینی سرویس دهی به بیش از ۶۵ هزار نفر جمعیت دیده شده است.

رئیس آبفای بافق  با اشاره به اهمیت آب در شهرستان، ادامه داد: این طرح در قالب قرارداد بیع متقابل آب و فاضلاب با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق اجرا و بهره برداری پساب حاصل از این طرح تا ۳۵ سال برای مصارف صنعتی و غیره در ازای اجرای طرح به این شرکت واگذار گردیده است.

فاضلاب شهری بافق با لوله هایی به قطر ۲۳۵ تا ۸۰۰ میلیمتر از جنس CPE ,UPVCو به روش لجن فعال با ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مکعب ظرفیت در شبانه روز ایجاد می گردد.

 IMG_9464

۹ نظر

 1. بیننده می‌گه:

  یه چیز جالب کشف کردم . مهمترین علت عقب ماندگی بافق و حتی کشور اینه که ۱۰۰۰ نفر کلنگ می زنن (شروع می کنن) ولی هیچ کدوم تموم نمی کنن
  میگین نه ببینین چه جمعیتی ولی چند تاشون واقعا کار می کنن ؟

 2. بافقی می‌گه:

  چه کلنگی هم به زمین زدن کلنگشون گیر کرده در ضمن پیشنهاد میکنم از گاز حاصل از فاضلاب یرای مصارف خانگی استفاده کنید تا اون موقع قرار نیست گاز به بافق بیاید

 3. دلسوخته می‌گه:

  یک نکته عجیب اینکه همین طرح فاضلاب در اردکان هم در حال اجراست با اینحال برای چادر ملو ازطرح انتقال آب خلیج فارس سهمیه درنظر گرفته شده؟به نظر شما چرا؟چون نمایندۀ پرکار وبانفوذی چون آقای تابش دارند.ولی نماینده ما در کلنگ زنی وافتتاح چنین طرحهایی که هیچ ارتباطی به ایشان ندارد(منظورم اینست که برای تصویب وبودجه آن نیازی به مصوبه مجلس نیست)خود را رسانده اند اما برای اتمام بزرگراه بافق،گاز وبخصوص گرفتن سهمیه آب برای طرحهای صنعتی شهرستان معلوم نیست درمجلس چه می کنند.

 4. lمحمد می‌گه:

  مسئولین یادشان باشه بخشی از قضایای سال ۹۰ به کلنگ های که سالهای قبل زده شده بود ولی اجرا نشده بود برمی گشت خدا اخر عاقبت این کلنگهارا به خیر کنه!!!

 5. مهدی می‌گه:

  یه نکته جالب
  “طرح شبکه فاضلاب شهری مهریز با ۲۸۵ کیلومتر شبکه با۴۲۰ میلیارد ریال”
  ولی طرح شبکه فاضلاب بافق با ۲۰۰ کیلومتر شبکه بالغ بر ۱۰۰۰میلیارد ریال
  چرا تو بافق گرونتر در می یاد؟
  کدومش کارشناسیه؟
  ۵۸۰میلیارد اضافه چی می شه؟

 6. ناشناس می‌گه:

  این گلنگ زدنهای مسئولین دردی دوا نمی کند گنلگ هایی که جلوتر زدن آباد کنند تا فاضلاب شود مهتر از همه چیز برای بافق گاز وجاده بافق هست به مسئولین دلسوز بافق بگوید هزینه فاضلاب را برای گاز رسانی وجاده بافق خرج کنید حالا یک سوال از مسولین بافق واستان یزد گلنگ فاضلاب شهرستان مهریز به زمین زدن آیا شهرستان مهریز که گاز دارد جاده دارد گلنگ فاضلاب به زمین زدن هزینه از کجاتامین میشود ما بافقیهااگر سنگ آهن نبود چه کاری میکریم تا این هزینه ها را پرداخت شود ما که معدن داریم شهرمان این است شهرهای دیگر استان که معدن ندارن بخدا از بافق آباد تر است خدا لعنت کند مسئولی که برای بافق مایه زنی میکند( یک بافقی دلسوخته)

 7. جمعی از بازاریان شهرستان بافق می‌گه:

  جناب آقای مهندس حاج جواد عسکری

  مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق

  با ســــــــــــــلام

  اندیشـــــــــه و تلاش خدمتگــــــــــزاران صدیق عمـــــــــران و آبادانــــی ایران اسلامی هیچ گاه از یاد نخواهد رفت .
  بدینوسیله از تلاش و زحمــات مستمر حضرتعالی در اجرای پروژه بزرگ فاضلاب شهری که رضایت شهروندان و در نهایت رضایت خداوند سبحان را به همراه خواهدداشت تقدیر و تشکر می گردد.

  از خــــــــــــــــــداونــــد متعــال برایتــــــــــــان ســـــــلامتی ، بهــروزی و توفیـــــــق استمـــــــــرار خدمتگذاری را مسئلــــــــت داریم.
  جمعی از بازاریان شهرستان بافق

 8. ح می‌گه:

  انشاءا..زنده باشیم وببینیم طرح فاضلاب کدوم یکی ازشهرستانهای استان یزد زودتر به بهره برداری میرسه(اردکان میبد مهریز ابرکوه تفت بهاباد روستاهای استان یابافق)

 9. ناشناس می‌گه:

  سلام دوستان عزیز یک سوال بهتر نیست به جای انتقاد کمک کنیم به پیشرفت شهرمان انتقاد خوبه ولی پشتیبانی و حمایت از مسئولین خیلی بهتره مطمئن باشید با حمایت مردم بافق روز به روز بافق زیبا تر و پیشرفته تری را داریم