سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۸:۳۵ قبل از ظهر

عملیات اجرای پروژه فاضلاب شهری بافق آغاز شد

کد خبر: 35869
تعداد بازدیدکننده: 58
تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲

فاضلاب شهری بافق از پروژه‌های مهم عمرانی و توسعه این شهر است که شامل لوله‌گذاری ۲۰۰ کیلومتری شبکه فاضلاب و ایجاد تصفیه‌خانه ۶۵ هزار نفری است.

MTB_0302

مدیر پروژه فاضلاب شهری بافق، ظهر امروز در مراسم افتتاح این پروژه، از واگذاری زمین ۹۰ هکتاری در شعاع چهار کیلومتری ضلع غربی در انتهای روستای باقرآباد توسط اداره محیط زیست و اداره منابع طبیعی برای ایجاد تصفیه‌خانه خبر داد.

حجت‌الله عبدالله‌پور عنوان کرد: هماهنگی با ارگان‌ها و ادارات شهرستان بافق از قبیل اداره آب، برق، مخابرات، فرمانداری، بخشداری و شهرداری شهرستان از الزامات اجرای این پروژه است.

مدیر پروژه فاضلاب شهری شهرستان بافق خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه، شهر به ۲ بخش تقسیم شده و تهیه اوراق مناقصه و عقد قرارداد از برنامه‌های در حال انجام آن است.

عبدالله‌پور، زمان پیش‌بینی شده برای اجرای این پروژه را ۳۶ ماه عنوان کرد و افزود: اجرای این پروژه در شبکه و تصفیه‌خانه به طور همزمان است که ۲۴ ماه برای شبکه شهری و ۳۶ ماه برای ایجاد تصفیه‌خانه در نظر گرفته شده است.

مدیر پروژه فاضلاب شهری شهرستان بافق، تامین اعتبار این پروژه را از محل منابع داخلی سنگ آهن عنوان کرد و یادآور شد: مبلغ اعتباری پیش‌بینی شده بر اساس فهرست‌های سال ۹۲ بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرکت سنگ آهن بافق، سرمایه‌گذار این پروژه است در مقابل مدت ۳۵ سال، حق بهره‌برداری از پساب آن در کار توسعه و صنعت توسط این شرکت به سنگ آهن تعلق می‌گیرد.

به گزارش فارس، معاون توسعه و برنامه‌ریزی شرکت آبفا برای شرکت در همایش مدیریت عملکرد منابع آبی با حضور مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی به استان یزد سفر کرده است و در سفر خود به این استان از چند پروژه بهره‌برداری خواهد کرد.

فارس

۲ نظر

  1. jhghj می‌گه:

    تصفیه خانه ۶۵ هزار نفری؟

  2. کارشناس می‌گه:

    حجم تصفیه خانه برای جمعیت ۶۵ هزار نفری طراحی شده. یعنی ۱۰۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز.