دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹:۵۲ بعد از ظهر

برگزاری هشتمین همایش بزرگ تجلیل از طلاب ممتاز یزدی با حضور مرجع عظام تقلید

کد خبر: 35976
تعداد بازدیدکننده: 83
تاریخ: ۰۱ اسفند ۱۳۹۲

هشتمین همایش تجلیل از طلاب ممتاز حوزه علمیه استان یزد صبح امروز-پنج‌شنبه اول اسفندماه ۱۳۹۲- در سالن شهدای امدادگر هلال احمر یزد برگزار شد.

file_43838

در این همایش که با حضور شخصیت‌های استانی و حوزوی همراه بود حضرت آیت‌الله‌العظمی سبحانی از مراجع عظام تقلید ضمن تجلیل از طلاب ممتاز به ایراد سخن پرداختند.

به گزارش مرکز خبر حوزه علمیه استان یزد؛ حضرت آیت الله سبحانی در این مراسم اظهار داشتند: طلاب علوم دینی باید برای مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان به مسائل روز آگاه باشند.

ایشان خاطر نشان کردند: دشمنان اسلام با به کارگیری شیوه های نوین و بهره گیری از علوم مختلف به دنبال ضربه زدن به اسلام ناب محمدی (ص) و ارزش های الهی هستند .

مرجع عالیقدر تشیع تصریح کردند: کار مهم تمامی فرهیختگان حوزه و طلاب علوم دینی در برهه کنونی آن است که با فراگیری علوم مختلف برای پاسخگویی به شبهه افکنی دشمنان و فعالیت های فرق مختلف اقدام نمایند .

حضرت آیت‌الله سبحانی افزودند: مبارزه علیه اسلام و مسلمین همواره وجود داشته و در عصر کنونی این مبارزه و ضدیت افزایش یافته و لذا باید خیلی آگاهانه در مقابل توطئه های فرهنگی دشمنان ایستادگی کرد .

ایشان با اشاره به فعالیت های گسترده حضرت امام جعفر صادق (ع) و تربیت شاگردان فراوان توسط این امام همام به لزوم تخصصی شدن مباحث مختلف در حوزه ها تاکید کردند .

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشتند: دفاع از مقدسات و ارزش های الهی از عمده وظایف خطیر و همیشگی علمای دین از صدر اسلام تاکنون بوده و این وظیفه مهم باید با قوت ادامه یابد .

وی گفت: دشمنان و وهابیت قطعا نمی‌توانند با فعالیت های گسترده خود به اسلام راستین ضربه وارد سازند و بدون شک باید همواره آماده جانفشانی در دفاع از آموزه های الهی بود .

این مرجع تقلید شیعه در ادامه به اهمیت سرعت و جایگاه ارتباطات و اطلاعات در دنیای کنونی و نقش و اثرات آن در زوایای مختلف اشاره و بر لزوم فعالیت در این عرصه تاکید نمودند.

حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به پیشینه روشن دارالعباده یزد به خاطر وجود علمای بزرگ و تاثیرگذار در آن در طول تاریخ اشاره و اظهار داشتند: یزد دارای دو ویژگی بسیار مهم است .

ایشان این ویِژگی‌ها را به خاطر وجود بیوت علمای فوق العاده قوی و مطرح و بخصوص حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم و همچنین بیت سایر علما ذکر نمودند.

آیت‌الله سبحانی دومین وجه ممتاز استان یزد را وجود استعدادهای فراوان علمی و خصوصیات بارز دینی ، اخلاقی ، اجتماعی و اخلاقی یزد طی سال های گذشته ذکر نمودند.

ایشان از طلاب علوم دینی خواستند همچنان نقش و رسالت خطیر و الگویی خود را حفظ کنند و ترغیب و تشویق نسل جوان برای ادامه تحصیل در حوزه های علمیه را جدی بگیرند .

در پایان این همایش از تعدادی فرهیختگان و طلاب ممتاز حوزه علمیه استان یزد در بخش‌های مختلف تقدیر بعمل آمد .

همچنین در این مراسم تنی چند از طلاب یزدی به دست حضرت آیت‌الله‌العظمی سبحانی به پوشیدن لباس مقدس روحانیت نایل آمدند.