جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱:۲۴ بعد از ظهر

گردهمایی نخبگان یزدی داخل و خارج کشور

کد خبر: 36086
تعداد بازدیدکننده: 120
تاریخ: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “محمد علی طالبی” روز پنج شنبه در جلسه با اعضای شورای مرکزی موسسه فرهنگی، اجتماعی شمیم (شورای مردمی یزدیهای مرکز)، اظهار داشت: یکی از آرزوهایم وجود تشکل قوی یزدی های مقیم مرکز بود و از موقعی که با شمیم آشنا شدم فکر می کنم آرزویم در حال تحقق است.
وی افزود: تشکیل شوراهای شهرستانی و کارگروه های مختلف در موسسه شمیم خوشحال کننده است.
طالبی ادامه داد: استراتژی استان یزد استفاده از توانمندی های نخبگان یزدی در زمینه های مختلف و استفاده از نظرات، دیدگاه ها و پشتیبانی برنامه های توسعه استان است.
این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: امیدوارم این جلسه نقطه شروع بسیار خوبی برای همکاری بیشتر باشد.
وی حضور مدیران دستگاه های اجرایی در جلسات مرکز موسسه را لازم دانست و تاکید کرد: شوراهای شهرستانی باید با مدیران شهرستان ها ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و زمینه حضور نخبگان کشوری شهرستان مربوط را فراهم نمایند.
استان یزد  از لحاظ مهاجرپذیری جزو برترین های کشور است
معاون استاندار یکی از مشکلات اصلی را خروج نخبگان از استان یزد دانست و گفت: یکی از استان های مهاجرپذیر کشور هستیم که در این زمینه استان یزد جزو استان های برتر محسوب می شود.
وی افزود: افراد کم سواد و با تحصیلات پایین برای اشتغال در بخش صنعت و معدن وارد و افراد متخصص با تحصیلات بالا از استان خارج می شوند که این مشکلاتی را ایجاد می کند.
طالبی رسالت مسئولان را بستر سازی مناسب فرهنگی و اجتماعی در راستای حضور نخبگان در استان دانست و گفت: به لحاظ فرهنگی هر چه رفت و آمد نخبگان یزدی به استان یزد بیشتر شود زمینه ارتقا فرهنگی فراهم می شود.
وی با اعلام آمادگی کامل استان برای همکاری با موسسه شمیم، اظهار امیدواری کرد: با تعامل و همکاری موسسه شمیم استان یزد روز به روز به سمت رشد و تعالی حرکت کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز با تاکید بر ورود هر چه زودتر به عرصه اجرا، اظهار داشت: محدوده کار استان یزد با موسسه شمیم باید مشخص شود و اگر پیشنهاد جدیدی از سوی موسسه مطرح شود، منافاتی نخواهد داشت.
“سید محمد رضا سید حسینی” کمبود منابع آبی، مشکلات محیط زیست، عدم استفاده از تمامی ظرفیت های صنایع، آسیب دیدگی راه های اصلی استان و … را از جمله مشکلات پیش روی استان دانست و گفت: نحوه اتصال حلقه تهران و یزد و اولویت های کاری بین ایشان باید مشخص گردد.
در این جلسه اعضای شورای مرکزی موسسه فرهنگی، اجتماعی شمیم به ارائه دیدگاه های خود پرداختند و “رضا دستجردی” دبیر اجرایی موسسه نیز گزارشی از روند کاری موسسه ارائه کرد.