پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰:۵۰ بعد از ظهر

وای از دست ما مردها!!

کد خبر: 36104
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲

IMG_1491

ای وای از دست ما مردها. اون هم از نوع ایرانیش. آدم می مونه چی بگه. آخه اینقدر به فکر خودمون نیستیم و نبودیم و اگر همینطور پیش بره نخواهیم بود که دولت و حکومتمون مجبور می شن به پیشنهاد یکی از شبکه های تلویزیونی در سال ۸۵  پنجشنبه اول اسفند هر سال رو به اسم «سلامت مردان ایرانی» نامگزاری کنن و یک هفته هم هوامونو داشته باشن نکنه خدای نخواسته سلامتیمون به خطر بیفته. امروز هم که سومین روز این هفته هست رو به اسم ایمنی مرداها تو محل کار اسم گذاشتن .فکر کردن مردا تومحیطهای امن کار ایمن نیستن بنده های خدا.

شاید اونهایی که این اسمها رو میذارن یادشون رفته خانمهای ایرانی هم امروزه شونه به شونه مردا مثل شیر دارن تو جامعه کار می کنن و دریغ از این همه ناز و ادایی که بعضی مردا در می یارن!!

اصلن مگه شما سراغ دارین مردی که تو محیط کار براش مشکلی پیش اومده باشه. نه عزیز من هر کی هم که هرطوری شده تقصیر خودش بوده.شاید هم قسمتش این بوده. بیشتر وقتام که ماشین و موتور و تیرآهن و نوار نقاله و …مقصرن که عقل ندارن با کارگرا کاری نداشته باشن! می گین نه یه سر به محیطهای کاری همین شهر کوچیک خودمون بزنین اگه سراغ دارین شرکتی که حاضر شده باشه خودشو تو اتفاقاتی که افتاده مقصر که نه ،یه کوچولو شریک بدونه نام ببرین جایزه داره!!!

راستی چرا ما مردا باید اینقدر به فکر سلامت زن و بچه و گاهی پدر مادر و شاید فامیل و همسایه ها باشیم که از خودمون یادمون بره. درست مثل بعضی ها که هی می خوان دیگران رو هدایت کنن و اولین جملات هدایتیشون دور کردنشون از دنیا و آیه و حدیث خوندن در مذمت دنیاست ولی وقتی به زندگیشون نگاه می کنی می بینی راست می گن بجز یکی دوتا برج و ویلا توشمال و چند صد ملیون پول توچندتا بانک و موسسه خصوصی و غیر خصوصی چیزی ندارن که بیچاره ها!!!

اصلا دقت کردین ما مردا چقدر با دکترا مشکل داریم که تا ضربه مغزی نشیم حاضر نیستیم به بیمارستان و آزمایشگاه و مطب برخی اطبا سری بزنیم و فکر می کنیم دور از جونِ خیلیهاشون، عامل قتلمون هستن و یادمون رفته بیمارستانهایی مثل بیمارستان شهر خومون اینقدر مجهزه که مرده رو زنده می کنه و اصلا نیاز نیست شما رو به یزد و تهران و… اعزام کنن و به خاطر همینه که آمبولانس کم دارن !

در هر صورت هفته، هفته سلامته. اون هم سلامت مردای ایرانی . پس آهای  مردای ایران و خصوصا  مردای بافقی که اصلا در معرض خطر محیط کار که چه عرض کنم محیط خونه و کوچه و بازار نیستین و وقتی از خونه برا کاری می زنین بیرون یا ماموریت یا خرید حتما سالم به خونه بر می گردین و اگر هم اتفاقی براتون بیفته بیشتر به خاطر شوکه شدن موقع شنیدن قیمتها خصوصا میوه تو شهرمونه بیاین تو این یه هفته هم که شده به فکر سلامتیمون باشیم.

محمد علی قاسم زاده

۴ نظر

 1. رضايي می‌گه:

  دوست گلم عالی بود لذت بردم.امان از بعضی مردهاکه مواظب خودشون نیستند وباید نیروی انتظامی مواظبشون باشه تا خدای ناخواسته به خودشون نزنن.ضرر

 2. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  عرض ادب خدمت شما دوست خوبم آفرین به شما با این قلم شیوا وچه زیرکانه مشکلات به مشکلات شهر اشاره نمودید .

 3. همکار می‌گه:

  یه مطلبی رو بگم.گاهی مرد مقابل نامرد به کار میره.اگه واقعا خودمون یه روز رو برا مرد شدن بگذاریم و دست از نامردیها برداریم دنیا گلستان میشه.مردی که سرزنش داد میزنه مردی که خلاف قانون رانندگی میکنه و حق دیگران را ضایع میکنه ووواینها نامردیه.اگه نبود چی میشد!!

 4. همشهري می‌گه:

  متن جالبی بود ولی اگه خواستید به لهجه بافقی بنویسید لطفاً ، کلمات رادرست بنویسید تا غیر بافقی هایی که سایتتون را می خونن دچار سردرگمی نشن.اشتباه تایپی و….در هفته نامه های افق کویر وامین بافق و….به دلیل عجول بودن دست اندرکاران بیداد می کنه وبرای مدعیان نشر وقلم و…..خیلی جالب نیست.ان شاءالله به کسی برنخوره فقط از روی دلسوزی نوشتم.
  ۱-به اسم «سلامت مردان ایرانی» نامگزاری کنن .
  ۲-رو به اسم ایمنی مرداها تو محل کار اسم گذاشتن .
  ۳-مثل بیمارستان شهر خومون اینقدر مجهزه.