پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷:۳۱ قبل از ظهر

باحضوراستاندار:برگزیدگان جشنواره مطبوعات منطقه ای یزد معرفی شدند

کد خبر: 36154
تعداد بازدیدکننده: 106
تاریخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲

در این مراسم ابتدا،محمدرضا دهبیدی پورسرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان یزد آمار نشریات استان یزد را ۱۰۶، استان کرمان را ۱۷۴و هرمزگان را ۳۷نشریه عنوان کرد واظهار داشت: کل آثار رسیده ۸۳۷ اثر می باشدکه ۷۹۹اثر به بخش مسابقه راه یافته است.
وی گفت: این آثار از سوی ۳۹۶نفر شامل ۱۳۴زن و ۲۶۲مرد ارسال شده که از این تعداد ۳۶۹نفر از یزد و ۲۷ نفر از استان های کرمان وهرمزگان هستند.
این مقام مسئول تعداد آثار رسیده از نشریات محلی استان یزد را  ۵۱۸ اثر، سرپرستی های روزنامه های کثیرالنتشار  ۸۲ اثر و خبرگزاری ها را  ۱۲۵  اثردانست و افزود: که یک اثر از خبرگزاری مهر هرمزگان و  ۷۴ اثر از استا ن های کرمان وهرمزگان می باشند.
دهبیدی پوراظهارداشت: تعداد برگزیدگان را در مجموع ۶۸نفر شامل ۲۹ زن ۳۹ مرد شامل می شود که ۱۲نفر رتبه اول ،۱۷نفر رتبه دوم و۱۷نفر رتبه سوم انتخاب واز ۲۲نفر تقدیر می شود.
استاندار یزدهم با اشاره به اینکه دولت خواهان تنوع وارتقا کیفیت مطبوعات است ،اظهارداشت: اگر در حوزه مطبوعات خطایی رخ دهد،نباید همه مجموعه تعطیل شود،بلکه باید فرد خطاکارتنبیه شود.
سید محمد میرمحمدی افزود: مطبوعات باید متنوع باشند تا حقوق تمام اندیشه‌ها در جامعه رعایت شود.
وی با اشاره به اینکه تنوع سلیقه ها و دیدگاهها در مطبوعات استان باید بیش از این شکل بگیرد،گفت: در حال حاضر حیات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جوامع تحت تاثیر رسانه ها به ویژه مطبوعات قرار دارد.

به گفته استاندار یزد،مطبوعات باید مشکلات را به دولت مردان منعکس و خدمات را نیز به مردم منعکس کنند.

۱ نظر

  1. نقاد می‌گه:

    به امید روزی که نشریه وزین افق کویر انتخاب گردد …