دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۸:۰۲ بعد از ظهر

دهیاربساب بافق خبرداد: اجرای طرح تفکیک شبکه آب شرب از فضای سبز روستای بساب

کد خبر: 37170
تعداد بازدیدکننده: 106
تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲

دهیارروستای بساب بافق خبرداد: اجرای طرح تفکیک شبکه آب فضای سبز بساب از شبکه اب آشامیدنی روستا آغاز شد.

IMG_1000008769

 داودایزدی یزدان آبادی در گفت و گو با «بافق فردا» اظهارکرد: طرح تفکیک شبکه آب فضای سبز با توجه به کمبود و اهمیت آب شرب بهداشتی در منطقه مطرح  تا از آب قنات جهت آبیاری فضای سبز استفاده شود.

دهیارروستای بساب بافق افزود: عملیات اولیه جهت تحقق این پروژه مهم شامل حفر کانال به طول ۵۰۰متر و برداشت مخزن آب آغاز و عملیات لوله گذاری این پروژه نیز به طول ۵۰۰متر به زودی شروع می شود.

وی با بیان این مطلب که با توجه به اعتبار کم دهیاری بساب بهره برداری کامل این طرح به صورت فازبندی اجرا می شود، افزود: با اجرای بخش اول این پروژه شاهد صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی بود و با اجرای کامل این طرح طی برنامه ۳ساله دیگر حتی یک درخت فضای سبز عمومی بساب از آب اشامیدنی آبیاری نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات کانال برداری به طول ۵۰۰متر و لوله گذاری آن تا مخزن فاز اول ۸ تا ۱۵ اسفندماه انجام شد

وی افزود: خرید آب قنات و زمین مزرعه بساب که توافق اولیه صورت گرفته فازدوم تا ۳۱ فروردین۹۳  و ساخت مخازن جهت زخیره و کنترل فشار آب نیمه دوم نیز تا نیمه سال آینده انجام و برا اساس پیش بینی ها اجرای شبکه ابرسانی داخل روستا و ساخت مخزن نیز تا شش ماهه دوم  ۹۴ به اتمام می رسد.

ایزدی یزدان آبادی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن فاز اول و دوم این طرح شبکه تقریبا ۶۰درصد فضای سبز بساب از آب قنات  آبیاری می شود و امید واریم با اجرایی شدن این دوبخش شاهد صرفه جویی  قابل توجهی در بخش آب شرب باشیم.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز جهت اجرای فاز اول ۱۵۰میلیون ریال براورد شده که توسط دهیاری بساب تامین میشود ولی جهت اجرای کامل این طرح ۱میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که از مسئولین دست اندرکار درخواست مساعدت داریم.

دهیار روستای بساب بافق عنوان کرد: این پروژه درحد خود بسیار عظیم بوده و هر کار بزرگی  مشکلات و مسائلی همراه است و پیشاپیش از مردم دهستان بساب به جهت شکیبایی و همکاریشان تا اجرا شدن این طرح کمال قدردانی راداریم  و البته  یادآور می شوم طرح ها و پروژه های اجرایی توسط شورای اسلامی و دهیاری به گونه ای اجرا خواهند شد که کمترین آسیب و مشکل را برای اهالی  بوجود آورد.

 ایزدی یزدان آبادی درباره اهداف اجرای این طرح ها گفت: در مرحله اول استفاده بهینه و همچنین صرفه جویی از منابع آّب و استفاده بجا از آن  و در نهایت سرمایه گزاری در روستا است.

دهیار روستای بساب بافق بیان کرد: در پایان از همکاری بخشدار، اهالی محترم دهستان بساب و حمایت های بی دریغ شورای اسلامی روستا کمال تقدیر و قدردانی را داریم .

 

۱ نظر

  1. سعید می‌گه:

    آقای ایزدی واقعاخسته نباشی.ازاینکه برای آبادانی بخشی از این شهرستان تلاش میکنی خداقوت