پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۷:۰۳ بعد از ظهر

ورزش با طراوت بهاری

کد خبر: 37192
تعداد بازدیدکننده: 48
تاریخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

hadifattahi
تنبلی ویژگی مشترک بسیاری از انسان های امروزی است که بنده و شما جزوشان هستیم و ماه به ماه می آید و می رود و ما یک نرمش ساده هم شاید نکنیم. رسول اکرم (ص) در حدیثی میفرمایند:«خداوند بر تو حقی دارد و بدنت بر تو حقی ،خانواده ات نیز بر تو حقی دارند.» آنچه در این حدیث انبساط میشود این است که انسان زمانی میتواند حق پرودگار و خانواده اش را بطور کامل ادا نماید که از جسمی سالم برخوردار باشد از این رو ورزش بیشترین کمک را برای بدست آوردن بدنی سالم و روحیه شاداب و روزی پرنشاط انجام می دهد. واز این رو شواهد و قرائن نشان داده است که افرادی که پر تحرک اند یا با اصول صحیح ،ورزش و نرمش می کنند سالم تر بوده و معمولا عمرشان از دیگر افراد بیشتر می باشد.
در قدیم الایام بچه ها الک دولک بازی، گرگم به هوا ،لی لی بازی و دهها مورد ورزش بومی و محلی انجام می دادند و پر تحرک بودند  اما در زمان حال و با گسترش فناوری های روز علاقمندی آنها به ورزش کم شده و بیشتر به سمت بازیهای رایانه ای و یا استفاده از تبلت و موبایل رفته است که باعث گردیده است فرد دچار بی تحرکی گردد و روحیه و شادابی خود را کم کم از دست داده و در اخلاق و رفتار آنها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
حال با توجه به اینکه زمستان کم کمک بار خود را بسته و بهار سر سبز و با طروات از راه می رسد می توان با تشویق همگان از کودکان و نوجوانان تا بزرگسالان و پیر و زن ومرد به سمت ورزش های های همگانی مانند پیاده روی ،کوهنوردی ،دوچرخه سواری و… از اضافه وزن های بالا و شکم های بزرگ و انواع و اقسام بیماری هائی که در کمین ما دندان تیز کرده اند جلوگیری کرد.
پس دوستان وعزیزان بیائید در این روزهای با طروات و پر انرژی در هر زمان و مکان و ساعتی که وقت فراغتی داریم به تنهائی و یا با گردهم آوردن چند نفر بصورت تیمی به ورزش کردن و نرمش بپردازیم . و پس ما می توانیم نیم ساعت از وقت و انرژی خود را صرف پیاده روی در خیابان های خلوت و یا پارک ها کنیم ویا یک صبح تعطیل با دوستان وخانواده برنامه ی کوهنوردی بچینیم ویا با تهیه دوچرخه و رکاب زدن در این شب های قشنگ آرامش را در خود تقویت کنیم.
و در این جا دارد این نکته را هم به مسئولین و فعالان و دلسوزین ورزش متذکر گردم که ای مسئول عمل شما در هدایت قشر های مختلف به سمت ورزش و فراهم آوری امکانات و محیط های ورزشی و فضا سازی مناسب و  همچنین ترغیب افراد و استارت اولیه آن توسط شما فعال ودلسوز ورزشی یک حرکت جهادی را می خواهد که باید با همت بلندتان سعی در رفع موانع آن و روی آوردن به این امر مهم و خطیر باشید.
محمد هادی فتاحی بافقی

۴ نظر

 1. علی رضا می‌گه:

  پیشنهاد زیبایی بود

 2. بافقی***** می‌گه:

  آقای هادی فتاحی بدتان نیاید پیشنهاد میکنم که تنها کسی خیلی به ورزش و پیاده روی احتیاج دار خود شما هستید ورزش کنید تا از وزن تان کم شود ولی متن و پیشنهاد خوبی بود تشکر !

 3. حامد می‌گه:

  هادی جان خودت عمل کن بعد نویس تا مردم بدونن که میشه

 4. alitaha می‌گه:

  ممنون از مطلب خوبتون

  بعضی ها واسه چی الکی نظر میدن
  میتونی خودت نظر بده
  اقای فتاحی ممنون