یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸:۰۴ قبل از ظهر

حرکتهای ضد اخلاقی در جشن مهرورزی را محکوم می کنم / بگذارید مسائل شهرمان را خودمان در کنار هم بنشینیم و حل کنیم و خداوند شاهد است که می توانیم

کد خبر: 37299
تعداد بازدیدکننده: 153
تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲

 

 امام جمعه بافق که چند روزی به همراهی اساتید و طلاب حوزه علیمه امام صادق بافق به مشهد مقدس عزیمت نموده بود در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به حرکت های ضد اخلاقی و ارزشی که در جشن اسوه پایداری و مهروزی که در شب میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در کنار دریاچه تفریحی آهنشهر بافق برگزار شد گفت :بار ها تاکید کرده ام که مسئولان شهر مسائل را رک به من بگویند و توقع ندارم که من برخی از موضوعات را از زبان دیگران بشنوم .

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه یک هفته است که سعی و صبر کردم تا حرفم را در تریبون نماز جمعه بگویم افزود: جایگاه حرف من در تریبون نماز جمعه است .

امام جمعه بافق ابتدا با قدر دانی از آگاهی و دلسوزی  خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم متدین بافق تصریح کرد: حرکت ضد اخلاقی و اشکالاتی که در این جشن بود را محکوم می کنم .

وی با اشاره به جلسه روز پنج شنبه خود با شورای تامین شهرستان بافق افزود:

در شورای تامین هم این موضوع را مطرح کردم و خواستم که بررسی کنند و افراد خاطی و کسانی که با این وضع چهره شهر را مخدوش کرده اند توسط قوه قضائیه به سزای اعمال خود برسند.

وی بار دیگر تاکید کرد از مسئولان می خواهم مسائل را دقیقا قبل انجام واقعه با من در میان بکذارند که برخی ها گفتند ولی بعضی ها نگفتند .

سلیمانی گفت : آیا درست است که من باید از افراد دیگری این مسائل را بهمم و این گلایه من است .

امام جمعه بافق گفت : با رها عرض کردم و این بار هم می گویم که این قران در کنار من است( اشاره به قران روی  تریبون ) از هیچ کس ترسی ندارم و در زمان شاه هم که هیچ کس جرات نمی کرد حرکتی بکند زندان سیاسی بودم و کتک خوردم که به آن افتخار هم می کنم حالا که نظام ، نظام اسلامی است که در راس آن مقام عظمای ولایت است می گویم که ما مسائل را گفتیم و گلایه هم کردیم .

وی گفت: از مسئولان می خواهم مسائل را جمع کنند ، در شهری که نسبت به جمعیتش بالاترین نیرو را به جبهه اعزام کرد و بیش از ۲هزار نفر به جبهه های حق علیه باطل رفتند .

سلیمانی تصریح کرد: ما مراسم شهدایی بزرگ  و ارزشمندی برگزار کردیم ، تشییع شهدایمان باشکوه بوده است ، حضور مردم در انتخابات بالاست

  وی تصریح کرد:حرکتی که برخی از افراد شروع کرده اند و هرکس جواب کس دیگری را می دهد دردی را دوا نمی کند.

امام جمعه بافق هم چنین  گفت :

بگذارید مسائل شهرمان را خودمان در کنار هم بنشینیم و حل کنیم و خداوند شاهد است که می توانیم .

وی بیان داشت : امیدوارم شهدا کسانی را که خطا کرده اند و صحنه ی زشتی را آفریدند و این صحنه هارا منتقل به برخی از نقاط کرده اند نسبت به خطائی که انجام داده اند را به سزای اعمالشان و رفتارشان برساند انشاالله

 

۳۱ نظر

 1. رحیمیان می‌گه:

  ما هم گفتیم که حرکات ضد اخلاقی محکوم است و با توجه به سخنان امام جمعه بافق حرکات کسانی که اتفاقات جشن را به جاهای دیگر و سایت های خبری ارسال کردند و به آن دامن زدند بسیار بدتر و زننده تر بود و عقل این آدمها که خود را نماینده اسلام و وکیل وصی مردم میدانستند خیلی ناقص تر از این بود که بین بد و بدتر ، بد را انتخاب نمایند و با کارشان آبروی همه را بردند و ما هم بقول امام جمعه محترم در فراز آخر سخنانشان از شهداء میخواهیم این گروه اندک را که با منتقل کردن این صحنه ها به برخی نقاط حیثیت مردم را هدف قرار دادند به سزای اعمالشان برساند .

 2. یزد رسا می‌گه:

  سایت یزد رسا ، بنا به وظیفه ذاتی یک رسانه مردمی و مستقل، به محض برگزاری این مراسم و زیر پا نهاده شدن ارزشهای اخلاقی در این مراسم،اقدام به اطلاع رسانی و روشنگری کرد که این اقدام به موقع و روشنگرانه یزد رسا به مذاق برخی از مسئولان شرکت سنگ آهن بافق خوش نیامده ، اقدام به تهمت و افترا در فضای مجازی نموده و این اطلاع رسانی شفاف را که وظیفه رسانه های مردمی است را نشانه باج خواهی یزد رسا وانمود کردند !

  این واکنش نسنجیده برخی از مدیران شرکت سنگ آهن ، چنان مبتدی بود که اندک زمانی بیشتر میهمان این رسانه ها نبوده ، از این فضا رخت بر بست !

  این فرافکنی در حالیست که همگان بر این نکته واقفند که برخی از پایگاه های اطلاع رسانی کارمندان آن شرکت بوده و از حمایتهای بی دریغ مدیران آن بهره ها برده و می برند . برخی دیگر از سایتهای استان نیز به پشتوانه امکانات و بودجه های برخی نهادهای شهری فعالند و برخی دیگر از سایتهای زنجیره ای نیز از برکت شرکتهایی که با سرمایه های مردم ـ که به امید سرمایه گذاری در امور عمرانی و ارتباطی شریک شده اند ـ به فعالیت های حزبی مشغولند! و به جای اینکه تریبونی برای مردم فهیم استان باشند،از هیچ حمایتی از دولتمردان رویگردان نیستند .

  حال نوبت مدیران ارشد شرکت سنگ آهن بافق است که به مردم پاسخ دهند که چرا بر خلاف فتاوی مراجع عظام تقلید و به ویژه رهبر فرزانه انقلاب ،بودجه های کلان این شرکت را برای ترویج موسیقی هزینه کرده اند ؟!

  البته مردم فهیم ما منتظرند با این فرمایش امام جمعه بافق چگونه با خاطیان این جشن،که دل مردم شهید پرور و متدین شهرستان بافق،بلکه استان را جریحه دار کرده چگونه رفتار خواهد شد . آیا این مدیران همچنان بر مسند باقی خواهند ماند و یا …

  • بافقی فهیم می‌گه:

   یزدرسای محترم اگرباسوادیدمتن سخنرانی امام جمعه محترم بافق رابخوانید ایشان باکمال احترام گفته اندکه این موضوع ربطی به شمانداردپس بیهوده دخالت نکنید.

 3. محمد می‌گه:

  باسلام،ازمواضع مستحکم جناب آقای سلیمانی که بشجاعانه بودتشکرمی نمایم

 4. بهاری می‌گه:

  قابل توجه آقا یا خانم رحیمیان .همه حرکات ضد اخلاقی را محکوم میکنند ولی صحبتهای امام جمعه را به نفع خود تفسیر نکنید “حرکت ضد اخلاقی و اشکالاتی که در این جشن بود را محکوم می کنم .”توهین وافترا راه به جایی ندارد .”الله اعلم”

 5. ابوالفضل می‌گه:

  به نظر من مسئله دی ۱۹ و گاز و چهره شهر مهمتر از این جشن و اتفاقاتشه اول اگه مسئله اینارا حل کنید بهتر و مهمتر هسه

 6. رضا رنجبر می‌گه:

  یزد رسا ته حرفت را زدی آیا چنین مدیرانی بر مسند قدرت می مانندو معلوم شد گردانندگان سایت نیت واقعی خود را نشان دادندولی کور خوندی مطمئن باش مردم قدردان مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی و تمامی کسانی که برای بافق زحمت می کشند خواهند بود ونخواهند گذاشت کفتاران سرگردنه باعث عقب ماندگی بافق شوند.

 7. محمود می‌گه:

  یزد رسا:ما قبلا بهت گفتیم .امام جمعه محترم هم گفت .مسائل بافق به تو و امثال تو هیچ ربطی نداره.برو کاسه و کوزتو جمع کن وگرنه جمعش میکنیم.شهر ما بزرگتر داره و مردم ومسولین شهرمون خودشون از پس مسائل بر می آن.دخالت موقوف لطفا.

 8. علی می‌گه:

  با سلام
  فکر می کنم بافقی ها هم حق شادی دارند اما اینکه بعضی ها نمی توانند ببینند مشکل خودشان است و این هزینه ای که برای مردم بافق شده در همه جا ۱۰۰ برابر آن می شود و کسی چیزی نمی گوید البته حرکاتی که از عده محدودی حتی کمتر از انگشتان دست رخ داده با درایت مسئولین شهر به سزای اعمالشان می رسند و فکر نمی کنم موسیقی اجرا شده از موسیقی هایی که از رسانه ملی پخش می شود بدتر بوده باشد .

 9. دلسوز می‌گه:

  واقعا پخش فیلم این ماجرا در سایت ها خود یک منکر بود و با ابروی یک جماعتی بازی کردن در قانون ما در مسائل مربوط به انچه در حیطه شرم و حیا مطرح می شود اصل را بر برائت می کذارند ما حق نداریم این موضوعات را در جامعه مطرح کنیم و جامعه را به هنجار شکنی به نوع دیگر دعوت کنیم هر شهری مسئولی دارد و این ماجرا نیزباید در چارچوب قانون و ضوابط اصلاح شود .چرا باید با افرادی که تا دیروز دوست وحتی هم رزم هم بودبم اینگونه رفتار کنیم مگر ما همه در جبهه حق نیستیم که اینگونه روردروی هم با زبان کلام شمشیر می کشیم ما باید دنبال اصلاح باشیم نه …

 10. محمد می‌گه:

  یزد رسا این قدر دلت به حال مردم بافق نسوزد لطفا دخالت نکنید مردم بافق خود این درایت واگاهی را دارند که مسائل خود را حل نمایند شما تا حالا کدام مشکا بافق را پیگری کرده اید که حالااین قدر دلسوز ما مردم شده ایدبه اید روزی که پردههای نفاق کنار رود تا مسلمان از غیر مسامان مشخص شود

 11. حسنی می‌گه:

  سایت محترم یزد رسا، احتراما در مسائل بافق وار نشوید مسائل بافق را بافقیها خودشان حل می کنند چرا شما مسائل اردیبهشت ۹۰ را پوشش نمی دهید و فیلمی را می گذارید تا با زشت نماییهایتان در مسئولیت مسئولان دخالت کنید و مکروا و مکر الله ان الله خیر الماکرین . منتظر باشید مردم چون اردیبهشت ۹۰ پشت سر مسئولان منخب خودشان هستند . بر این هیزم که می سوزاند

 12. داود می‌گه:

  مدتها ست تصمیم گرفته بودم مطلب ننویسم اما چه کنم؛ تمام بدبختی هازیر سر یک مشت دجال متحجر است که سالیان دراز سر در اخور بیت المال دارند واز هر جائی که زورشان برسد می گیرند ومی خورند اینها روزی تابلو میدان دکتر شریعتی را قیر می پاشند روز دیگر طومار می نویسند که بعضی ازمیهمانان مدیر عامل اسبق سنگ آهن قصد دارند کنار دریاچه آهنشهر مشروب بخورندوروز دیگردانشمند رااز منبر پائین می کشند والان چون خودشان در این جشن باشکوه وعظمت چون جایگاهی نداشتند یا حداقل مجری سنتیشان دعوت نشده بود هیاهو راه انداختند سایت یزد رسا هم مقصر نیست چون همین عواملی که نامبردم گزارش به آن سایت داده وامام جمعه هم کاملا در جریان است

 13. یزدرسا راست میگه می‌گه:

  آقای محمد منافق کسیه که این صحنه ها رو ببینه و ازش راحت رد بشه…
  پیگیری بسیار کار خوبی است اگر در جلوگیری از تکرار این صحنه ها کمک کند

 14. احسان می‌گه:

  مسائل فرهنگی و دینی از اهم واجبات است و حد و مرزی ندارد وجز ئ امر به معروف و نهی از منکر می باشد وباید در اولین زمانی که اتفاق می افتد موضع گیر ی کرد چه داخل استان وچه جا های دیگر تا برای اینده از تکرار این مسا ئل خودداری شود

 15. محمود می‌گه:

  اگر خیلی دلسوز مردم بافق هستید خائنین معدن D19 را محکوم و معرفی کنید نه اینکه زورتان به چند تا بچه هنوز به سن تکلیف نرسیده برسه و یا گاز رسانی که مشکل همه مردم است حل کنید . امام جمعه محترم شما که در همین تریبون نماز جمعه اعلام کردید که کسانی که تقسیمات شهر بافق را جابجا کردن معرفی می کنید پس چی شد ؟ یکسال گذشت! چرا اقدامی صورت نگرفته ؟

 16. نصیری می‌گه:

  به نظر من به جای این بحث ها و اینکه چه کسی حق نظر دادن یا ندادن در مورد اتفاقات رایج شهری را دارد یا ندارد به این فکر کنیم که همه جای ایران از کوچک ترین روستا تا بزرگترین شهر کشور به صورت یک پارچه معتقد به نظام اسلامی و زیر لوای فرهنگ اسلامی است.
  خوب است که به جای تعصب های خشک و یک طرفه از شهر و لایت خود به فکر هنجار شکنی ها و قبح شکنی هایی باشیم که با همین اغماض های ما هر روز بیشتر بیشتر میشود. به نظر بنده اگر سایت یزد رسا روشنگری کرد و دلسوزانه به دنبال علت اصلی این اتفاق تلخ در این شهر مذهبی شد باید تشکر کرد و به این فکر نمود چه کنیم که با سهل انگاری های ما مشابه این ماجرا در شهر تکرار نشود نه اینکه با بی توجهی به نظر امام جمعه به جای محکوم نمودن این عمل غیر اخلاقی در مناسبت مذهبی سایتی را محکوم کنیم . امید است که بی اعتنا به جریان های سیاسی و گرایش های خود حامی و خریدار واقعی صحبت ها و اخبار حقیقی باشیم .

 17. قانعی می‌گه:

  سایت یزد رسا:وقتی شما رسانه های جمعی و سازمانهای به اصطلاح فرهنگی به وظیفه واقعی خود که بالابردن سطح فرهنگ جامعه و فرهنگسازی است عمل نمیکنید و همیشه با شادی مردم مخالفت میکنید خواهشا در کار و بودجه فرهنگی سازمانها دخالت بیجا نکنید .مانخواهیم گذاشت که یک سایت وابسته غریبه برای ما تعیین تکلیف کند.

 18. بافقی می‌گه:

  سلام. اگه سایت هایی مثل یزد رسا نبودن که دنیا رو آب می برد و مسئولان هم هنوز در خواب ناز به سر می بردند.
  تشکر میکنم از امام جمعه عزیزمان که اینچنین قاطعانه از ارزش های انقلاب و اسلام دفاع کردند.

 19. شهروند می‌گه:

  واقعا چنین رفتار شرمانه ای در شب ولادت بانوی استقامت زشتو ناپسند بود. من فیلم ها رو دیدم و چهره کسی در اون مشخص نبود. و یزد رسا هم به عنوان یک رسانه ارزشی وظیفه خودش رو در قبال امر به معروف و نهی از منکر انجام داد زیرا هدف از قیام عاشورا احیای دستورات اسلام و از بین بردن منکرات در جامعه بود اگر شادی به رقص و ترانه و لهو و لعب بود که امام حسین خودش رو به زحمت نمی انداخت بره به جنگ با یزید سردمدار چنین برنامه های زشت و زننده ای.تشکر می کنم از امام جمعه بافق که مزد مسئولان رو داد و آنها رو محکوم کرد به خاطر برگزاری چنین محافل زشت و ناپسندی در شهر که شهید داده است برای از بین رفتن بدی ها.
  راستی شادی از نظر اسلام به رقیصدن و گوش دادن به موسیقی های مبتذل نیست. مردم بافق شادند و این حق آنهاست که شاد باشند اما بر اساس موازین حکیمانه اسلامی.

 20. م می‌گه:

  سایت یزد رسا .وقتی یک خونه بزرگتر داره و می تواند مشکلات خود را خودشان حل کنند یک بیگانه که اصلا معلوم نیست چیکاره این معرکه است برای مردمانی که در تمام ۳۵ سال در صحنه آماده بودند خط و نشان میکشه.اگر راست می گویید بروید و مسائل شهر خود را حل کنید که توش موندید و برای حل مسائل خود جیب گدایی خود را به سمت سنگ آهن بافق دوخته بودید

 21. ناصر می‌گه:

  منکر هرکجا باشد منکر است پس سعی کنیم عامل و یا مبلغ منکر نباشیم

 22. نگران می‌گه:

  آقایان یزد رسا گذشت زمانی که هر کاری که دلتان می خواست می کردید شهرمان هم نماینده ولی فقیه دارد و هم بزرگتر .

 23. جواد می‌گه:

  یزدرسا حیا کن /بافق مارارهاکن
  ازادی اندیشه/با…..نمیشه
  یزدرسا حیاکن/بافق مارارهاکن
  زورزیادی نزن.
  کسی برای شماتره هم خردنمی کند.
  شما …..هستیدکه مردم خیلی وقت است شمارادر زباله دان تاریخ ریختند

 24. دلسوخته می‌گه:

  سایت محترم یزد رسا این فتنه ای هم که ایندفعه راه انداختید با دریایت امام جمعه محترم ودیگر مسئولین شهر به جایی راه پیدا نکرد و خودتون را فقط بیش از پیش در چشم مردم بافق خوارو ذلیل کردید دیگه حنا شما یزد رسا برای ما رنگی نداره و دوست ودشمن را از هم تشخیص میدیم واین را بدونید همون جماعتی که اردیبهشت ۹۰ از مدیر عامل عزیزمان حاجی جواد عسکری حمایت کرد باز هم آماده است تا از ایشان در مقابل نیرنگ وفریبکاری فتنه گران حمایت کنند (تا کور شود هر انکس که نتواند دید )

 25. شهروند بافقی می‌گه:

  سلام.
  خیلی جالبه من الان این مصاحبه خوندم و به دنبال اون نظرات رو .چیزی که باعث تعجبم شد اینه که کسانی که مدعی بودند سایت یزد رسا تندروی کرده و دخالت ، هیچ توجیهی برای این اتفاق غیر اخلاقی ندارند جز اینکه فقط یک جوابی بدن تا دلشون خنک شه .چرا به جای این نظرات بچه گانه کسی از اهالی بافق نگران فرهنگ و اعتقادات موجود در شهر نیست !!!!!!! من تشکر میکنم از سایت یزدرسا به خاطر همه نگرانی ها و پیگیری های مخلصانه اش …

 26. رضا ابادی می‌گه:

  یزدی ها همیشه بدنبال تفرقه هستند تا حق و حقوق بافق ضایع شود و یزد رسا هم دنباله رو اربابانش است و اگر ذره ای صداقت در گفتارشان هست چرا حقوق تضییع شده بافق را در مورد D19 ، گاز کشی ، عوارض تنفیذی مقام معظم رهبری ، سهم بافق از بودجه های عمرانی و غیره پیگیری نمی کنید و عاملین آنرا به مردم معرفی نمی کنید ؟ جواب واضح است چون با ابزار دین بدنبال دنیای خود هستید ” یحتلبون الدنیا بالدین ” ضمناً چرا این فراز از سخنان امام جمعه محترم را نمی گویید که گفتند : آنانی که اخبار و وقایع را به بیرون از شهر منتقل کردند ، ویدئو های جشن را روی سایت گذاشتند و چهره شهر را مشوه نمودند کمتر از عاملین آن صحنه های زشت نبوده و نیستند بلکه هم این افراد مصداق ” کسانی که دوست دارند تا فساد و فحشاء شیوع پیدا کند هستند . و کلام آخر اینکه ما خودمان مشکلات خودمان را حل می کنیم شما هم مشکلات مرکز استان را حل کنید که متأسفانه اوضاع خیلی خراب است

 27. ریز بین می‌گه:

  به این جمله پایانی امام جمعه توجه کنید : امیدوارم شهدا کسانی را که خطا کرده اند و صحنه ی زشتی را آفریدند و این صحنه هارا منتقل به برخی از نقاط کرده اند نسبت به خطائی که انجام داده اند را به سزای اعمالشان و رفتارشان برساند انشاالله
  سؤال : چه کسی یا کسانی این صحنه ها را به برخی از نقاط منتقل کردند ؟ چه کسانی فیلم مراسم را به یزد رسا ارسال کردند ؟ چه کسانی با این کارشان آبروی بافق را جار زدند ؟
  بدون شک این افراد خیلی بیخرد بودند و بقول امام جمعه محترم امیدواریم شهداء آنان را به سزای اعمالشان برساند !

 28. مجید شاهی می‌گه:

  در مراسم جشنها وپیروزی تیمهای ورزشی وجشن شادی برنده شدن نماینده اتفاقات مشابهی را شاهد بودیم ولی فریادی شنیده نشد یادتان باشه انهایی که باید از این تفرقه ما نهایت استفاده را ببرند یقینا این کار را انجام خواهند داد ونماینده شهرمان در مجلس که همیشه مصاحبه ونظراتش احساسی است باید گفت نباید به گفت شما نماینده همه ی مردم شهرستان هستید نه چند نفر موتل…. که با هیجان انها شما هم هیجان زده میشویدواز امام جمعه عزیز تشکر میکنم که موضع گیری انها منطقی ومتبت بود

 29. شهاب می‌گه:

  هنوز در تعجب این هستم که چرا بعضی ها فقط حرفشان این شده که بعضی ها نمیتوانند شادی مردم بافق راببینند حال سوالم این است مگر شما تا قبل از این مراسم شاد نبودید یا شادی این است یک عده برای ما میمون بازی وشکلک دربیاورند تا ما شاد باشیم اگر اینطور هست حتما به روانپزشک مراجعه کنید .وتشکر میکنم از امام جمعه محترم اما ای کاش زودتر حرف اخر رامیزدید تا یک عده بعد از بیانیه حضرتعالی سوءاستفاده نکنند همین افرادی که میگویند امام جمعه محترم چه خوب گفت همین افراد هفته قبل نظرات دیگری داشتند .ودر اخر مردم بافق همیشه شاد باشید اما نه به قیمت شرمساری در برابر خداوند متعال واهلبیت …..