سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲:۲۴ قبل از ظهر

آپارتاید اقتصادی در بافق

کد خبر: 37341
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲

s
بگذارید واضح خدمتتان مطالبی عرض کنم ما انقلاب کردیم تا تبعیضها را از سراسر جهان برداریم وسالها علیه نژاد پرستی شعار سر دادیم وحتی آپارتاید ظالمانه در آفریقای جنوبی گذشته را محکوم و مطرود نمودیم ولی متاسفانه در قلب مملکت اسلامیمان با عملکرد آگاهانه یا خود سرانه مان آپارتاید اقتصادی را در بافق قهرمان و سر بلند به نمایش گذاشتیم و تا توانستیم معادن طلا گونش را برای رفاه مرکز استان و البته بیشتر استان اصفهان و تهران به تاراج بردیم و برای مردمان و کارگران سخت کوشش فقط سوت قطارهای نفسگیر و ظلم آورش را به یادگار گذاشتیم تا مردم بافق همیشه تاریخ نگاهشان را برای نشنیدن سوت خفه کننده قطارهای حامل سرمایه شان از قطارها بر گردانند و دستانشان را بر صورت گیرند و در خواب جهالت و تبعیض بمانند تا بجای معادن طلاگونشان گودالهای پر از رمل و باد برایشان باقی ماند و بس.
کارگران نگون بخت معادن طلای آفریقای جنوبی نیز صدها سال بهره ای از طلاهایشان نداشتند و هر روز با جیب خالی و چهر های سوخته و خسته به خانه هایشان می زفتند ولی روزگار ظلم سر آمد و ریشه آپارتاید بد یمن حتی در بن بستهای روستاهای آفریقا نیز خشکانده شد.
مطمئنا روزی آپارتاید اقتصادی بافق هم در هم شکسته خواهد شد و مسئولین آگاه به خواب رفته چاره ا ی جز دربدری و آوارگی نخواهند داشت. انگار مسئولین در استان و فلاد ملی ایران سرشان را زیر برف نداشته ایران فرو کرده و داخل حوزه مدیریتشان را نمی بینند که چه میگذرد؟؟
مالکان اشتر زمان!!!
چرا هر کارخانه فولادی که تا کنون برای بافق دلاور گستر به تصویب رسیده به دلایلی مختلفی از گردونه احداث و تکمیل خارج شده است؟؟؟؟چرا این مهم به سر منزل مقصود نمی رسد ولی در ناکجا آبادهایی که اصلا معدن آهنی ندارند به سرعت باد وباران به بهره برداری می رسد؟؟؟چشمانتان نمی بیند؟؟؟مگر زلیخاهای کور یا یعقوبهای عاشقین که نمی بینید؟؟آیا جیبها یتان از دلارهای فروش آهن وفولادی که با سنگ آهن بافق و ارزش افزوده آن پر شده برایتان بس نیست؟؟؟این چه کار نا عاقلانه ایست که سنگها رابه جایی دگر ببرید و فولادش کنید چرا در کنار معادنش نمی سازید تا هزینه حمل ونقل نداشته باشد؟؟؟این چه سری است که کارخانه فرآوری سنگ بسرعت راه اندازی میشود تا ته مانده های خاک کم عیارمعدن چغارت پالایش شده و به کارخانجات اصفهان برده شود ولی کارخانجات فولادش بر روی زمین صاف آرام می گیرد؟؟؟؟
آقایان بی مرام یادتان باشد:
ا ن الله لبالمرصاااااااااااااد
سید محمد میر سلیمانی بافقی

۷ نظر

 1. محمدی می‌گه:

  جوانان و مردم دارالشجاعه بافق، همه باید با قاطعیت و اعتماد به نفس ثابت کنیم که : ” جاء الحق و زهق الباطل “

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  سلام سید جون مشکل بافق فقط جشن ولادت بود که به مدد شیوخ حل و فصل شد و مسائل دیگر اهمیتی ندارد بیخود آب در هاون نکوبییم بازم خدا خیرت دهاد که میگی ٰمی نویسی سید جون مالک اشتر مولا علی (ع) به فکر دنیایش نبود سید وابستگی به دنیا دل آدما رو سیاه کرده

 3. رضایی می‌گه:

  سید جان ممنون از انتقاد بجایتون.انگار تمام مسائل بافق حل شده وفقط مشکل برگزاری جشن بوده وبحمد الله یزد رسا زود متوجه شده وجلوی این منکرقد علم کرده وتاحق حسابش نرسد به پیکارخود ادامه میدهدخدالعنت کند کسانی که بخاطرحب دنیادست به هرکاری میزنند

 4. احمد می‌گه:

  سید جان بقول شاعر جانا سخن از زبان ما میگویی

 5. دیوانه می‌گه:

  ایرج میرزا

  در سردر کاروانسرایی
  تصویر زنی به گچ کشیدند
  ارباب عمایم این خبر را
  از مخبر صادقی شنیدند
  گفتند که وا شریعتا خلق
  روی زن بی نقاب دیدند
  آسیمه سر از درون مسجد
  تا سردر آن سرا دویدند
  ایمان و امان به سرعت برق
  می رفت که مؤمنین رسیدند
  این آب آورد آن یکی خاک
  یک پیچه ز گِل بر او بریدند
  ناموس به باد رفته ای را
  با یک دو سه مشت گِل خریدند
  چون شرع نبی ازین خطر جَست
  رفتند و به خانه آرمیدند
  غفلت شده بود و خلق وحشی
  چون شیر درنده می جهیدند
  بی پیچه زن گشاده رو را
  پاچین عفاف می دریدند
  لبهای قشنگ خوشگلش را
  مانند نبات می مکیدند
  بالجمله تمام مردم شهر
  در بحر گناه می تپیدند
  درهای بهشت بسته می شد
  مردم همه می جهنمیدند
  می گشت قیامت آشکارا
  یکباره به صور می دمیدند
  طیر از وکرات و وحش از حجر
  انجم ز سپهر می رمیدند
  این است که پیش خالق و خلق
  طلاب علوم روسفیدند

 6. منتقد می‌گه:

  سلام
  جناب آقا
  فکر کردم قلم یک محقق هم به سمت نوشتن اختلاف طبقاتی شدید موجود در بافق رفت ولی متوجه شدم از اختلاف دیگری می گویید که سر منشاء آن اصفهانی ها هستند. آنها که به هر شکل ممکن تا انتها معدن چغارت مطمئن هستند که در بافق هیچ مجموعه ای متالورژیکی ایجاد نخواهد شد.
  ۱- روزی آگلومراسیون را کلنگ زدند و آقای م را مجری کردند تا طرح ۳ ساله ۱۰ ساله شود و راه نیافتد.
  ۲- گندله سازی را همزمان ۲ شرکت چینی را به جان آن انداختند و درست روزی که برای قرارداد تعیین شده بود برنامه ها را به هم زدند. جالب اینکه امروز هم پولی برای شرکت جا نگذارده اند که بتوان طرح را جلو برد و اینکه بدهی ۵۰۰ ملیاردی خود را نیز تهاتر کردند.
  ۳- فولادی به نام بافق جزو ۸ طرح کشوری شروع کردند و فقط این طرح را خصوصی کردند به طوری که صاحب آن تضمین کرده است تا ۱۰ سال دیگر راه نیاندازد
  ۴- فولاد دیگری را آقای م کلنگ زد و با مقداری آب آنرا به ععدی گزاف فروخت و رفت
  مطمئنم تا وزارت دست ایشان است ما رنگ فولاد را نمی بینیم.
  البته به این نتیجه رسیده ام که برای بافق با این وضعیت آب به زودی جنگ آب در می گیرد و بهتر است به سمت محصولاتی با آلودگی کمتر و ارزش افزوده بیشتر برویم و احتمالا عدو سبب خیر شده است.

 7. محمد رضا می‌گه:

  سلام .تا دولت کاملاً تعهدات خوددر مورد بافق را عملی نکرده نباید خصوصی سازی انجام گیرد .