شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴:۵۸ قبل از ظهر

امام جمعه یزد: کاهش ساعت کاری بانوان شاغل لازمه تقویت بنیان خانواده است

کد خبر: 37613
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد لازمه تقویت بنیان خانواده را کاهش ساعت کاری بانوان شاغل و در صورت امکان، انجام بخشی از امور کاری آنها در منزل دانست.

19767t

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، آیت الله “محمدرضا ناصری” در دیدار نمایندگان بانوان در دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به تلاش دشمنان برای فروپاشی نظام خانواده در کشور، تاکید کرد: باید در این حوزه تدبیری اتخاذ شود چرا که اساس زندگی و هدف ما براساس کانون خانواده و تحکیم بنیان آن بنا شده است.

وی افزود: سبک زندگی کنونی که با آن مواجه هستیم رو به فرسوده شدن جمعیت، عدم تشکیل خانواده و نبود حضور دلگرمی در میان زن و مرد پیش می‌رود و این با افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در سال‌ های اخیر رابطه مستقیمی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که اکنون دیگر نمی‌توانیم بپذیریم که بانوان تنها خانه‌دار باشند و از استعداد‌ها و توان‌های آنها برای حضور در جامعه استفاده نشود، خاطرنشان کرد: از این رو به نظر می‌رسد که باید به گونه‌ای دیگر اندیشید و در کنار حضور در جامعه، تقویت بیش از پیش بنیان خانواده و تلاش برای حضور بیشتر بانوان در کانون خانواده را در نظر گرفت.

وی خطاب به نمایندگان بانوان در دستگاه‌های اجرایی، گفت: لازم است که شما خود دست به کار شوید و در تحقق مواردی از این دست که موجب افزایش حضور شما در کانون خانواده در کنار فغالیت‌های شما در دستگاه‌تان می‌شود، اقدام کنید.

ناصری افزود: لازمه تحقق این مهم، کاهش ساعت کاری بانوان شاغل و در صورت امکان، انجام بخشی از امور کاری آنها در منزل است چرا که حفظ بنیان خانواده، بازگشت به الفت‌ها، محبت‌ها و تربیت‌ها به مراتب ارزشمند‌ترین اولویت‌های بانوان شاغل است.

امام جمعه یزد به دنبال بیان برخی مشکلات بانوان شاغل در استان توئسط نمایندگان آنان، برای پیگیری و حمایت‌های لازم در این خصوص قول مساعدت داد.

“فخر السادات خامسی هامانه” مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در دیدار با امام جمعه یزد بر نقش خانواده به عنوان نخستین نهاد اجتماعی تاکید کرد و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، برای گره‌گشایی از امور بانوان باید از خانواده آغاز کنیم، از این رو، قصد داریم که برنامه‌های در دست انجام دفتر امور بانوان و خانواده استانداری را بر اساس همین محور و با تاکید بر تقویت بنیان خانواده پیش ببریم.

وی برنامه‌های مد نظر از سوی این دفتر در راستای تقویت بنیان خانواده را در سه محور نام برد و توضیح داد: تسهیل در ازدواج جوانان و رفع موانع ازدواج آنها، آسیب‌شناسی عوامل تخریب خانواده و اطلاع‌رسانی در خصوص جایگاه رفیع خانواده با تاکید بر آموزه های مذهبی و تقویت مواردی چون دانش، علم و ایمان، معنویت و تقوا از مواردی است که این دفتر برای پیشبرد کار خود در نظر دارد.

خامسی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این که الگوی زنی که اسلام می‌خواهد بسازد چیست؟ گفت: بر همین اساس دفتر امور بانوان تلاش دارد که با اولویت قرار دادن الگوهایی مطابق اسلام در رابطه با شناسایی زنان نخبه و توانمند در همه زمینه‌ها، تشکیل کمیته‌های کارشناسی برای آسیب‌شناسی مشکلات زنان و ارائه راهکار در این خصوص، حمایت و بسترسازی برای حضور فعال بانوان در عرصه‌های سیاسی اجتماعی و اقتصادی در چارچوب خانواده، برنامه‌ریزی برای مهارت زایی از طریق تعادل و همکاری بین‌بخشی میان ادارات استان و ارتقای جایگاه آنها، اقدام کند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در پایان نیز به همایش تجلیل از زنان برگزیده استان و برگزاری مراسم بزرگداشت مقام زن به عنوان برنامه‌های آتی این دفتر اشاره کرد.

۱ نظر

  1. امید می‌گه:

    سلام..جسارت نباشه ولی به نظر من خانم ها کلا به کار خانه داری بپردازن خیلی بهتره حتی خرید خونه رو هم بسپارن به اقایون..بخدا ۸۰ درصد مشکلات بی بند وباری امروزی حل میشه