جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۳:۵۴ بعد از ظهر

پیام تبریک استاندار به مناسبت سال نو

کد خبر: 37698
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۰۱ فروردین ۱۳۹۳

استاندار یزد به مناسبت سال نو پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “سید محمد میرمحمدی” در این پیام آورده است:
بسم الله الرحمن الرحیم


ز باغ ای باغبان ما را همی بوی بهار آید    کلید باغ ما را ده که فردامان به کار آید

بهار موسم طراوت و شادابی،فصل زایش و رویش طبیعت، و آیتی از آیات خلقت است.
ایرانیان به حکم ذوق سرشارشان این خطه را مهد بروز و ظهور زیباترین آداب و با معنا ترین سنت ها کردند و آمیزه ای از لذت تن و بهجت جان را در نظر به بهار و پیوند با دادار بهار آفرین آفریدند.
بهار برای ایرانیان موسم حیات دوباره طبیعت و اَوان تجدید دوستی و محبت است وجای گرفتن هفت سین بر گرفته از سلام های قرآن بر سفره آنان در آغاز بهار حکایت پیوند ناگسستنی آنان با شریعت است، و آداب دینی رسیده از پیشوایان معصوم از طهارت ظاهر و پوشیدن لباس طاهر و صله ارحام و تبریک خاص و عام، مهر تاییدی بر این سنت های پسندیده.
امسال بهار طبیعت با خزان مُلکی دخت رسالت همراه است و امت اسلام توأم با شادمانی فرا رسیدن بهار اندوه این خزان را نیز در دل دارند.
اینجانب ضمن تشکر از همراهی مردم شریف استان یزد و تلاش وسختکوشی کلیه مدیران و کارکنان اعم از دولتی و غیردولتی، آغاز سال جدید و نوروز باستانی را به همه هموطنان،خاصه ساکنان دار العباده شادباش می گویم و ایام فاطمیه را گرامی میدارم و امید آن دارم که مردم ولایی استان در این ایام و در دید و بازدید ها بر “فاطمیّات”تاکید ورزند و بویژه فرازهای زیبای عقیدتی اخلاقی سیاسی خطبه آن بقیه نبوت را برای یکدیگر بازگو کنند و دل و جان خود را با شکوفه های معرفت که از بوستان مام امامت روییده،معطر سازند و برقراری حکومت عدالت گستر فرزند صالحش را از خدای بهار آفرین بخواهند .
بود آنروز بر ما عید مطلق          که در جنبش درآید پرچم حق

۱ نظر

  1. رضا می‌گه:

    اقای استاندار عزیز ومحبوب استان یزد انشا الله در سال جدید به بافق توجه بیشتری نمایید و مشکلات این شهر را حل وفصل نمایید موفق باشید