شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۱:۳۲ قبل از ظهر

در ابتدای سال جاری ۵۵ هزار قطعه انواع ماهیان گرمابی در استخرهای پرورش ماهی شهرستان بافق رها سازی شد

کد خبر: 3781
تعداد بازدیدکننده: 479
تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافق اعلام کرد : در ماه اردیبهشت تا کنون ۳۵ هزار قطعه انواع ماهیان گرمابی رهاسازی شده است . پیش بینی می شود که در این ماه ۵۵ هزار قطعه انوع ماهیان گرمابی در استخر های پرورش ماهی شهرستان بافق رها سازی شود که منجر به تولید بیش از ۳۰ تن گوشت سفید می گردد.

حمید عسکری افزود : از مجموع این ۵۵ هزار قطعه ۳۰۰۰ قطعه مربوط به رهاسازی فیل ماهی از جمله ماهیان خاویاری بوده است که این ماهی بسیار با شرایط اقلیمی شهرستان بافق سازگاری دارد و رشد بسیار خوبی در آبهای لب شور بافق داشته است  ، بطوریکه دو نفر از پرورش دهندگان شهرستان بافق در صدد اختصاص دادن مزارع خود به پرورش ماهی خاویاری بر آمده و مراحل اخذ مجوز آنها طی شده است .

۱۵۰۰۰ قطعه مربوط به رهاسازی انواع کپور ماهیان بوده است که در استخرهای ذخیره آب کشاورزی و سایت آبزی پروری شهرستان بافق صورت گرفته است .

۳۷ هزار قطعه مربوط به پرورش ماهی تیلاپیا در شهرستان بافق است که در حال حاضر ۲۴ هزار قطعه آن رهاسازی شده است . این ماهی به تازگی به اکوسیستم های آبی کشور ما معرفی گردیده و جهت پرورش به بخش خصوصی واگذار گردیده است . این گونه ماهیان رشد خوبی در آب های لب شور و گرم بافق داشته است .

وی افزود : در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰  یک کلاس آموزشی – ترویجی  در زمینه پرورش ماهیان گرمابی از جمله کپور و تیلاپیا برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود. در این کلاس نحوه آماده سازی استخر ها ، رها سازی ماهی ، غذادهی و به طور کلی مدیریت استخر توضیح داده شد.