چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۲:۰۷ قبل از ظهر

معرفی کتاب جاده جنگ

کد خبر: 37949
تعداد بازدیدکننده: 239
تاریخ: ۰۸ فروردین ۱۳۹۳

«جاده جنگ» عنوان رمانی پنج جلدی است که منصور انوری آن را نوشته است. جلد اول این کتاب در سال ۱۳۸۹ توسط انتشارات سوره مهر در ۴۰۳ صفحه چاپ شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

book-big-130126050443-road-1
خلاصه ای از داستان  این کتاب: بینالود و اهالی روستا همراه با طلوع فجر از خواب بیدار می‌شوند، در افق سواری به چشم می‌‌خورد که نزدیک می‌شود، مردی سوار بر اسب سیاه که به ترک او زن جوانی با شنل سرخ‌رنگ نشسته است.

عزیز یکی از اهالی روستاست که با دیدن سوار مدام تکرار می‌کند: «بلای آسمانی» سوار و همسرش به اطراف روستا، بقعه و باغ‌های روستا می‌رسند و با جیرت همه چیز را می‌بینند. مرد سوار با دیدن کلبه باغی حالش دگرگون می‌شود و در پاسخ به سؤال زن، می‌گوید که بخشی از دوران کودکی‌اش را در این کلبه گذرانده است. زمان به گذشته و خاطرات کودکی مرد سوار برمی‌گردد. همراه با حرکت اسب و سوارانش در روستا، خاطرات گذشته جان می‌گیرند.

زمان به سال ۱۳۲۰ و جنگ جهانی و وضعیت ایران در آن دوره برمی‌گردد. مانورهای هوایی و حمله جنگنده‌های روسی به مشهد و اطراف آن سید رشید پدر کودکی به نام رضا در سفری به عشق‌آباد گم می‌شود و دیگر بازنمی‌گردد. همسرش صنم با کودکش رضا به بینالود می‌آیند تا تحت نظر سید صالح (برادر رشید) زندگی کنند و حالا رضا بزرگ شده و سرباز است.

  • قربانی زاده_روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بافق