چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۹:۲۱ قبل از ظهر

برپایی نمایشگاه اشیاء موزه ای وصنایع دستی بمناسبت هفته میراث فرهنگی در کارونسرای خان بافق

کد خبر: 3813
تعداد بازدیدکننده: 84
تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق بمناسبت هفته میراث فرهنگی نمایشگاهی از اشیاء موزه ای و صنایع دستی برگزار خواهد کرد. این نمایشگاه از روز پنج شنبه ۲۸/۲/۹۱  آغاز بکار و تا روز چهارشنبه ۳/۳/۱۹ به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه که با هدف ارتقاء و افزایش سطح تولیدات صنایع دستی شهرستان و همچنین معرفی برخی از صنایع دستی که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده است برگزار میشود علاوه بر صنایع دستی مختص شهرستان مانند حصیر بافی، پادری بافی، بادبزن بافی و جارو بافی که مواد اولیه آن از درخت خرما گرفته میشود، صنایع دستی دیگری شامل معرق، منبت، سفالگری،کار روی شیشه و صدف و چرم و… نیز به نمایش در خواهد آمد.
این نمایشگاه در محل کاروانسرای خان که خود یکی از بناهای ارزشمند و تاریخی شهرستان است برگزار میشود. علاقه مندان میتوانند جهت بازدید در تاریخهای فوق از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ و عصرها از ساعت  ۱۷ لغایت ۲۱  به نشانی بافق- میدان خان -کاروانسرای خان مراجعه نمایند.
 
عباس قدیریان
سرپرست میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بافق

۱ نظر

  1. فاطمه می‌گه:

    باسلام ضمن تشکر از این اقدام شایسته
    ظاهرا این نمایشگاه با همکاری جامعه معلولین شهرمون برگزار شده که نامشون از قلم افتاده است که جا دارد ازتلاش آقای مصطفی نصیری و ابوالفضل شاهپورزاده تشکر گردد