سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۵:۴۱ بعد از ظهر

تقویت نظارت های اجتماعی، زمینه تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر را فراهم خواهد کرد

کد خبر: 38131
تعداد بازدیدکننده: 107
تاریخ: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد معاون سیاسی و امنیتی استانداری با بیان برخی موانع ذهنی موجود در جامعه گفت : وجود نظام اسلامی نباید باعث سلب مسئولیت از جامعه نسبت به انجام این فرضیه باشد، ضمن اینکه برخی مشکلات که در سیستم اداری بروز می کند ممکن است باعث ذهنیت های منفی در بین مردم و بوجود آمدن احساس بی تفاوتی شود.

طالبی با بیان انتظاراتی که از ادارات وجود دارد، بر ضرورت حاکمیت نظارت اجتماعی در محدوده فعالیت نظام اداری تاکید کرد و گفت : نظارت اجتماعی فراتر از ذهنیتی است که از فرضیه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و می تواند همه جنبه های فعالیت را در بر گیرد.

وی از اینرو باید با فراهم کردن زمینه های نقد و نظارت جامعه و رسانه ها ، زمینه تحقق معنای کامل امر به معروف و نهی از منکر را فراهم نمود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار، خواستار توجه جدی ادارت و سازمانها به ابعاد گسترده امر به معروف و نهی از منکر شد و گفت: براین اساس باید ضمن استفاده از نیروهای مجرب و متخصص، برنامه ریزی و هدف گذاری دراین حیطه مورد توجه قرار گیرد و ضمن استفاده از تجارب موفق دیگران، زمینه مشارکت فکری همکاران در قالب اتاق های فکر فراهم شود.

شایان ذکر است در این جلسه پس از همفکری اعضاء، مسئولین مدیریت های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و زیربنایی و مدیریت تولیدی و صنعتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مشخص گردیدند.

۱ نظر

  1. محمد رضا می‌گه:

    سلام . شماها مسئولین متخلف واز زیر کار در رو را عوض کنید جامعه خوب می شود .