سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۳:۲۶ قبل از ظهر

دمیدن روح امید در کالبد سازمان و جامعه از کارکردهای مهم روابط عمومی است

کد خبر: 3841
تعداد بازدیدکننده: 142
تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان یزد، دمیدن  روح امید در کالبد سازمان و جامعه را از  کارکردهای مهم روابط عمومی دانست.

“سید عبدالمجید قائم محمدی ” روز سه شنبه در پیامی  به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی آورده است:

بیست و هفتم اردیبهشت ماه هر سال به عنوان روز ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده است که این مساله از اهمیت ارتباطات و جایگاه والای روابط عمومی حکایت دارد و در حقیقت مؤید این مطلب است که ؛ برقراری تعامل سازنده و موثر در عصر حاضر از ضروریات انکار ناپذیر  توسعه پایدار و همه جانبه  است.

ذکر این نکته نیز ضروری است که  نقش روابط عمومی در این مقوله، نقشی مهم، حساس و موثر است چراکه روابط عمومیها به عنوان نبض داران جامعه و سازمان  و پل ارتباطی مردم و مسئولین می توانند نقش تعیین کننده ای را در برقراری ارتباط سازنده بین بدنه سازمان و آحاد مردم ایفا نمایند.به بیان دیگر روابط عمومی ،  علم آمیزش اندیشه، فناوری و هنر در آئینه  ذوق و عشق  است که برای توفیق یابی در آن، باید با بهره گیری از عناصری همچون خلاقیت و پویایی  در راستای  تحقق اهداف و انجام شرح وظایف گام برداشت.

البته نباید از نظر دور داشت که  دمیدن  روح امید در کالبد سازمان و حتی جامعه از دیگر  کارکردهای مهم روابط عمومی هر سازمان است که این مهم نیز جز  از طریق  اطلاع یابی سریع و اطلاع رسانی دقیق و شفاف – که در صورت نیاز می تواند با تحلیلهای منطقی همراه باشد-  میسر نخواهد شد.

اینجانب ضمن پاسداشت خدمات و تلاشهای استادان، پژوهشگران و فعالان این عرصه ، فرا رسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی را به مدیران و کارشناسان روابط عمومیهای استان یزد تبریک و تهنیت عرض نموده، توفیق روز افزون این خادمان هنر اندیشه و آگاهی را از درگاه خداوند متعال مسألت مینمایم.