جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹:۵۷ بعد از ظهر

استاندار یزد نقش روابط عمومیها رادر عرصه ارتباطات ، حساس ، ظریف و غیر قابل انکار خواند

کد خبر: 3844
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱

استاندار یزد:  نقش روابط عمومیها  در عرصه ارتباطات ، حساس ، ظریف و غیر قابل انکار است

“محمد رضا فلاح زاده” روز سه شنبه  در پیامی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی آورده است:

اطلاع رسانی شفاف و برقراری تعامل سازنده و چند سویه یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی جوامع است.  در واقع جریان صحیح اطلاع رسانی ، یکی از اجزای اصلی چرخه توسعه و پیشرفت است که حذف یا ایجاد نقصان در آن، می تواند به طور جدی در فرآیند توسعه و پیشرفت اختلال ایجاد کند.

در عرصه ارتباطات ، نقش روابط عمومیها – که  گوش شنوا و چشم بینای سازمانها هستند- نقشی حساس ، ظریف و غیر قابل انکار است. روابط عمومیها می توانند با استفاده از روشهای گوناگون از طریق اطلاع یابی دقیق و سریع و اطلاع رسانی شفاف و به موقع ، روح امید و تعالی را در کالبد جامعه دمیده و با مبارزه با تبلیغات  منفی، تأثیر گذاری خود را در این راستا به اثبات برسانند. علاوه بر این، دریافت نظرات و پیشنهادات مردمی، تحمل انتقاد منصفانه و انتقال به مدیران، پاسخگویی به ابهامات و پرسش‌ها از طریق رسانه ها ، برگزاری کنفرانس های خبری به منظور ارائه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، ارائه مشاوره های فرهنگی و اجتماعی به مدیران سازمانها و… از  دیگر کارکردهای روابط عمومیها در این زمینه است.  .

البته نباید از نظر دور داشت که نقش روابط عمومی ها در جوامع اسلامی، با توجه به هنجارها و شئونات  مبتنی بر احکام اسلام ناب محمدی(ص)، نسبت به سایر جوامع، متفاوت تر و  حساس تر است. چراکه آموزه های متعالی دین مبین  اسلام، همواره بر صداقت،  تقویت روحیه امید و خود باوری، خدمت به بندگان خدا و خنثی سازی توطئه های تبلیغی دشمنان، تاکید داشته و  از همین رهگذر است که حضرت امام راحل عظیم الشأن (ره) فرمودند: «کارهای خود را به مردم بگوئید تا دشمنان نگویند کاری نشده است» و  رهبر معظم انقلاب اسلامی  حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) نیز بارها این موضوع را مورد تاکید خود قرار داده و فرموده اند:«به طور هنرمندانه اطلاع رسانی کنید تا مردم تا عمق جانشان قبول کنند.» ایشان همچنین تصریح کردند:«اطلاع رسانی را قوی کنید…»

اینجانب ضمن گرامیداشت بیست و هفتم اردیبهشت ماه؛ روز ارتباطات و روابط عمومی، موفقیت روزافزون همه اساتید،کارشناسان و فعالان این عرصه  را در راستای آرمانهای والای  بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و  منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از خداوند منان مسئلت می نمایم.

۳ نظر

 1. کتک خورده می‌گه:

  بابا می دانید ما بافقیها از استاندار دل خوشی نداریم داریم بازم ازش مطلب میزنید

 2. بافق ما می‌گه:

  سلام پیشنهاد تبادل لینک داشتم
  با تشکر قبلی

 3. 11 می‌گه:

  بافق فردا برای همیشه خدا حافظ دیگه از سایتتان بازدید نمیکنم