دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲:۰۹ بعد از ظهر

رئیس پست بافق خبرداد: تمبراختصاصی یوز آسیایی چاپ شد+تصویر

کد خبر: 38468
تعداد بازدیدکننده: 231
تاریخ: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳

رئیس پست بافق خبرداد:
تمبر اختصاصی یوز آسیایی چاپ شد
عباس زارع بیدکی در گفت و گو با خبرنگار «بافق فردا»  با اشاره به چاپ نخستین نمونه برگ تمبر اختصاصی یوز آسیایی در بافق، اظهارکرد: انتشار تمبر اختصاصی یوزپلنگ آسیایی با همکاری و سفارش اداره محیط زیست و مساعدت شورای شهر بافق انجام شد.
رئیس پست بافق با اشاره به تفاهم نامه محیط زیست و پست برای چاپ این تمبر، ادامه داد:  چاپ این تمبر اختصاصی از نوع کاغذ مرغوب تمبر  در ۵۳ برگ ۱۶ قطعه ای انجام شد.
وی ادامه داد: تصویر بسیار زیبایی از یوزپلنگ آسیایی در منطقه حفاطت شده کوه بافق که توسط محیط زیست شهرستان ثبت شده در این تمبر چاپ گردیده است.
وی ارزش اسمی این تمبر را ۲ هزار و دویست ریال عنوان کرد و ادامه داد: در قسمت بالای تمبر نام علمی و فارسی یوز نوشته شده و در پائین محل زیستگاه و شعار حمایتی جهت حفظ اینگونه نادر درج گردیده است.
وی درباره اهداف چاپ تمبراختصاصی، افزود: فرهنگ سازی در راستای حفظ گونه کمیاب یوزآسیایی و شناخت و معرفی حیات وحش و محیط زیست شهرستان از جمله اهداف است.
رئیس پست بافق با اعلام آمادگی برای چاپ اختصاصی تمبر سایر گونه های کمیاب و نادرشهرستان، خاطرنشان کرد: به احتمال قوی رونمایی این تمبر در روز ملی یوزآسیایی انجام شود.
منطقه حفاظت شده کوه و شکار ممنوع آریز بافق گونه های حیوانی، کمیاب، و نادری چون پلنگ، یوزپلنگ، کاراکال و پرندگانی چون هوبره و نیز انواع پرندگان شکاری را دارد.

yoz

۱۱ نظر

 1. مبارز می‌گه:

  دست مریزاد
  کار بسیار زیبایی بود.

 2. علی می‌گه:

  سلام بازم دست شما درد نکنه لااقل یک چیزی را از اردکانیها جلو زدید

 3. رضادهقانزاده بافقی ( رخصت) می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر از اداره پست، محیط زیست و شورای اسلامی شهرستان بافق امیدوارم درخصوص این موضوع سایر ادارات و نهادها هم همت کنند و فرهنگ حفاظت از محیط زیست و گونه های حیوانی نادرکه در این منطقه زندگی میکنندرا همگانی نموده و نسل این گونه هارا از خطر نابودی نجات دهند. باامید آنروز

 4. امید می‌گه:

  به نظر شما اردکان الان چیکار میکنه ؟؟
  ۱- تمبر بزرگتری چاپ میکنه؟؟ ۲- یه خیابون میسازن به اسم یوز دره انجیر اردکان ؟؟ ۳- باغ وحش درست میکنن و تموم یوزها رو زنده گیری میکنن میبرن تو این باغ وحش ؟؟ ۳- اسم ارد… رو عوض میکنن میذارن یوزکان یا یوزستان ؟؟ ۴- و….خخخخخخخخخخ

 5. احمدخواجه بافقی می‌گه:

  باسلام وعرض ادب واقعا اقدام بسیار بجا وپسندیده ای امیدوارم موفق مویدباشید

 6. دوست می‌گه:

  دستتان درد نکنه که تو این زمینه زدید رو دست اردکانی ها

 7. بافقي می‌گه:

  با پرس و جویی که انجام دادم این اولین تمبر اختصاصی برای یوز پلنگ در ایران است .

 8. رسوا می‌گه:

  کار بسیار خوبی است از اداره پست تشکر میکنیم
  فکری هم برای جلوگیری از ویرانی بهترین و تنها زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در جهان بردارید که با احداث جاده گزوئیه یوزپلنگ را نابود کردند و تنها باید به عکس تمبر آن اکتفا کنیم و مثل دایناسورها به تاریخ بپیوندد
  ظلمی تاریخی در حق این موجود زیبا و بی نظیر که توسط مسئولین و مردم صورت گرفت
  آیندگان به قضاوت خواهند نشست انشاءالله

 9. علي می‌گه:

  از اداره محیط زیست و اداره پست و شورای شهر بابت این عمل خلاقانه و خوب تشکر میکنیم .

 10. مهريزي می‌گه:

  رئیس اداره پست شهرتون مهریزیه مهریزی هر جا باشه ابادانیه

 11. ابتكار می‌گه:

  ابتکار قشنگی بود برای فرهنگ سازی