پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۶:۳۱ بعد از ظهر

نصب المان درب چوبی به عنوان نماد بافت تاریخی در یزد

کد خبر: 38488
تعداد بازدیدکننده: 1192
تاریخ: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳

در خیابان ومحله های قدیمی یزد درب چوبی خانه های قدیمی به عنوان یک المان نصب شده است.

به گزارش یزدی نیوز،معاون خدمات شهری شهرداری یزد،با اشاره به اینکه درب چوبی یکی از نمادهای معماری قدیمی و سنتی یزد به شمار می رود، خاطرنشان کرد: در خیابان ومحله های قدیمی یزد درب چوبی خانه های قدیمی به عنوان یک المان نصب شده است.

_COMPONENT_pic6804jpeg

مقدم همچنین با اشاره به اینکه ترمه یکی از دست بافته های مشهور یزد به شمار می رود و شهرت جهانی یافته است، مقدم همچنین عنوان کرد: به وسیله طرح های ترمه، المان های مذهبی طراحی شده که در میادین شهر از جمله سید حسن نصرالله، فرودگاه یزد، خیابان انقلاب و … نصب شده است.

وی همچنین از طراحی و نصب المان هایی نظیر آب نمای طبقاتی سنگی در میدان مسکن، مهر مادری در میدان مادر، حوضچه ماهی با ۹ عدد ماهی در دروازه قرآن، دسته گل های بزرگ با گلهای رنگی در میدان باهنر، دار قالی در میدان امام حسین (ع)، چرخ چاه در میدان کشاورز، سفره هفت سین در میدان آزادی و ورودی های شهر، لوسترهای تزئینی به پرچم، المان سلام هموطن و … خبر داد.

امین مقدم با اشاره به اینکه فعالیت های معاونت خدمات شهری بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: زیباسازی و فضاسازی شهر تنها یکی از خدمات این معاونت به شمار می رود و شست و شو و نظافت المان ها و فضاهایی نظیر ایستگاه های اتوبوس، دیوار نویسی ها، ساماندهی ورودی های شهر، جمع آوری و دفن زباله از سطح شهر و … در حوزه فعالیت های خدمات شهری است.

وی با بیان اینکه این فعالیت ها منحصر به ایام نوروز نیست، تصریح کرد: در نوروز حجم این فعالیت ها گسترش می یابد اما در همه ایام سال، خدمات مختلفی از سوی این معاونت به شهر و مردم ارائه می شود

میادین و خیابان‌های یزد به المان‌های بومی و مذهبی مزین

معاون خدمات شهری شهرداری یزد از نصب المان‌های بومی و مذهبی در میادین و خیابان‌های شهر یزد خبر داد.

امین مقدم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زیباسازی و فضاسازی شهری یکی از مهمترین برنامه‌های معاونت خدمات شهری است که در مناسبت های مختلف سال انجام می شود اما در سال جدید، نصب المان ها به صورت گسترده تری در مناطق مختلف شهر یزد انجام شد.

وی عنوان کرد: این المان ها به صورت موضوعی و با توجه به نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال فرهنگ و اقتصاد با موضوع های فرهنگی، مذهبی، بومی، ملی و نمادی در مناطق مختلف شهر یزد نصب شده است.

امین مقدم با اشاره به برخی از المان‌های نصب شده در یزد یادآور شد: المان بسم الله در میدان سید حسن نصرالله و دوچرخه در ابعاد بزرگ در میدان آزادی یزد نصب شده که بسم الله یک المان مذهبی و دوچرخه نماد معرفی یزد به عنوان شهر دوچرخه هاست.

دو هزار بسته فرهنگی و ورزشی میان مسافران نوروزی توزیع شد

امین مقدم با بیان اینکه خدمات شهری حتی در برنامه های فرهنگی نیز ورود می کند، عنوان کرد: در ایام نوروز امسال بیش از هزار بسته فرهنگی و هزار بسته ورزشی در قالب های مختلف به عنوان هدیه به مسافران نوروزی و مردم یزد اهدا شد.