یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۶:۳۴ قبل از ظهر

تامین آب شرب انتقالی به یزد با اجرای طرح بهشت‌آباد

کد خبر: 38496
تعداد بازدیدکننده: 101
تاریخ: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳

امیدوارم که با اجرای طرح بهشت آباد، آب شرب انتقالی به یزد به طور کامل از این تونل تامین شود.

وزیر نیرو گفت: امیدوارم که با اجرای طرح بهشت آباد، آب شرب انتقالی به یزد به طور کامل از این تونل تامین شود و در آینده نزدیک نیز سیستم‌های اندازه‌گیری برای برداشت آب زاینده‌رود نصب می‌شود.

حمید چیت چیان که در راس هیئتی متشکل از شماری از معاونان و مدیران صنعت آب و برق کشور و ۲ تن از معاونین وزارت جهادکشاورزی ه اصفهان سفر کرده بود، در دیدار با نمایندگان کشاورزان استان با ابراز تاسف از وضعیت پیش آمده در استان، اظهار کرد: معتقدم با همفکری و مشارکت دولت و مردم این مشکلات به حداقل می‌رسد.

وی با بیان اینکه این مشکلات باید با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت مدیریت شوند، بیان کرد: با توجه به اتمام حفاری تونل سوم کوهرنگ این پروژه تا مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در طرح بهشت آباد ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب برای مصارف شرب به اصفهان منتقل می‌شود، گفت: امیدوارم که با اجرای طرح بهشت آباد، آب شرب انتقالی به یزد به طور کامل از این تونل تامین شود.

وی با بیان اینکه شورای عالی آب در نظر دارد در ۲ سال آینده، آب مصرفی صنعت را فقط از طریق پساب شهرها تامین کند، تصریح کرد: در حال حاضر صنعت در حدود ۲۳۰ میلیون متر مکعب آب در اختیار دارد و امسال این مقدار به ۲۰۰ میلیون متر مکعب کاهش می‌یابد.