جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۴:۳۸ بعد از ظهر

استاندار یزد به فرمانداران: از من انتقاد کنید ولی قوی کار کنید

کد خبر: 38895
تعداد بازدیدکننده: 82
تاریخ: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳

استاندار یزد گفت: فرمانداران، سربازان آماده باش جبهه پاسداری، حفظ و خدمتگزاری مملکت هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “سید محمد میرمحمدی” روز پنج شنبه در اولین جلسه فرمانداران استان، اظهار داشت: برای معرفی فرمانداران استان حدود ۱۲۰ رزومه دریافت کردم که هم اکنون به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار قرار دارد.

 

وی افزود: در بین افراد معرفی شده، چارچوب وزارت کشور ملاک بود و اینکه اگر کسی قرار است از محل دیگری به وزارت کشور منتقل شود حداقل ۱۰ سال دیگر فرصت کار داشته باشد.

 

استاندار یزد ادامه داد: چون نگاه مجموعه محور حاکم است، در شورای معاونین مطرح شد تا در تمامی امور نیز حمایت معاونین و مدیران ستادی را به دنبال داشته باشد، و از طرفی ظرفیت، توانمندی، کارآیی و تجربه مد نظر قرار گرفت و فرمانداران به وزارت کشور معرفی شدند.

 

استاندار یزد در ادامه ملاک کار برای فرمانداران را انجام قدرتمند وظایف و عدم سستی در امور محوله دانست و خطاب به فرمانداران استان اظهار داشت: شما منتخب همه معاونین، من و وزارت کشور هستید و با قدرت کامل از شما حمایت صورت خواهد گرفت.

 

میرمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه فرماندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی شهرستان باید اهمیت مدیریت در کارها را مد نظر داشته باشد، گفت: طبق وظایف خود عمل کنید وگرنه در فرآیند امور با مشکل مواجه می شوید.
نیاز مبرم به آموزش، چینش و آرایش مطلوب نیروهای زیر مجموعه، هم اندیشی فرمانداران استان برای استفاده از پتانسیل بالای موجود، تربیت نیروی قوی در کنار خود، دوری از برخورد احساسی و تعامل همگانی از جمله نکاتی بود که استاندار یزد به فرمانداران دولت تدبیر و امید توصیه کرد.

 

عالی ترین مقام اجرایی استان در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت برخورداری هر فرماندار از برنامه مشخص را یادآور شد و گفت: برنامه، هدف و مسیر را مشخص می کند ولی اگر برنامه نباشد انحراف پیدا می شود و شاید متوجه پدیدآمدن این انحراف هم نشوید.
وی خواستار تشکیل جلسات ماهیانه فرمانداران در راستای همفکری و استفاده از تجارب یکدیگر شد.
استاندار یزد بر پاسخگو بودن تمامی امور شهرستان توسط فرماندار تاکید کرد و گفت: روحیه پرسشگری را در مردم تقویت کنید تا کارها بهتر صورت پذیرد.

 

وی خطاب به فرمانداران استان اظهار داشت: در اظهار نظر آزاد هستید، من از هر اظهار نظر که نقدآمیز و حتی تند باشد استقبال می کنم و از این نظر خود را محدود به حساب نیاورید.
برخورد دوستانه با مردم، داشتن تحمل بالا، استفاده بهینه از قدرت موجود، اهمیت سلامت و صداقت در کار، دنبال کردن آرامش در جامعه، تعامل با همه طیف های سیاسی، ارتباط تنگاتنگ با واحدهای امنیتی و جلب مشارکت مردمی از دیگر نکاتی بود که میرمحمدی خواستار توجه آن توسط فرمانداران استان شد.

 

در ادامه جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز از برنامه ریزی توجیهی – آموزشی برای فرمانداران استان خبر داد و گفت: نحوه حضور فرمانداران در مرکز استان باید در اولویت کاری قرار گیرد چراکه شرایط باید به گونه ای باشد که زمینه حضور هر چه بیشتر فرمانداران در مرکز شهرستان خود را باعث شود.

 

“محمد علی طالبی” چینش همکاران را با رعایت اصل انجام کار و استفاده از ظرفیت های درون سازمانی خواستار شد و بیان کرد: تصمیمات اصلی در انتخاب فرمانداران با تصویب استاندار یزد و در شورای معاونین نهایی شده است.
معاون برنامه ریزی استاندار نیز با ابراز خوشحالی از اینکه فرمانداران همگی از همکاران وزارت کشور هستند، گفت: فرمانداران باید تابلوی اجرایی همه کارها در شهرستان باشند که این امر نیاز به برنامه ریزی دارد.

 

“محمد رضا بابایی” نیاز شناخت لازم توسط فرماندار بر روی حوزه استحفاظی خود را یادآور شد و پیشنهاد کرد: فرمانداران سند توسعه شهرستان خود را در شورای برنامه ریزی استان ارائه دهند.
وی افزود: نقشه راه هر دستگاه باید با توجه به سند توسعه استان در نظر گرفته شود و فرماندار تسلط مناسب را بر آن داشته باشد.
بابایی خواستار بررسی اولویت های مباحث مرتبط با بودجه هر شهرستان توسط فرمانداران شد و اظهار داشت: باید طبق قانون اولویت پروژه های هر شهرستان مشخص گردد.

 

در این جلسه فرمانداران استان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و بحث و تبادل نظر پیرامون آن صورت گرفت.

۱ نظر

  1. همکار می‌گه:

    اونکه رییس جمهورشه چه گلی به سر ما داره میزنه که تو و فرماندارات میخواهید بزنید.برو خدا روزیت را جای دیگه حواله کنه.یه جوری میگه با قدرت کار کنید انگار بقیه خوابیده بودند.جالبه گفتند فرماندار باید بر نقشه راه نظارت کنند.واقعا درسته .تو بافق فرماندار باید بر تغییر جغرافیا نظارت کامل کنه تا مبادا بافقیها حقشون رو بخورند