شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۷:۵۹ قبل از ظهر

وقف فرهنگی یک میلیارد ریالی در بافق ثبت شد

کد خبر: 39024
تعداد بازدیدکننده: 90
تاریخ: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق از ثبت وقف یک میلیارد ریالی برای امور فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام محمد علی فلاح اظهار کرد: سید مهدی افروز واقف خیراندیشی است که باغ پسته خود را وقف نمود و اولین وقف جدید استان در امسال را به نام خود ثبت کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق با اشاره به اینکه وقف باید بر اساس نیاز هر دوره ای انجام شود، گفت: این وقف در زمین انجام امور فرهنگی در شهرستان بافق ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: این واقف در یک اقدام خدا پسندانه باغ پسته خود را به مساحت ۵ هزار و ۵۰۸ متر مربع و یک ساعت آب چاه به ارزش ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در اوقاف بافق به ثبت رسانده است.

فلاح تصریح کرد: وی این باغ را با نیت حق‌الزحمه امام جماعت و خادم مسجد فاطمیه و تامین هزینه‌های فرهنگی مسجد وقف نمود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق تاکید کرد: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده امیدواریم شاهد ایجاد وقف‌های فرهنگی بیشتری باشیم.

۶ نظر

 1. فرفری می‌گه:

  کاشکی ماهم اندازه اقای افروز داشتیم ووقف میکردیم شایدهم حیفمون میومد

 2. نقی می‌گه:

  من فکر میکنم اگر منظورشان چاه شهید باهنر باشد ساعت آب وزمین پسته ۵۰ میلیون تومان بیشتر خرید وفروش نمی شود…

 3. بافقي می‌گه:

  سلام.مسجدفاطمیه موقوفات زیادداره این وقف اقای افروزبی فایدس.یه مسجدازبس پول دارن نمیدونن چطورخرج کنن ویه مسجدم حق الزحمه نمیدونن یعنی چه؟

 4. مظفری می‌گه:

  عرض سلام و تشکر ازرئیس محترم اداره اوقاف شهرستان که شهروندان را با فرهنگ صحیح وقف آشنا کردند و همچنین تشکر از واقف محترم . به عرض برسانم اکثر مساجد بافق دارای کانون فرهنگی هستند که باید فعالیتهای فرهنگی با محوریت اوقات فراغت و ….برای کودکان ؛نوجوانان و جوانان انجام دهند.مسجد فاطمیه هم یکی از این مساجد هست که با داشتن کتابخونه ای با عناوین کتب عالی و محل مکانی مناسب متاسفانه بچه های این محله از فعالیتهای مفید فرهنگی بی بهره هستند که امیدواریم با مساعدتی که آقای افروز انجام دادند مشکل مالی فرهنگی این مسجد مرتفع و فعالیتهای مفید و در خور کودکان نوجوانان و جوانان این محله به نحو احسن انجام شود .

 5. بافقي می‌گه:

  به نظر شما اگر اداره اوقاف می خواست این زمین رابخرد چند قیمت میکرد.

 6. خلخالی می‌گه:

  ریس اوقاف تا کی میخای ….