یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۵:۲۹ بعد از ظهر

مردان سعی کنند در این روز ولو با تهیه یک شاخه گل از زحمات زنان قدردانی و ایجاد محبت کنید

کد خبر: 39046
تعداد بازدیدکننده: 87
تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳

حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بافق با گرامیداشت و تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، اظهارکرد: مادر نقش مهمی در انتقال صفات و اخلاق خوب و نیک به فرزند ایفا می‌کند.

امام جمعه بافق با اشاره به همراهی و فعالیت دوشادوش زنان با مردان در تمام عرصه‌های مختلف، علمی، فرهنگی، سیاسی، جنگ و بازسازی و دیگر عرصه‌ها خاطرنشان کرد: زنان در عرصه پشتیبانی از جنگ فعالیت و کار گسترده ای را انجام دادند.

وی به نقش و مشارکت زنان در دولت و مجلس‌های قبلی اشاره کرد و افزود: زنان کار آمد، مدیر و مدبر گام‌ها و خدمات خوبی را در‌گذشته داشته‌اند.

سلیمانی گفت: زن‌ها در عرصه فرهنگی و آموزش عالی نیز تلاش و کوشش خوبی ارائه و مدارج علمی خوبی را کسب کردند.

وی نام‌گذاری سالروز ولادت حضرت زهراسلام الله علیها سبب افتخار و نشانه اهمیت جایگاه عظیم زن در فرهنگ دینی و اسلامی دانست و افزود: مردان سعی کنند در این روز ولو با تهیه یک شاخه گل از زحمات زنان قدردانی و ایجاد محبت کنید.

وی احترام به مادران را بخشی از فرهنگ دینی اسلامی دانست و افزود: با بوسیدن دست مادران و حضور در آرامگاه مادرانی که در قید حیات نیستند از آنان قدردانی کنید.

امام جمعه بافق به دیدار کارشناسان سازمان انرژی هسته‌ای با مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اعتماد به نفس سبب شد در عرصه اقتصاد، تکنولوژی، بهداشت، پزشکی و انرژی ما برگ برنده‌ای داشته باشیم.

سلیمانی افزود: مقام معظم رهبری ادامه مذاکرات را همزمان با کار و مبتنی بر کوتاه نیامدن را نیز بیان کردند.

وی با اشاره به مسایل مطرح شده در زمینه انرژی هسته‌ای و حقوق بشر از سوی اروپایی‌ها، افزود: کشورهای غربی بهانه گیرند و اگر قدرت ملی و اقتدار کشور نبود، اجازه دخالت در امور را نیز به خودشان می‌دادند ولی الان به دلیل این اقتدار مجبور به عقب نشینی از موضع خود هستند.

امام جمعه بافق با اشاره به دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران به دستور امام خمینی(ره)، افزود: سپاه پس از تشکیل خدمات ارزنده‌ای بسیار زیادی انجام داده و کارنامه بسیار روشنی دارد.

وی با اشاره به ۴۸ هزار شهید و ۲۰۰ هزار جانباز ارتش افزود: سپاه، ارتش و بسیجیان ما خدمات خوب و شهدا و جانبازان زیادی را در دفاع از کشور داشتند که جای تقدیر دارد.

امام جمعه بافق در زمینه فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نیز در زمینه ساخت خانه و پرداخت وام‌های کم بهره به افراد نیازمند و دیگر خدمات این نهاد مطالبی بیان کرد.

۲ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    شنیده شده فرمانده سپاه درشرف بازنشستگی بوده وقراراست یکی ازبسیجیان مخلص بافقی این پست رابگیردولی بدترازاین شنیده شده سه تن ازمسئولین بافق جهت زیرآب زنی این بنده خدابه تهران سفرکرده اندولی بیلشان گلی برنداشته ودست ازپادرازتربرگشته اند.

  2. فرفری می‌گه:

    بمیرم برات شماازکجامیدونی بیلشون گلی برنداشته بچه های بالا بهت اماردادن