دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲:۵۰ بعد از ظهر

برگزاری همایش تعلیم وتربیت اسلامی ویژه نوجوانان در شهرستان بافق

کد خبر: 39067
تعداد بازدیدکننده: 117
تاریخ: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، حجت الاسلام محمد حسن راستگو در همایش تعلیم وتربیت اسلامی با حضور بیش از هزار دانش آموز مقطع دبیرستان در شهرستان بافق برگزار شد  به ضرورت تعلیم وتربیت در دوران نوجوانی اشاره کرد وگفت: از مسائل مهم دوران نوجوانی تعلیم وتربیت است که عدم توجه به آن این مسئله را در آینده سخت تر می کند.

استاد حوزه علمیه قم  اظهار داشت: پذیرش در این سنین بالاتر است و  گرفتاریهای فکری آنان کمتر است ودرگیر مسائل اجتماعی واقتصادی نیستند وبا آنها می توان راحت تر مسائل ومفاهیم دینی را عنوان کرد وبا شکوفا کردن اعتقادات نوجوانان مسیر روشن تری برای زندگی مشخص کرد و برقراری روابط دوستانه و صمیمی با نسلجوان و نوجوان در آگاهی بخشی به این نسل مهم است.

حجت الاسلام راستگو بیان داشت:حرکت و برنامهریزی، تلاش و توان ایجاد می کند و به زندگی، رفتار و اعمال نوجوانان جهت می دهد واگر این حرکت وبرنامه ریزی درست ودقیق باشد نوجوان  را به انجام کارهای برنامه ریزی شده و مثبتوامیدارد و از کارهای بد جلوگیری می کند.

وی گفت: حضور نوجوانان را در کلاسهای اموزشی دینی و تربیتی موجب آشنایی آنها با اصول اعتقادی شده و از انحرافشان جلوگیری می کند.

حجت الاسلام راستگو شناخت نیازهای اصلی نوجوانان مانند نیاز به محبت (از طرف اطرافیان)  ،نیاز به تعلق خاطر (به گروه ها(  ،نیاز به موفقیت (در زندگی و تحصیل)  ،نیاز به پذیرفته شدن (احساسارزشمندی) را وظیفه هر مربی عنوان کرد وگفت: نوجوانآرمان ها و ایده آل های عالی را دنبال می کند و دارای هدف های شخصی  واجتماعی می شود، قدرت تشخیص و تمییز در نوجوان افزایش می یابد و به موضوع هاو مسائل اخلاقی ، فلسفی و دینی علاقه مند می شود.

حجت الاسلام راستگو با تاکید به نقش مهم خانواده ها در تعلیم وتربیت اسلامی بیان داشت: خانواده ها با داشتن یک روش تربیتی مشخص وپدر ومادر با خنثی نکردن روش تربیت یکدیگر وآماده سازی فضای خانواده با صفا صمیمیت وبدون جنگ ودعوا برنامه ریزی صحیح واسلامی یرای فرزندان خود داشته باشند.

IMG_6768 IMG_6769 IMG_6770(1)

۲ نظر

  1. بیطرف می‌گه:

    خیلی جالبه .فرمانداری که دم از دولت تدبیر و امید و حضور اجتماعی خانمها میزنه چرا یک مسئول زن و بالاخص مشاور فرماندار در امور بانوان در جمع دانش آموزان دختر حضور ندارند ؟کمی از شعار دادن فاصله بگیریم و حرفهامون رو عملی کنیم اقای فرماندار

  2. بافقي می‌گه:

    سلام.اونجورایی هم نوجوان نیستند.ببخشید استادکدامیک ازحوزه های قم هستند؟میخوام برم شاگردش بشم