یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷:۲۴ بعد از ظهر

رئیس بنیادمسکن بافق:پرداخت ۱۳۳ فقره تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی انجام شد

کد خبر: 39073
تعداد بازدیدکننده: 231
تاریخ: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳

رئیس بنیادمسکن بافق:پرداخت ۱۳۳ فقره تسهیلات ۱۲۵ میلیون ریالی طرح ویژه مسکن روستایی به متقاضیان ساخت مسکن مقاوم در سطح روستا های شهرستان انجام شد.

P1050835
علیرضا طالعی با اشاره به فعالیت های  گسترده بنیاد مسکن در روستاها، اظهارکرد: بنیاد مسکن شهرستان در راستای بهسازی مسکن روستائیان نسبت به پرداخت تعداد ۱۳۳ فقره تهسیلات ۱۲۵ میلیون ریالی طرح ویژه مسکن روستایی به متقاضیان ساخت مسکن مقاوم در سطح روستا های شهرستان اقدام کرده است.
رئیس بنیادمسکن بافق ادامه داد: تا کنون از زمان اجرای طرح بهسازی بافت مسکن روستایی از سال ۸۴ بالغ بر ۱۲۸۵ واحد مسکونی از تسهیلات فوق و با نظارت دقیق ناظران فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتبار کل به مبلغ  ۱۶۴  میلیارد ریال مقاوم سازی گردیده است.
وی در زمینه پرداخت تهسیلات ودیعه مسکن نیز عنوان کرد: پرداخت ۴۰ فقره تهسیلات ودیعه مسکن ۲۰ میلیون ریالی درشهر بافق به ۴۰ نفر از خانواده های کم درآمد که در منزل استیجاری سکونت داشته اند نیز در سال گذشته انجام گرفته است.
وی افزود: از ابتدای پرداخت تسهیلات فوق تاکنون نیز تعداد ۱۸۷فقره تسهیلات به مبلغ ۳۷۴۰ میلیون ریال به مستاجران کم درآمدپرداخت گردیده است.
طالعی درباره پرداخت تهسیلات قرض الحسنه نیز گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری بانکهای عامل نسبت به تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز روستاییان عزیز بصورت قرض الحسنه اقدام  نموده که برای اصلاح و تعمیر واحدهای مسکونی آنان صرف می شود.
وی افزود: در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بافق تا کنون مبلغ ۸۳۸۰  میلیون ریال به  ۹۸۷  خانوار روستایی پرداخت نموده است.
این مقام مسئول پرداخت تهسیلات بلاعوض و حوادثی را از دیگر خدمات این بنیاد برشمرد و بیان کرد : بنیاد مسکن بافق در راستای بهبود کیفیت ساختمانهای ساخته شده و یا آسیب دیده از سوانح طبیعی در سال ۱۳۹۱ مبلغ ۲۲۰میلیون ریال بصورت بلاعوض در قالب تکمیل واحدهای مسکونی روستایی به واجدین شرایط پرداخت نموده است.
وی تصریح کرد: در سال ۹۲ نیز با توجه به بارندگی های انجام شده به تعداد تقریبی ۲۰۰واحد مسکونی روستایی و شهری از ۳۰ تا ۶۰ درصد خسارت وارد گردید که اقدامات لازم جهت شناسایی مالکین انجام و گزارش خسارات به ستاد حوادث استان جهت تامین اعتبارات لازم به منظور کمک به آسیب دیدگان ارسال گردیده است .

رئیس بنیاد مسکن بافق تملک و واگذاری زمین به روستائیان برای ایجاد مسکن را از دیگر فعالیت ها دانست و تصریح کرد: مقدار تقریبی   ۳۰  هکتار زمین در سال ۹۱  در  روستاهای، ندکوه، باقرآباد، قطرم،شادکام، باجگان، حکیم آباد، موری آباد، تاشکوئیه و غیره به افراد و جوانان روستایی واگذارشد.
وی افزود: این اقدام برای ایجاد مسکن و تشویق و ترغیب افراد جهت بازگشت به روستاها ورونق بخشیدن به بخش کشاورزی و دامپروری  روستا با ایجاد زمینه های سکونت دائم و موقت در سال گذشته از طریق همکاری منابع طبیعی تملک و تفکیک و به متقاضیان واجد شرایط واگذار و یا در حال واگذاری است.
وی افزود: در سال ۹۲ نیز  پیگیریهای لازم از طریق اداره منابع طبیعی استان و شهرستان به عمل آمده تا مقدار ۱۰ هکتار زمین در روستاهای حسین آباد ، گزستان ، سید آباد و کوشک تملک گردد که انشاالله در آینده نزدیک واگذار خواهد شد .
طالعی در زمینه واگذاری زمین در روستاها، گفت: تعداد ۱۱۸ قطعه زمین مسکونی ارزان قیمت در روستاهای سطح شهرستان در سال۹۲ به متقاضیان واجد شرایط جهت ساخت مسکن واگذار گردیده است و  در مجموع از زمان واگذاری زمین در سطح روستاها نیز تاکنون بیش از ۵۶۸  قطعه زمین به مساحت تقریبی  ۱۴۰۰۰۰  متر مربع واگذار گردیده است.

وی درباره اجرای پروژه های ستاد حوادث نیز بیان کرد: اجرا و بهسازی مسیررودخانه باجگان  با ا عتباری بالغ بر ۲۰۰  میلیون ریال  در سال ۹۲ که عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و ادامه کار نیز در سال جدید با تامین اعتبار لازم انجام می شود.
وی صدور اسناد مالکیت منازل و اماکن روستایی را از دیگر فعالیت های بنیاد مسکن برشمرد و عنوان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تعداد ۱۴۹۳ فقره سند مالکیت با همکاری  اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان صادر گردیده است که در آینده نزدیک اسناد آن صادر و به مالکین تحویل داده می شود.
طالعی درباره برنامه این بنیاد در راستا اجرای طرح های بافت با ارزش روستایی نیز، بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای حفظ و حراست از بافت ها وسکونت گاهای با ارزش روستایی اقدام به تامین اعتبار و اجرای طرح هایی می نماید.
وی ادامه داد: در همین خصوص بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در شهرستان بافق نسبت به شناسایی و تامین اعتبار روستاهای دارای بافت با ارزش از جمله روستاهای باجگان، قطرم و شادکام اقدام نموده و در سال جدید نیز  برنامه هایی دارد.
رئیس بنیادمکسن بافق خاطرنشان کرد: در صورت تکمیل پروژه های فوق ایجاد تحولی عظیم در سطح روستا ها در قالب جذب توریست و گردشگر ورونق اقتصادی بویژه برای مردم روستا خواهد شد.

۴ نظر

 1. سالار می‌گه:

  با تشکر از جناب آقای طالعی مسئول خدوم و با صفای بنیاد مسکن بافق وتشکر از کارمندان آن مجموعه مخصوصا آقایان رحمتی وکلانتری .
  سالاری از روستای حکیم آباد

 2. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  جناب آقای طالعی گاندی می گوید دستان خدمتگزار مقدس
  تر از لبان دعا گو هستند بر دستان خدمتگزار شما بوسه می زنیم

 3. محمد رضا می‌گه:

  سلام . ضمن تشکر وقدر دانی از آقای مهندس طالعی ،روستای صدر آباد نیاز به طرح هادی وزیرسازی وآسفالت دارد .

 4. امپراطور می‌گه:

  جناب آقای مهندس طالعی دستتان درد نکنه