سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵:۲۳ قبل از ظهر

فکه کجاست ؟

کد خبر: 3909
تعداد بازدیدکننده: 678
تاریخ: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱


فکه کجاست ؟ چه اتفاقی تو اون سرزمین افتاده؟چه کسانی در فکه زندگی کردند؟ما چقدر از آنها و فکه می دانیم؟
تمام مظلومیت فکه را باید از دل فکه شنید این دانسته های ما از فکه است ، اگر آنجا کمی تحمل کنیم صدای حاج همت را پشت بیسیم می شنویم صدای بیسیمچی گردان حنظله که حاج همت را میخواهد . آمار شهدا را میدهد. بگذار همان گونه بنوسم :
باطری بیسیم داشت تمام میشد. حاج همت به پهنای صورت می گریست. بچه ها در محاصره گیر افتاده بودند،عراقیها داشتند یکی یکی زخمی ها رو تیر خلاص می زدند. بیسیم چی میخواست بیسیم را قطع کند. حاج همت گفت : قطع نکن،هرچه میخواهی بگو. بیسیم چی گردان حنظله گفت :
سلام ما را به امام برسانید و از قول ما به امام بگوئید:همانطور که فرموده بودید حسین وار مقاومت کردیم ، ماندیم و تا آخر جنگیدیم …
اینجا قلب فکه کانال کمیل و حنظله است کانالی که توی سرزمین عراق است کانالی که شاید راهیان نور امسال آخرین زائرانی بودند که زیارتش کردند. کانالی که چند بار بچه های تفحص زیرو رویش کرده اند ولی هنوز به غیر از تعدادی از شهدای این دوگردان ، تعداد زیادی پیدا نشده اند این کانال همان است که محاصره شد و با انواع بمبها از حنظله ای ها و کمیلی ها پذیرائی کرد .
بعد از عملیات والفجر مقدماتی ، وقتی حاج ابراهیم همت مقاومت و ایستادگی نیروها در کانال کمیل و حنظله را برای امام (ره) شرح دادند. امام در این رابطه فرمودند : رزمندگانی که آنجا (کانال کمیل و حنظله) بودند ، جزء فرشتگان و ملائکه الله هستند.
اما فکه مقتل آوینی را نیز در خود دارد . همان که قصد کرد و چند تائی از فرمانده ها و اعضای واحد اطلاعات و عملیات آن روزها را جمع کرد و راهی ساختن فیلمی از شهدا برای محرم شد . آن روزها هنوز فکه پر از مین بود و در بعضی جاها میبایست با ستون یک حرکت کرد . به قتلگاه شهدا فکه رفتن مستلزم گذشتن از میادین مین بود ، سید مرتضی آوینی و سعید یزدان پرست هم در ستون بودند . هنوز وسایل ، تجهیزات نظامی و آثاری از شهدا در اطراف روی زمین است و آوینی عجله دارد تا به قتلگاه شهدای فکه برسد از همراهان می خواهد توقف نکنند . مرتضی به فیلم بردارش می گوید از پای نفرات جلوئی فیلم بگیر. چند لحظه بعد مین جهنده ای با پوشش وسیع ، مابین شهیدان مهندس یزدان پرست و سید مرتضی آوینی منفجر می شود و کل ستون را به زمین میزند .

فکه این است که اگر خواستی انشالله فکه ای شوی